Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam végig bömbölte a...

Kisfiam végig bömbölte a babaúszást. Megváltozhat még a hozzáállása? (részletek lent)

Figyelt kérdés

13 hónapos, most voltunk először. Nagyon jó a hely, meleg van, jó a víz hőfoka, tiszta, barátságos környezet.

Átöltöztünk, babám mutogat, gagyarászik , láthatóan érdekli az egész. Bemegyünk a vízbe, elkezd hüppögni, majd egyrejobban belelovalja magát, pedig végig hozzámbújt, lassan mentünk, nem fröcskölt a víz, szóval olyan ideálisnak tűnt számomra. Beszéltem hozzá közben és mégis elkezdett ordítani, kijöttünk de már kint a parton sem lehetett lecsillapítani. Bementünk az öltözőbe adtam neki valamit enni, majd kiültünk a medence szélére nézelődni, de ott is el-el törött a mécses, ott már nem ordított de nem is volt jókedvű. Az itthoni fürdetéseket egy 10-es skálán 7est adnék neki, hogy mennyire szereti.

Jól el van, pancsol is, de mikor mondom, hogy jöjjön ki szó nélkül jön, még soha nem akart tovább bent maradni. Szóval nem vízimádó, de nincs is ellenére. Mi lehetett ez a babaúszáson? Menjek vele legközelebb is? Mit csináljak másképp? Megszeretheti még a vizet? Eléggé el vagyok kenődve :(


2011. márc. 30. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam imád fürdeni otthon a kádban egészen pici kora óta. Ezen felbuzdulva vittük élő vízbe. Rettenetes nagy volt a félelem a tóban is, a tengerben is. El voltunk keseredve, aztán tavaly nyáron rájöttünk a dolog nyitjára: túl nagy mennyiségű víz ez egyszerre. A strand bébimedencéjében ugyanis imád pancsolni, akár naphosszat. Ott összesen 10-20 centis a víz. Az a nekik való. Persze, úszni abban nem lehet.

Én nem erőltetném, de lehet, hogy azért megkérdezném az úszásoktatót, mi a véleménye.

2011. márc. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van vízhez szoktatás is. Főleg baba uszik előtt szokták javasolni ezt a módszert. Lehet ez kellene nektek is. Kérdezd meg az oktatót, de nekem furcsa, hogy ő ezt a helyzetet nem reagálta le?
2011. márc. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtök válaszát.

A vízhez szoktatás az mit jelent?

Az oktató csak annyit mondott, hogy üljek le vele a medence szélére és figyeljük őket, hogy lássa mit csinálnak stb.

Hát ezt megtettük...

2011. márc. 31. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Én írtam a vízhez szoktatást. Nekünk voltak feladatok itthonra a kádba is. (arc locsolás meg ilyesmi). Nekünk az oktató mondta, hogy miket cisnáljukn itthon, hogy ne legyen balhé a vízben. Nem tűnik jónak ez az oktató akit válaszottatok.
2011. ápr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát az oktató tényleg nem a legjobb. De sajnos nincs választási lehetőségem.

Viszont voltunk másodjára is és akkor végig a vízben voltunk sírás nélkül! Nem mondom, hogy sokat nevetett, de néha néha el is feledkezett magáról és el kezdett pancsolni vagy egy labda után nyúlni, szóval hogy nem kellettem én, hogy annyira szorosan ott legyek :)


Ezt most csak azért írom le, hátha valakinek később segítségére válik. Szóval én most reménykedem, meglátjuk legközelebb.

A kádbeli arcra locsolgatást én is ki fogom próbálni, köszi.

Viszont azt hiszem rá jöttem mi az ami zavarja a kisfiamat. Nagyon zajos az uszoda, nekünk már fel sem tűnik de ha odafigyelek rá, akkor tényleg iszonyú sokféle szokatlan zajjal találkoznak a babák. És lehet, hogy az enyém érzékenyebb rá.

2011. ápr. 5. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!