Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj az, ha másfél évesen...

Baj az, ha másfél évesen járáskor a lábfejei kissé befelé fordulnak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ez még magától megváltozhat?

Nem minden lépésnél, és nem is mindig ugyanaz a lába, és nem nagyon, de picit befelé fordul.

Elvigyem ortopédiára, vagy várjak még?


2011. márc. 18. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont most tettem fel ugyanez miatt egy kérdést. Ma voltunk 18 hónapos vizsgáalton. A doktornő ajánlotta, hogy vigyem el gyermekortopédiára és hogy ne használjuk a döntőékes cipőt. Felvetete, hogy esetleg még éjszakai sínt is kaphatna. A fiamnak az alsó lábszára kicsit "O", és az egyik lábával kicsit befelé kacsázik. Most keresek magánrendelést, mert állítólag bejelentkezéssel 2 hónapő a várakozási idő.
2011. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2éves és a védönő is azt mondta menjünk el ortopédiára.Szintén befelé lép.
2011. márc. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam májusba lesz 2 éves.

Én még nem beszéltem a védőnővel,de vinni fogom ortopédiára, mert ő az egyik lábával nagyon csúnyán befele lép.:( Bár nem mindig de egyre gyakrabban.

2011. márc. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 éves a kisfiam és nyáron még nem fordultak befelé a lábai de amióta hideg van és pelusban van azóta kezdte ezt.Azt mondta a mi gyerekorvosunk, hogy várjuk ki a szobatisztaságot és ha akkor is összeakadnak a lábai egymásban akkor vigyem ortopédiára..
2011. márc. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi 18 hónaposan vittük el az ortopédiára e miatt. Neki is befelé fordul a lába, főleg a jobb. A doki megvizsgálta és azt mondta,hogy semmi gond nincs vele.

Még annyit mondott, hogy ebben a korban még össze-vissza járnak a kicsik. Semmi extra gyógycipő nem kell neki.

1 év múlva kontroll.

2011. márc. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!