Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem érzitek úgy néha, hogy...

Nem érzitek úgy néha, hogy kimaradtok valamiből? (azoknak szól első sorban, akiknek vissza kellett menni dolgozni kisgyerekük mellől)

Figyelt kérdés
Van egy két és fél éves kislányunk.Úgy terveztük,hogy 3 éves koráig itthon maradok vele,de jött egy váratlan,nagyon kedevző 4 órás munkalehetőség(helyben),amit ha kihagyok,valószínű az előző munkahelyemre tudtam volna csak visszamenni,ami 1 óra utazás oda-vissza,12 óra munkaidővel,igy elvállaltam.Mivel férjem is dolgozik,így kicsink ment oviba.DE sokszor rámtör az érzés,hogy milyen jó azoknak az édesanyáknak,akik otthon lehetnek még a gyerekükkel,ők vannak vele egész nap(kislányomért ebéd után megyek),és hogy bizony-bizony sokszor türelmetlen voltam vele,amit most igy már nagyon bánok,és ugy érzem,nem tudtam teljesen kihasználni azt a 2 és fél évet,mig éjjel-nappal vele lehettem,mert ugye házimunka,miegymás,és többet szerettem volna vele lenni(rengeteget játszottunk,nagyon sokat foglalkoztam vele,csak igy kevésnek tűnik most,hogy már nem velem van).Olyan hamar telik innentől az idő,már egy-kettőre nagy lesz,felnő,és kettőnknek csak ez a két és fél év jutott ugy ténylegesen?Ez annyira elszomorít.
2011. márc. 23. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben megértelek és én ugyanígy érzek. Az én kisebbik lányom nyáron lesz 2 éves és szeptembertől muszály visszamennem dolgozni az anyagiak miatt, de már teljesen bele vagyok betegedve, hogy bölcsibe kell adnom és még olyan kicsi lesz akkor is. Lányaim között 2 év korkülönbség van, így a nagyobbik nem volt bölcsis, 3 évesen kezdtük az ovit és az is nehéz volt, hogy már nincs itthon velünk pedig ebéd után hozom haza. Szeptembertől ő is marad egész nap. Én már olyanon is gondolkoztam, hogy elmegyek munkanélkülire, hogy maradhassak még egy évig a kicsivel, az mégis több, mint a GYES. Nagyon nehéz az elválás és lehet, hogy nekünk anyáknak nehezebb is, mint a gyerekeknek.
2011. márc. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szívemből beszélsz. Most én is ezen dilemmázok. A fiam most 1 éves, sajnos a férjem elvesztette a munkahelyét. Én visszamegyek dolgozni, apa marad itthon. Igaz, nem bölcsibe adom, így mégiscsak jobb neki, de én is tele vagyok lelkifurdalással. Apa miatt is, mert elég rosszul viseli, de luxusnak tartom, hogy ketten legyünk itthon.

Én azzal vigasztalom magam, hogy más országokban ezt mindenki így csinálja. Mármint, hogy ilyen picinek visszamegy anya dolgozni.

2011. márc. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Örülök,hogy nem vagyok vele egyedül.Hát engem iszonyúan megvisel az elválás,de uy veszem észre,hogy Őt is.Nagyon kis bújós lett még jobban,pedig eddig is anyás volt,kis sírásra áll sokszor a szájacskája,ha nem vagyok mellette,nekem meg a szívem szakad meg. :(((
2011. márc. 24. 07:57
 4/6 anonim ***** válasza:

A lanyom 22 honapos volt, amikor muszaj volt visszamennem dolgozni. Ha nem mentem volna, utana nincs allasom..

A fiam most egy eves, es sajnos vele sem tudok 3 evig maradni. A GYES annyira keves, hogy nem tudjuk bevallalni. Betolt a 2 evet a fiam, kiveszem a szabijaim, es megyek vissza dolgozni. Mar most frusztral a dolog, pedig meg kb 1 evem van itthon vele. Szerencsere a lanyomat nem viselte meg anno a bolcsi, fel evig sikerult delben hazahoznom. A fiam rettento anyas, bujos, fogalmam sincs hogy lesz majd vele. Tudom, van addig meg 1 ev... de minden nap eszembe jut mar a tema. :-(

2011. márc. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül:-( 2 évesem bölcsis, vissza kellett mennem dolgozni. (de legalább volt hova).1 hónapja jár, még elég döcögős, sírdogálós még reggelente. De már kezdi megszokni, és ez nekem is sokat jelent. Sajna ilyen világot élünk, értük dolgozunk.
2011. márc. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Ez az elválás legtöbbször az anyának nagyon fájdalmas. A barátnőm kislányának úgy zajlott az első ovis napja (beszoktatás), hogy a gyerek közölte: na végre!, anyuka meg csak a kondenzcsíkot látta, ahogy húzott be a csoportszobába.


Ha vissza kell menni dolgozni, akkor menni kell. Ne legyen lelkisimeretfurdalásotok. Annó az ekkora gyerekekre az idősek vigyáztak, vagy a nagyobbacskák mentek a határba libát őrizni.

Egy jó oviban/bölcsiben, mellette szerető családi körben nincs rossz sora a gyerekeinknek.


Arra próbáljatok csak figyelni, hogy az esték a gyerekről szóljanak, házimunka meg magasról .... Ahogy sikerül.

A kisgyerekes családoknál azt látom, hogy nem az számít, hogy anyuka meddig volt otthon a gyerekkel, hanem az együtt töltött idő, figyelem és szeretet ami a kicsit körülvette.


A kérdezőnek: ne hidd, hogy ennyi volt az együtt töltött idő, épp most lehet tök jó dolgokat csinálni, szórakozni, kézműveskedni! Egy csajos nap szuper is lehet. Én múltkor a kicsivel elmentem fodrászhoz, amíg nekem festettek, addig neki levágták a haját, közösen szépítkeztünk, cipőket vettünk, ő választhatta ki az új telefont, stb.


Persze mindenkinek más kor jön be, nekem pl. a totyogós időszak nem igazán, én a nagyon piciket imádom meg a cserfes 3-10 éves kort. Szóval ne keseregj, itt az idő az új kalandokra. :-))) Én pl. most decoupage-oltam életemben először, a csajok miatt, és nagyon megtetszett.

2011. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!