Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsire vagy a szüleire van...

Bölcsire vagy a szüleire van szüksége egy 2-3 éves gyereknek? Minden vélemény érdekel!

Figyelt kérdés
Vihetném bölcsibe viszont váltott szakban dolgozunk Apával, így meg tudjuk oldani a felügyeletét! Mi a jobb Neki? Ki hogyan cselekedne? Köszönöm a válaszokat előre!
2011. márc. 17. 11:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz kérdés.Én is ilyen szituban vagyok,mert nyár végén megyek vissza dolgozni és a kislányomnek tervezem a bölcsibe adását,arra már 2,5 éves lesz.Nálunk is meg lehetne oldani a felügyeletét,mert a nagyszülők otthon vannak,de végiggondoltam és az nem lenne állapot,hogy mindig cipelnénk,reggel munka előtt a nagyihoz,du. munka után érte menni.A fiam ovis és az ovi melletti bölcsibe megy a kislányom-remélem felveszik-igy közel lesznek ők is egymáshoz,meg igy könnyebb lesz nekem is,mert úgyis én fogom hozni-vinni őt is,mint a fiamat.Voltunk bölcsis nyilt napon és nagyon tetszett a kislányomnak,sokat játszott,feltalálta magát,nem a nyakamon lógótt,úgyhogy nekem ez elég volt ahhoz,hogy lássam,neki is kell már valamilyen szinten a közösség,meg le tud "válni" rólam ha szükséges.Persze,nem tudom,milyen lesz majd a beszoktatás,de reménykedem benne,hogy könnyen fog menni.Imádom a kislányomat és sajnálom ,hogy azt a kb. fél évet még nem tudom majd vele tölteni-nyár végén megyek dolgozni,ő februárban lesz majd 3-de abban a szerencsés helyzetben vagyok,hogy van munkahelyem és mehetek is vissza,igy ezt a lehetőséget ki kell használnom.
2011. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hallgass az ösztöneidre. Nekem a szívem szakad meg, mikor elsétálunk a bölcsi előtt, és a rácsba kapaszkodva néznek ki szomorúan a kicsik. Persze, nem mindegyik, valamelyik jól eljátszik. De másnap meg ő néz kifelé. És ha belegondolsz, onnantól, hogy elkezd járni, onnan már 18-25 éves koráig egyfolytában járni fog valahová, és nektek csak a hétvégék jutnak együtt. Ez az időszak nem jön vissza többet. Én biztos nem adnám, nem azért mert nem igényli a gyerektársaságot, hanem mert velem is ugyanolyan jól elvan, eljátszunk, jól érezzük magunkat. Mi 4-en vagyunk testvérek, és egyikünk se járt bölcsibe, de még az óvodát is később kezdtük, és semmilyen hátrányunk nem származott belőle. Van köztünk talpra esett, van félénk, úgyhogy nem ezen múlik. De tényleg olyan kár ezt a kis időt is elvesztegetni. (Nyílván, ha sír otthon a gyerek, mert nem érzi jól magát, akkor jobb a bölcsibe, de ott szerintem már más problémák is vannak.)
2011. márc. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!