Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányomnak mandula...

2 éves kislányomnak mandula gyulladása, légcsőhurutja és hörghurutja van. Mit tehetek, hogy ne köhögjön ennyire?

Figyelt kérdés

Ilyen csúnyán még sose köhögött. Kap reggel, délben, este stodalt, calcimust, fenistil cseppet, ventolin pipázunk, kap 3-szor egy theofilines kúpot+ napi egy rochefin szurit péntekig. (bocs, a gyógyszerek neve bizti nem jól van írva)

Tudtok még ajánlani valami biztosat, ami hatna a köhögésre?

Mert már csütörtök óta iszonyatosan köhög, és az az igazság, hogy egyik szer sem hoz teljes sikert.


2011. márc. 30. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Hagymahéj tea mézzel.
2011. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Stodal helyett jobb a rhinatiol, de ez csak tapasztalat. Viszont van egy nagyon jó házi praktika. Főzz meg 1-2 szem krumplit, tedd ruhába és melegen rá a mellkasára. Ez tartja a legjobban a hőt, és segít neki a váladék oldásban.
2011. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. A hagymát csak rendesen vízben főzzem fel héjával?
2011. márc. 30. 21:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Sóoldatos inhalátor! Stodal nem jó. Én mucropontot adnék nekiA ventolin az nagyon jó! Nekünk is le volt rakodva a kisfiamnak és ilyen "ütögetős maszirozoval kellett a hátát maszirozni,attól könnyebben felszakadt neki a nyák! Bár mi még csak 4 hósak vagyunk igy ő ambroqol q -kapott de a nagyobbaknak mucropont,vagy a lándzsás útifű szirup! De a sóoldat és a hát ütögetése volt a legjobb:)
2011. márc. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak hasonló szituban Ipecacuana köptetőt írtak fel. 3 éves kor alatt csak orvosi felügyelet mellett szedhető. Neki nagyon bevált.

Illetve még napi 3x1-2 kiskanál méz, és langyos teával itatni, mert ilyenkor sem a hideg sem a meleg nem jó.

És még ami bevált légcsőhurutra: lefekvés előtt alaposan kiszellőztetni a szobát. Én olyan 20 fokban szoktam altatni a fiamat, de ha beteg akkor 18 körülire hűtőm orvosi tanácsra a szobát, és tényleg kevésbé köhög-fullad, jobban alszik.

2011. márc. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Este a lányom is nyitott ablaknál aludt, nem is köhögött annyira. Így volt 19 fok a szobájában. Hordjuk homeopátiás szakemberhez,ő írt neki kül. golyócskákat, meg a stodalt ajánlotta, ezek eddig be is váltak, de most, mintha semmi sem hatna. Tegnap számomra új fajta módszerrel adtam be neki a ventolint, és azt vettem észre, hogy így hatásosabb. Szerintem főzök neki hagymateát.
2011. márc. 31. 07:49
 8/9 anonim ***** válasza:
A hagymának csak a vörös héját főzd meg, úgy, mint a gyógyteát.
2011. márc. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ruzsi0418 válasza:

Szia!

Szerintem vidd el sóbarlangba. Mi a Moszkva téren voltunk, és mind a ketten teljesen meggyógyultunk. www.meditorium.hu

Nagyon jó és a gyerekek Sóhomokozóba játszanak, amitől iszonyúan élvezi is. Én alig tudtam a lányomat hazavinni. Észre se veszi, hogy ő most gyógyul és gyógyszert nem is kellett neki adnom.

Hajrá!Nagyon jó!

2011. márc. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!