Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétéves kisgyereknek lehet...

Kétéves kisgyereknek lehet koszmós a fejbőre?

Figyelt kérdés
A minap lefekvéskor, ahogy simogattam a kisfiam fejét, észrevettem, hogy valami száraz van a fejbőrén. Nagyon megijedtem, most kezdte a bölcsit és azt hittem, hogy tele van sebbel vagy karmolással. Reggel megnéztem és csupa sárgás-barnás száraz foltok vannak rajta. Mikor csecsemő volt, volt neki koszmója, az elmúlt egy sampontól, azóta soha nem újult ki. Lehetséges ilyen idős korban is koszmó a fejbőrön? Hetente kétszer mosom a haját, szóval nem elhanyagolt. Nem csak csecsemőkori "betegség" a koszmó?
2011. okt. 23. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Kisiskolás korig visszajöhet sajna.

A 4 éves lányomnak is épp most van. Talán a sapkaszezon hozta ki. Én legalábbis erre tippelek. :o(

2011. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.
2011. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, az enyémnek is volt, szaliciles rémet kaptunk rá (bőrgyógyász írta fel), pár nap alatt elmúlasztotta a koszmót, de addig használtuk, míg mind el nem fogyott. Hiába mostam meg többször is, mindig zsíros maradt utána a gyerek haja, de kit izgat, lényeg, hogy a koszmóból meggyógyult.
2011. okt. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtató volt látni, hogy más is jár ilyen cipőben. Azt hittem, hogy ez csak csecsemőkorban létező jelenség, de ahogy látom, sajnos tovább is tarthat.
2011. okt. 23. 17:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem. :(

Kisfiam 2,5 éves és megint küzdünk a koszmóval. (Pici korában volt egyszer.)

2011. okt. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
abé koszmó elleni sampon is jó..csak kicsit drága.
2011. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet.

Nálunk másfél éves korban jelentkezett.

Koszmó és fejbőrápoló olajjal kentem a gyerek fejét, majd alapos hajmosás, és szépen elmúlt.

2011. nov. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!