Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kisgyereknek a lyukas...

6 éves kisgyereknek a lyukas fájó fogával csinál valamit a fogorvos?

Figyelt kérdés
Néha fáj neki, de megmossa és akkor elmúlik. De van, hogy gyógyszert is adok neki rá. Mik a tapasztalatok?
2011. márc. 25. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Biztos fognak vele valamit csinálni, ha fáj és főleg, hogy lyukas is!! Nekem 6 évesen tömték az első lyukas fogamat, majd a következőt egyben az utolsót 20 évesen, és most 27 évesen vették az első bölcsesség fogamat, tehát elég jól vannak a fogaim szerencsére!

Üdv két gyermekes Anyuka.

2011. márc. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy tejfogról van szó. Azt is betömik? Nagyon lyukas sajnos.
2011. márc. 25. 09:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mindenképp megnézetném. A szomszéd kisfiúnak betömték a tejfogát, úgyhogy azt is ellátják. Ha halogatod, csak rosszabb lesz, ne várd meg, míg gyökérkezelés lesz a vége, mert az durva egy 6 évesnek.
2011. márc. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az en 6 eves lanyomnak nem fajt, de lyukas volt 2 foga is. Betomte a fogorvos. Azt mondta, hogy fontos a tejfogak kezelese is, meg akkor is, ha ugye azok nem maradandoak. Szoval szerintem vidd el, mindenkeppen.
2011. márc. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínű betömik neki, már nem húznak rutinból tejfogat, mert fontos hogy az alatta lévő fog nyomja majd ki.
2011. márc. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bucibabuci ***** válasza:

3 éves lányom is így volt, fogmosás után nem fájt neki, de egy idő után az ínye fájt, így fogorvos lett a vége.

Betömték neki, az asszisztens mondta hogy csukja be a szemét, a kezét odatette a szemére, az orvos így adta be neki az injekciót, lányom nem is tudja hogy szurit kapott.

Hétfőn megint viszem, van még 1 lyukas foga, nem mondja hogy nem akar menni.

2011. márc. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyien írtatok! :)

Voltunk még délelőtt, de sajnos nem volt rendelés. Azóta nem fáj már neki. De jövő héten mindenképp elviszem. Látta már fogorvos, de nem mondta, hogy be kellene tömni.. :(

Amúgy bátor az én lányom is, jobban, mint a fiam, aki már 10 éves lesz. :D

Olvastam róla, utánanéztem, hogy ma már tömnek tejfogat is. Nos, úgy látszik, hogy még nem mindenhol működik sajnos. :( De rákérdezek majd.

2011. márc. 25. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi épp a héten voltunk fogászaton 5 éves kislányommal.2 lyukas foga volt,néha fájt neki,de fájdalom csillapítóval és alapos fogmosással elmúlt,de vissza-vissza tért a fájás és az ínye is beduzzadt hétfőre.Fogát nem tömték be,nem kifurták,hanem lecsiszolta kicsit és az ínyén a duzzanatot kivágták,hogy ami felgyülemlett a gyulladástól könnyen távozhasson,persze érzéstelenítették.Napi 4 alapos dörzsölős fogmosást ajánlottak,hogy a lyuk mindig szabad legyen.Gondoltam valamikor majd vissza kell mennünk,hogy betömjék,de közölte,hogy nem kell betömni.Alsó hátsó rágó fogról van szó,tehát kb 9-10 éves koráig ez már így marad.És még visszamennünk sem kell emiatt,csak a fél évente ajánlott vizsgálatra.
2011. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!