Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Azt hiszem hamaros...

Mit tegyek? Azt hiszem hamarosan teljesen kiakadok!

Figyelt kérdés

2,5 éves a fiam, és teljesen kész vagyok tőle. Nem fogad szót, ha szólok neki, mintha meg sem hallaná, csinálja tovább a saját kis hülyeségeit. Egyfolytában mindenért hisztizik, nem engedek neki, de akkor is.

Pár példa:

Tegnap séta közben kitépte a kezét az enyémből és elfutott, majdnem kiszaladt az úttestre. Hiába kiabáltam neki, nem állt meg.

Itthon egyfolytában a tv-t piszkálja, hiába mondom neki, hogy nem szabad, ha még egyszer hozzányúl kikapcsolom. Most is ki van húzva a konnektorból, hogy még csak ne is tudja bekapcsolni.

Nem hajlandó aludni. Letevés után még 1 óra múlva is kifutkoz, és mindig kitalál valamit, hogy éppen mi a gondja.

És még sorolhatnám.

Jövő hónapban érkezik a kistesója, és már most tudom, hogy én ezt nem fogom bírni idegekkel. :((


2011. márc. 17. 14:58
 1/10 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Hú!Nagyon sajnállak!Annyit tudok csak ajánlani,hogy határozott és ellenvetést nem tűrő légy.Vannak dolgok amit akkor is meg kell tanulnia ha nem is tetszik neki.Nincs a közeledben játszó csoport ahová hetente egyszer kétszer elmehetnétek akár együtt is?A tv helyett hogy ne nézze lehetne legózni kirakózni persze neki megfelelő játékokkal.Az én gyerekeim sokat gyurmáztak és festettek akár kézzel is amíg én mondjuk főztem vagy vasaltam.Kitartás!
2011. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 TKI Ibolya ***** válasza:
100%

16.1-es vagyok.

Az jutott még eszembe hogy sokszor úgy altattam el a fiamat hogy meséltem neki délben is és utána mellette maradtam sőt bizony volt hogy átkaroltam és nem engedtem hogy felkeljen.

2011. márc. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát jó tanácsot sajnos nem tudok írni, mert arra én is kíváncsi lennék, mert mélyen együtt érzek veled!

Mintha csak az én szintén2,5 éves fiamról írtál volna.

Csak azt tudom mondani hogy kitartás, nyugalom és határozottság.

Újjabban pl. én is attól félek, hogy tönkre megy a tv, mert az a hobbija hogy oda rakja elé a kis asztalát és arról nézi 2cm-ről.Olyankor kikapcsolom, és megmondom neki hogy csak akkor kapcsolom vissza ha a helyére rakja az asztalt.Persze olyankor vissza is teszi, és mivel megígértem neki kénytelen vagyok vissza kapcsolni.De amint kijövök a szobából, már hallom is hogy zörög az asztal...


Sokszor olvasom itt azt, hogy azt csinálják az anyukák, hogy ha rosszat csinál a gyerek, akkor kizárják az előszobába.

Ez az ötlet tetszik, sajnos nálam nem kivitelezhető, mert nincs előszobánk, ahova tehetném.A mi szobánkkal nem érek sokat mert ott nincs a tv-n gyerekzár, így simán bekapcsolja és még jól is érzi magát.A fürdőben pedig a mosógépet kapcsolgatja...Fúúú néha én is kivagyok.


Amióta viszont itt a jó idő, akkor ha kint rossz akkor behozom a házba, bünti gyanánt.Csak bízni tudok benne hogy ha kint megtanulja hogy hallgasson rám, akkor bent is fog.


Kitartás!!!És jó újrababázást!

2011. márc. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a terhesség miatt én is türelmetlenebb vagyok, de azt hittem, hogy 2,5 éves korára már kinövi ezt a kort. Hát sajnos nem, és csak egyre rosszabb lesz. Tisztában van vele, hogy nem tudok utána futni, megáll, megfordul kinevet és mire odaérek megint elfut. Ma megint eljátszotta, és nem sok tartotta, hogy az utca szeme láttára rá ne csapjak a seggére. Fékeznem kellett magamat.

Nem tudom mi lesz ha itt lesz a kicsi is.

2011. márc. 17. 22:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 éves kislányom dettó ugyanezt csinálja.Tegnap mondtam az apjának vigye át mamához aludni, mert kikészít.Nem bírom tovább.Nálunk van kistesó már 6 hónapos.Őt szereti, nem bántja.Engem akar kikészíteni!!!!!Jól csinálja.
2011. márc. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet,bár még nincs ennyire eldurvulva.Kisfiam 2.5 éves,van egy 6 hónapos hugi is.

