Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsire vagy a szüleire van...

Bölcsire vagy a szüleire van szüksége egy 2-3 éves gyereknek? Minden vélemény érdekel!

Figyelt kérdés
Vihetném bölcsibe viszont váltott szakban dolgozunk Apával, így meg tudjuk oldani a felügyeletét! Mi a jobb Neki? Ki hogyan cselekedne? Köszönöm a válaszokat előre!
2011. márc. 17. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi idősen még a családi kapcsolatokra, szüleire van szüksége. Nekem két évesen vissza kellett mennem dolgozni, de szerencsére meg tudtam oldani, hogy anyukám vigyáz rá napközben és nem kellett bölcsibe iratnom. A védőnő, a gyerekorvos és mindenki szerint jól döntöttem (mert persze azért megkérdeztem a véleméyüket). Szerintem jobb neki otthon.
2011. márc. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen a kicsikéd.

Én nem bírtam a bölcsit, ovit anno. Nem voltam túl társasági lény, és kikészültem, ha mennem kellett.

Viszont egyes gyerekek, mint pl. unokaöcsém 2,5 évesen került oviba és imádta. Reggel már izgult, hogy jön az ovi és siettette a szüleit, hogy gyerünk, gyerünk...

Én két évesen bölcsibe fogom adni a lányom, mert nem tud rá vigyázni senki sajnos, de ha lenne egy nagyszülő vagy bárki, akkor nem adnám be!

2011. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem sem volt választáson anno - de a válaszom egyértelmű:

Ha lehet legyetek ti vele és ne add még bölcsibe.

2011. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kerdesre konkretan nem lehet szerintem valaszolni. Annyira gyerekfuggo, hogy nincs egyertelmu valasz. Az egyik szulo igy latja, a masik maskepp. Akinek haramiavezer gyereke van, az a bolcsi mellett van. Akinek a gyereke kicsit felenkebb, egyedul jatszik, nem baratkozo tipus, az inkabb a szulo mellett tartast preferalja. Ismerni kell a gyereket. Tudni kell az igenyeit. Az anyukanak fel kell tudni ismerni, hogy elegendo-e a gyerek szamara az az impulzus, amit o vagy mas csaladtag tud nyujtani. Amennyiben a gyerek tobbre vagyik - akar mar 1-1,5 évesen is - akkor 2 évesen szerintem a bolcsode a helyes ut. Ha viszont gyerekek tarsasagaban felenkebb, visszahuzodo tipus, akkor maradjon meg a biztonsagos feszekben, és ha "megerosodik" akkor engedni kirepulni ugymond.


Az en fiam a haramiavezer tipus. Ennek megfeleloen en azt mondom, hogy 2 evesen a gyereknek szuksege van mas impulzusokra, gyerekekre. Nalunk pont az vezetett volna kezelhetetlen allapothoz, ha ezt nem adom meg neki, hanem a nagypapa vagy nagymama marad vele otthon.

2011. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 2 éves lesz, mikor be kell adnom bölcsibe. Ha lenne olyan, aki itthon van vele, várnék fél évet. De nincs. Szerintem is egyértelműen jobb nekik, ha a családi köteléket erősítve otthon marad. De azt meg látom, hogy társaságban milyen ügyesen fejlődnek a picik. Van, aki jobban eszik, mert a társaság ezt hozza ki belőle. Sok-sok dolgot megtanulnak ott, amit otthon talán nem úgy tudna.
2011. márc. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem teljesen gyerekfüggő. Az enyém 15 hónapos most de látom rajta, hogy mennyire igényli a gyerektársaságot. Ha gyerekek között van teljesen elfeledkezik rólunk akár órákra is. Ha felveszik szeptembertől megy bölcsibe én meg vissza dolgozni. Szerintem mindhármunknak jobb lesz így. Imádom a fiam, de már most nem tudom kielégíteni a társaság igényét. Mi lenne vele itthon 3 éves koráig???
2011. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor én mondom az ellenpéldát: Fiam 2 éves, családi napközibe megy. Visszahúzódó, jól elvan egyedül, de látom, hogy mi már kevesek vagyunk Neki.

A szomszéd kislány 3 éves. Égetnivaló. :) Könnyen barátkozik, a társaság központja. Bekerült az oviba és egész nap az anyja után sír szegényke.

2011. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kislányom 2010. júliusában töltötte a második életévét. Októberben bölcsis lett, hiába voltam itthon az öccsével, mert annyira visszahúzódó, szégyenlős, mondhatni antiszociális volt, hogy rossz volt nézni. Mind e mellett viszont nagyon igényelte, hogy gyerekek között legyen, igaz nem játszott velük, de igényelte, hogy közöttük játszhasson. Csak ezt nagyon nehéz lett volna máshogy megoldani egy 14 hónappal fiatalabb kistestvérrel, télen. Így bölcsibe került délelőttökre, úgy voltunk vele, hogy ha bejön neki, akkor járni fog, ha nem még mindig itthon vagyok neki. Nagyon jó döntés volt, simán beszokott (a harmadik héten sírt nekem reggelente 4 napon keresztül, azóta sincs gond a bejárással), nagyon hamar barátokra tett szert, nem mondom, hogy kifordult önmagából, de talán egy picit nyitottabb lett. Öccse 14 hónappal fiatalabb nála. Februárban volt 16 hónapos, annyira menni akart a nővérével, hogy szabályos harcokat kellett vele vívni, hogy ne szökjön be. Osztottunk, szoroztunk, végül úgy döntöttünk, hogy kipróbáljuk, milyen neki a bölcsőde annak ellenére, hogy áprilisban szülöm a harmadik gyermekünket, úgyhogy itthon lehetnék vele is. Nála nem is volt beszoktatás. Egész egyszerűen imád járni, imádják a gondozónénik, ha meglátja a bölcsit már le se bagózik engem, csak megy befelé. Szerintem pont az olyan gyerekeknek találták ki a bölcsit, mint az én kisfiam. Én azt javaslom, hogy próbáljátok ki, ha nem jön be a gyereknek és megteheted, hogy máshogy oldd meg a felügyeletét, akkor úgysem fogod járatni. Amúgy szerintem a szülői szeretet nem egyenlő a közösség formáló hatásával. Szerintem igenis szüksége van egy ekkora gyereknek gyerektársaságra, hiszen tudod, gyereknek gyerek a barátja...
2011. márc. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is gyerekfüggő.Én 2,5 évesen megyek vissza dolgozni.Egy rokon vigyáz rá,ha lehetne maradnék vele itthon.De lehet hogy jobb lett volna ha annak idején úgy tervezünk hogy bölcsibe megy:

1. mire oviba menne túlesne az immunerősítésen

2. a többi gyerektől megtanulna ellesne sok hasznos dolgot

3. most úgy látom jót tenne neki a gyerektársaság

de mostmár így döntöttünk és ennél a rokonnál lesz,már így szoktatom magam is lányomat is rokont is és bölcsi férőhely sincs már

2011. márc. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva mert elmondtam, hogy nálunk mi van????
2011. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!