Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha megütik a gyerekedet más...

Ha megütik a gyerekedet más gyerekek, mi a helyes reakció tőle?

Figyelt kérdés
A kisfiam oviba fog majd menni, nem éppen sok agressziót látott életében. Ha véletlenül valaki megüti a játszótéren morcos lesz, de nem csinál semmit. Most a nyílt napon az oviban egy kiscsoportos kisfiú szó szerint kiszúrta őt, kötekedni kezdett vele és erősen meglökte. Ő állt és nem csinált semmit. Mit mondjak neki erre, mit tegyen? Üssön vissza, vagy tűrjön, vagy mit csináljon? Az se szeretném, ha verekedne, de nyilván azt se, ha hagyná, hogy bántanák. Óvónőhöz se rohanhat mindig segítséget kérni. Mit mondjak neki, ha ilyen lesz az oviban mit tegyen? Tanácstalan vagyok.
2011. márc. 26. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mond meg neki,hogy ő sose kezdjen verekedni,de ha bántják,akkor ne hagyja magát és szóljon az óvónéninek is.
2011. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Én azt mondtam, mondja meg az illetőnek ez fájt és szóljon az óvónőnek. Azt semmiképp nem, hogy üssön vissza, mert azt én nem tartom helyesnek.

Mondjuk eleve mi olyan környéken lakunk és olyan helyre járatjuk a gyerekünket, ahol nincs is szükség erre, hogy vissza üssön. Úgyhogy én nem gondolom, hogy szüksége lenne külön kiképzésre hogyan védje meg magát.

Nyilván a nyóckerre ez nem igaz, meg olyan oviba, ahol kiütik egymás szemét meg betörik egymás fejét (itt írta egy anyuka)

2011. márc. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Ne tanítsd arra, hogy üssön vissza.

Mondja a másik gyereknek, hogy fájt, menjen arrébb azonnal és szóljon az óvónéninek, meg otthon is, nektek.

2011. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem egy fiú vert 1 egész évig az óvodában,én lány vagyok!A Kedvence az volt,hogy rajtam lovagolt,ő 6 éves volt én meg 3 :(

Sokáig nem mertem szólni anyukámnak,az óvónéni meg magasról tett ezekre a dolgokra!Mindig rászólt a fiúra,hogy nem szabad,aztán a kölyök csinálta tovább!Mikor egyszer elmondtam anyukámnak ő bement és megbeszélte a óvónővel,nekem pedig azt mondta,hogy üssek vissza legközelebb ha bánt,különben otthon nagyon kikapok!Sosem kezdeményeztem verekedést,de utána mindig megvédtem magam!Mert muszáj volt!Nem lettem tőle agresszív és rossz gyerek!Szimplán visszaadtam ami járt!Butaság arra nevelni egy gyereket,hogy tűrje ahogy veri a társa!Nem fog az óvónő milliószor odaugrálni ha szükséges,mert mellette van még tizenakárhány gyerek!Szerintem üssön vissza ha kell,ne legyenek rossz élményei az oviról!Én például utána 5 évig rettegtem a fiúktól...ezt ne akard!

2011. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

én is így gondolom és így is nevelem

nem kezdeményez verekedést, ha valaki zavarja, mondja , hogy hagyja békén, vagy menjen arrébb.

ha elkezdik verni ne álljon , mint egy kuka, üssön vissza, (mondjuk ne szemre, fogra)

nekem az öcsémet verték egyfolytában, mert anyu úgy nevelt minket, hogy ne verekedjünk, mindig én mentem megvédeni, mert ő szófógadott, és őt verték egyfolytában, míg egyszer belátta, hogy vissza kell adni, mert ő lesz az , akit egyfolytában megtalálnak.

nem szarrá verésről beszélek, csak ha verik adja vissza azoos mértékben.

persze egy meglökés vagy kisebb incidensnél elég egy határozott hagyj békén is.

2 éves és már megy neki, ha játszunk és nem akarja hogy dögönyözzem, már mondja , hogy hagyjam. olyan cuki

2011. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!