Én most a szuperdadusok(tv)után a sarokba állással próbálkozok.Több kevesebb sikerrel.

2011. márc. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kis ideig babakocsiba tedd és úgy sétáljatok.

Amikor alvás idő van, maradj vele, vagy ha megoldható, aludj is vele.

Lehet, hogy már most elkezdődött a féltékenység? Vagy érezheti már esetleg, hogy nem egyke?

Pocakosan ne szaladgálj. Megijedsz, hogy kiszalad az útra és esetleg a pocaklakót is megijeszted. Tudod, ő is úgy érzékel, mint Te.

Nálunk minden napos, hogy rászólok: gyere hátrébb a TV-től, ülj a szőnyegre. Odamegyek, arrébb viszem, leültetem. Ha nem használ mással terelem el a figyelmét: odaülök hozzá képeskönyvet nézegetni, gurítgatom az autóit, stb.

Kitartás :)

2011. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az enyém 2 éves 3 hónapos kislány, és amióta mondtuk neki, hogy kisbaba van a hasamban (még csak 16 hetes vagyok, sztem lehet még nem kellett volna, a férjem erőltette), azóta meg van zakkanva. tuti a tied is féltékeny, és rajtad tölti a mérgét. az enyém nem egy agresszív típus, pusztán nagyon anyás és akaratos, abban szinte biztos vagyok, hogy a kistesót nem fogja majd bántani, de hogy engem ki fog készíteni, az fix, ui már most is azt csinálja. szólok, egyik fülén ki, másikon be. elmászik ha pelenkázom, mindenen egyből visít, tetejében még anyásabb lett, elvárja hogy etessem, állandóan rámcsimpaszkodik, hogy anya anya, vegyem fel......én is félek, mi lesz még itt. sztem is menjetek egy darabig babakocsival. amúgy meg légy határozott, következetes, de ha épp jó, akkor meg érezze nagyon hogy szereted. aztán majd csak túllesztek rajta. meg mi is. :)
2011. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is arra gondoltam, hogy vele kéne lennem amíg elalszik, de mi lesz ha itt lesz már a pici is. Nem hiszem, hogy akkor kivitelezhető lenne, hogy 1/2-1 órát csak a naggyal töltsek naponta 2x. Apa nincs, vagyis nem lehet rá számítani, mert olyan a munkabeosztása, hogy sokszor napokig nem is jön haza, aztán napokig itthon van, majd telefon, és újból megy több napra.

Próbálkoztam a jutalmazással, egy darabig szépen működött, aztán már nem. aztán jött a büntetés, hogy nem nézhet mesét, nem kap nasit, ... ez sajnos még addig sem működött mint a jutalmazásos módszer.

2011. márc. 18. 14:40
 10/10 anonim válasza:
Ne gondolj most arra, hogy mi lesz ha itt lesz a kicsi, ez nem lehet kifogás. Igen is ülj mellé, várd meg amíg elalszik, foglalkozz vele sokkal sokkal többet. Mond el neki, hogy az a szeretet amit a pici fog kapni, nem az Ő szeretetéből lesz elvéve, ő is ugyan annyit kap majd. Vidd babakocsival, mond meg neki, hogy ez azért van mert félted, hogy kiszalad az útra, ahogy tegnap, és tegnap előtt, és azelőtt tette. Aztán ha kiveszed a babakocsiból, és ő újra elszalad, kinevet, és tovább szalad, fordulj sarkon, és indulj el, mond, hogy Te haza mész. Tudom, hogy nagyon nehéz lesz, remegni fog mindened, nehogy elüsse valami, vagy nehogy tovább szaladjon, de meg fog ijedni, és utánad megy majd, akkor aztán megkérdezheted, hogy jó e Neki, ha egyedül van, mert mostantól bizony mindig magára hagyod majd, ahogy Ő is magára hagy Téged mikor elszalad. Valószínűleg nem lesz a válasz. Ha a lakásban hisztizik hagyd ott, ne beszélj vele, ha megy hozzád, mond meg, hogy csak akkor beszéltek újra, ha bocsánatot kér, de ezt se sokszor mond el, csak egyszer, aztán tényleg ne beszélj vele, akkor sem ha sír, tudom, hogy nehéz lesz, de ki kell bírnod. Az ő vitáin kívül, és ha bocsánatot kér, legyél vele nagyon kedves, nagyon türelmes, és nagyon gondoskodó, hogy tudja, ha nem csinál rosszat, imádod Őt. Nem lesz semmi baj, kitartás.
2011. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!