Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet kötelezni az...

Hogy lehet kötelezni az anyát, hogy fizessen gyerektartást? Illetve az állam mikor előlegezi meg?

Figyelt kérdés
Férjem kisfia velünk fog élni. A gyerek anyja nem dolgozik,de nem is fog(sosem dolgozott)! Azt tudom,hogy az állam is megelőlegezheti,és ha az anyának lesz munkahelye akkor majd levonják tőle! Minden esetben megelőlegezi az állam,vagy csak rászorulunk a gyerektartásra?
2011. márc. 31. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs miből fizetni akkor sajna nem lehet kötelezni, az állam 6 hónapot előlegez meg de az ügyintézés lassú.
2011. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tudja fizetni az anya akkor a gyámhatóságnál kell jelezni a problémát, ugyanis ők döntik el, hogy tényleg kaphatjátok e.Elvileg jár, szerintem.Az állam először 3 évig adja, utána pedig újra meg kell igényelni újabb 3 évre.

Ha pedig tényleg nem fogja tudni fizetni az anya akkor az az ő nagy problémája lesz, ugyanis az állam nem szereti hogy tartoznak neki, mint tudjuk.Körözni fogják őt, és egy kis közúti ellenőrzésnél is elkaphatják.Akkor pedig vagy kifizettetik vele egy összegben, vagy pedig leüli a börtönben.Sajnos van ilyen ismerősöm.4 éve ül.De én azt mondom akinek gyereke van az fordítsra rá azt az összeget amit a törvény előír.

2011. ápr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát az anyának így is van két év felfüggesztettje,mivel soha életében nem dolgozott,és nem is fog így előbb utóbb le fogják ültetni!A fiával soha nem foglalkozott,most újra terhes,egy két hónapon belül szül,de orvosnál még járt,valószínűleg nem tartja meg a babát! ennyire felelőtlen egy nő!
2011. ápr. 12. 14:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Még szerencse hogy ott vagytok a gyereknek.
2011. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!