Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rajzolni 1,5 évesen, de mivel?

Rajzolni 1,5 évesen, de mivel?

Figyelt kérdés
A védőnő minap azt mondta, hogy most már próbálkozhatunk a rajzolással. Mivel nekem csak tollam meg rotringom van, ezért mindenképp venni kell valamit. Én arra gondoltam, amíg ilyen kicsi érdemes lenne talán inkább azt a táblát venni neki (fogalmam sincs, mi a neve) amire a hozzá tartozó ceruzaszerűséggel tud rajzolni, de csak azon a táblán fog, szóval mást nem tud összefirkálni... Szerintem a ceruzához, zsírkrétához kicsi még, de lehet, hogy tévedek. Ti gyerkőcötök ennyi idősen mivel alkotott?
2011. márc. 24. 11:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy évesen zsírkrétáztunk és gyurmáztunk.Másfél évesen jött a szinescerka és a festés.Mondjuk és képzőművész vagyok...
2011. márc. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ilyen piciknek a vastagabb,marokra fogható zsírkréta az ideális, amivel a padlóra trített nagy csomagolópapírra alkothat. Ne adj még neki színesceruzát, mert azzal sokkal nehezebb rajzolmni, jobban rá kell nyomni a papírra és nem is olyan erőteljesek a színei. Keress olyan krétát, ami méhviaszból van, az "bababarát", igaz, nem olcsó. Minél nagyobb felöleten rajzolhat, annál jobban tudja gyakorolni a nagymozgásokat. Számukra a kis papíron még nehézkesen mennek a dolgok :9 egy óvónő anyuka
2011. márc. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én ceruzát vettem elsőre, az a legtisztább szerintem. Nem fogja meg az asztalt, a kezét, ruháját sem, csak a papírt. Igaz, a legtöbb ceruza meg nagyon halvány.

A zsírkréta jobb ebből a szempontból visont törik, és jobban megeszi.

Vegyél mágneses rajztáblát, az jó erre a célra. Színes, könnyü használni, azon már egy éves lányom is rajzol.

2011. márc. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
amire gondolsz, az a mágneses rajztábla, az is jó, de pl az én 1,5 évesen még nem tudja rendeltetésszerűen használni. illetve még csak 16 hónapos, de látja a nagyobbtól, hogy mit hogy kell. Elsőre nagy rajzlap vagy csomagolópapír és zsírkréta. Színes, könnyen fog a papírra, nem kell nagyon rányomni és ehetőt vegyél, mert úgyis megkóstolja. Ha tudsz, akkor vastagabb fajtát, a vékonyak könnyen törnek.
2011. márc. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Crayolanak van kimondottan kicsiknek való filce, ceruzája. Nem olcsó mulatság, de a fiam is 1,5 éves szereti angyon, és ami a fontos lemosható:-)
2011. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, inkább a zsírkrétát preferáljátk. Akkor nézzek majd valami ilyet. Meg azért azt a mágneses rajztáblát is veszek szerintem... :-)

És ha marad a jó idő, akkor szerintem az udvart is összefirkáljuk majd... :-)

2011. márc. 24. 12:00
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez a lemosható filc jól hangzik, utána nézek! :-)
2011. márc. 24. 12:01
 8/14 anonim ***** válasza:
Tescoban kapható olyan filc, aminek a "hegye" hasonlít az ecsethez, a tartályában van a festék, folyamatosan adagolja az ecsetre a szükséges mennyiséget. Vastag, könnyen fogható, könnyű használni és KIMOSHATÓ :) Ha jól emlékszem, 400 Ft..
2011. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lányom 15 hós, van neki táblája is, és zsírkrétája is, szerintem nyugodtan adj neki zsírkrétát csak akkor ott kell vele lenni nehogy megegye, vagy mást firkáljon vele.
2011. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én vettem neki egy rajzfüzetet (h később is meglegyenek majd a rajzai) még kb. 15 hósan, amibe azóta alkotunk, persze van, h néha papírra. Leginkább zsírkrétát veszek neki, de vannak ceruzái is. Szeret rajzolni:)

Most 22 hónapos.

2011. márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!