Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves elmúlt kislányom....

2,5 éves elmúlt kislányom. Miért nem beszél?

Figyelt kérdés
Lányom nem akar beszélni,csak minimális szókészletet használ.Mindent elmutogat.Próbáltam már nem megérteni,de akkor meg hisztizik.
2008. febr. 6. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

èn 3 éves elmúltam mikor elkezdtem beszélni, az orvos azt mondta , hogy ne aggódjanak anyuék, mert majd bepótolom. Na ez így is lett. Imádok beszélni.

Mondjuk a nyelvtanulás nehezen megy, és helyesen sem tudok írni. viszont mind Németül, mind angolul, jól beszélek, mert a nyelvterületen megtanultam, de csak azért mertszeretek beszélni, a suliban nagyon béna voltam angolból, de mikor kellet hogy használjam beszéljek, akkor csak úgy ragadt rám. Meg hallásom sincs jó.

Lehet hogy annyira nem is rossz, hogy ennyire szeretek beszélni.

2008. febr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor már kéne beszélnie, hiszen gondolom mindent megért, amit mondasz neki, de valami miatt mégsem hajlandó ő maga megszólalni. Én nem merek tanácsot adni, szerintem más sem tud, és ne is kérj ebben az esetben laikustól tanácsot. Érdemes lenne gyermekpszcihológushoz fordulni. Lehet, hogy nincs komoly gond, de akkor is szakemberhez kéne fordulni, mert az is lehet, hogy probléma van, olyan, amit egyedül nem tudsz kezelni. Nem akarlak ezzel megijeszteni, hiszen lehet, hogy semmi komoly nincs, és egy jó pszcihológus egy-két beszélgetéssel meg is oldja a problémát, de az is előfordulhat neadjisten, hogy értelmi fogyatékosságról, autizmusról vagy halláskárosodásról van szó, esetleg valamiért lelki vagy fizikai fájdalmat okoz a kislánynak a beszéd. De mondom, lehet, hogy semmi különös oka nincs, de azért jobb, ha a szakember megállapítja, hogy mi van a háttérben.
2008. febr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha hároméves koráig sem beszél, vidd dokihoz. nekem így derült ki a fiamról hogy autista.
2008. febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnak is pár szavas szókészlete volt, de kézzel lábbal elmutogatott mindent és mindent értettem amit akart.

Elvittem korai fejlesztőbe, mert 27 hónapos volt és közeledett az ovi. Mindent rendben találtak, a koránál sokkal jobban fejlett volt pl logikai kirakósokban (4-5 évesnek felelt meg ez a szintje).

Talán megszülett a hugija, amikor 19 hónapos volt és az zavarta meg? Sohasem fogjuk már utólag megtudni!

2,5 évesen elkezdett egy-egy szót mondani, füzetbe lerajzoltuk azt amit mondott és matricát is ragaszthatott mellé be, ahányszor csak újra elmondta az új szót. Szerintem ez inspirálta, aztán a leghosszabb szó az elején a :ka-mi-no (kamion) volt.

Ma a fiam már 4,5 éves és egy szó szerint vett locsi-fecsi! Be nem áll a szája egy percre sem! Ne aggódj, ha elkezd beszélni, be sem fog neki állni a pici szája!

Minket a korai fejlesztőből elküldtek egy hallásvizsgálatra, ahol egy fülmosáson kívül minden rendben volt!

Csak hallottam, hogy olyan is volt, akinek a nyelve le volt "tapadva", amit állítólag egy pici vágással helyre tudnak hozni a szakemberek és máris tudja "használni beszédre a nyelvecskéjét!

A dokinénink azt mondta, hogy érdemben foglalkozni a gyerekkel csak 4 éves kora után szoktak.

2008. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hall ez a gyerek rendesen ?
2008. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pár hét és 3 éves lesz. Elmentünk nev.tanácsadóba a logopédushoz,aki elküldött hallásvizsgálatra. Fülészetről mentünk az audiológiára ahol kiderült,hogy mindkét fülére tökéletesen hall.

Minden doki (és a logopédus is) azt mondja,hogy majd az oviban úgyis rákényszerül,hogy beszéljen legyünk türelemmel.

Mondjuk a kérdés feltevése óta bővült a szókincse,de még mindig csak szavak vannak, mondat nincs.

2008. máj. 23. 11:16
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én kisfiam betöltötte a három évet,amikor elkezdett beszélni.A dokink azt mondta nincs vele semmi baj csak lusta.Mindent megértett és megcsinált.Azóta meg beszél annyit,hogy sokat.Úgyhogy ne izgulj,biztos hamarosan be sem áll majd a szája.
2008. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!