Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy egy gyereknek folyamatosan édességet és egészségtelen ételeket, italokat adnak a szüleik, legfőképpen az anyukájuk?

Figyelt kérdés
Sógornőmnek a gyerekei miután felkelnek kapnak kakaót, vagy cukros tejet, majd folytatják csokipudinggal vagy túrórudival. Délelőtt azt esznek amit akarnak, leginkább keménycukrot, szörpöt isznak. Ebédkor sírnak, hogy nem éhesek, persze nem is kell enniük. Ha esetleg esznek akkor kizárólag húst, krumplit, rizst meg tésztát. A zöldséget az anyjuk se szereti semmilyen formában, ezért nekik sem kell. Vacsorára gabonagolyó cukrozva, joghurtok, rudik, cukros tea meg ilyen ,,finomságok". A fogaik tönkre vannak, de hát a fogorvos megcsinálja, meg különben is ezt örökölték... Ez normális??Ki vagyok akadva....
2011. márc. 9. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Persze. Normális... Mégis milyen kérdés ez?

Nekem nagyon eltúlzottnak tűnik..

2011. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Minek is túloznék egy arc nélküli kérdésben... Sajnos ez a mai értékrend.Ezt látják a tvben....
2011. márc. 9. 21:14
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező!

Ez itt nem vitafórum!

A saját gyerekét mindenki úgy eteti ahogyan akarja! Senkinek semmi köze hozzá!

2011. márc. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért túlzol pont, mert arc nélküliek vagyunk. Naponta kerülnek fel olyan kérdések, ahol tisztán látszik a féltékenység. Ez is az. Ennyi
2011. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Féltékenység lenne? Kétlem...de azt látom, hogy évente többször törnek a csontjaik és állandóan betegek szegények. Végül is nem az én gyerekem, nem érdekel ha bele is hal.
2011. márc. 9. 21:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon nem normális, de ezt te is tudod. Nem hiszem,hogy valaki az ellenkezőjét fogja mondani. Buta,felelőtlen szülőnek tartom az ilyet.
2011. márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"nem érdekel ha bele is hal"


Tipikus tünete a féltékenységnek. Nem az anyát bünteted, hanem a gyereket. Gondolom a Tiéd szép, okos, egészségesen táplálkozik. ja, hogy nincs is gyereked? Hála az égnek!

2011. márc. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ez nem jó, de leírom én hogy jártam

nekem nagyon fontos volt hogy egészséges kajákat egyen, rengetek gyümit, zöldséget, főzeléket, az egész családdal is jól összevesztem, amikor édességet adtak neki, stb

ez ment is kb 15 hónapig, aztán elkezdett válogatni

most 20 hónapos, és ott tartunk hogy semmilyen ! főzeléket nem hajlandó megenni, annyira nem, hogy képes inkább egész nap nem enni :(

na szóval alig tudok neki főzni, amit megeszik a hús, sajt, krumpli, rizs, meg ilyenek, állandóan szénhidrátot enne :( zöldségből megeszi a levesben lévő répát, borsót, rántott padlizsánt, meg a nyers kígyóubit, paradicsomot, és kész

azzal nyugtatom magam, hogy gyümölcsöt azért eszik

továbbá a sima vizet nem issza meg, ezért inkább teát kap, amibe teszek kevés cukrot, vagy gyümölcslevet vízzel hígítva, hogy legalább igyon

na és a rudiért meg a csokiért meg van veszve, de azért ezt visszafogjuk, max ebéd után kap egyet

persze lehet azt mondani hogy gyerek még nem halt éhen, szóval ha nem kapna mást előbb utóbb megenné a főzeléket, de nekem ehhez nincs szívem :(

2011. márc. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nem nagyon értem a válaszok többségét,én nem érzem hogy féltékenység lenne,ugyan mire??viszont a megjegyzés hogy az se érdekel ha bele is hal enyhe túlzás.de te is tudod nem fognak belehalni,MOST!!de lehet késöbb a magas koleszterin szint,és a többi betegség esetleg elhízás miatt viszont igen.szerintem anyukának ez igy kényelmes,hiszen nem kell leülni és rendesen megetetni a gyereket,nem kell azon agyalni mit főzzön stb.Nem vagyok édesség ellenes,hiszen az én 2 éves fiam is kap,de kizárólag akkor ha rendesen megette a reggelit vagy az ebédjét.Helyette előtte nincs.szóval szerintem nem normális,de ne foglalkozz velük,van saját családod és örülj annak,hogy te másként is tudod nevelni a gyereked.
2011. márc. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

egyetértek, sokan adják a szemetet a gyereknek, aztán csodálkoznak, hogy beteg, elhízik, rosszak a fogak.

ez nem hiszem hogy féltékenység lenne,

nem féltékeny az ember arra, hogy valaki a gyereket mérgezi a ,,finomságokkal"

az enyém is kap nasit , NÉHA és KEVESET


azon kívül eszik brokkolitól kezdve mindent.

azon voltam kiakadva a legjobban, amikor egy 2-3 éves gyereket az anyja kólával itatta.


mindenki úgy eteti a gyerekét , ahogy akarja, de azért tényleg ez kell egy fejlődő szervezetnek, a saját gyerekének...

aztán jön az , hogy azért nem eszik a gyerek az oviban ,mert válogatós. pedig lehet azt sem tudja mi az a borsófőzelék...

2011. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!