Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek ha a volt férjem...

Mit tehetek ha a volt férjem nem fizeti a gyerektartást? Fizujának 20%-a van a bíróság által megszabva.2 éve, semmit se fizetett. Megnősült Amerikában hogy ott letelepedhessen. Állítólag nem dolgozik.

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 06:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérheted a gyermektartásdíj állam általi megelőlegezését. Bár azt nem tudom, hogy hogyan működik ez, ha az apa külföldön telepedett le.

[link]

2011. febr. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát így nem sokat tudnak vele csinálni. Kérj egy végrehajtást ellene, bár nem hiszem, hogy ez sikeres lesz, de ha megkapod róla a papírt, hogy nem tudtak behajtani semmit, akkor ezzel a papírral menj be a gyámügyre, és ott kérd a gyermektartás megelőlegezését. De azt ne mondd, hogy külföldön lakik, csak azt, hogy fogalmad sincs, hogy hol van, nem tudod elérni. Mivel ha megmondod, hogy Amerikában lakik, akkor nem valószínű, hogy megelőlegezik a gyerektartást, ugyanis van rá egy ilyen szabály, hogy ha nem látják biztosítottnak, hogy valamikor be tudják hajtani rajta, akkor nem előlegezik meg. Szóval mondd csak azt, hogy nem tudod hol van, nem találkoztál vele már régen. Mondjuk egy állandó lakcím nem ártana, ami Magyarországon van. Nekem is volt hasonló, igaz, ott a végrehajtót felhívtam egy idő után, hogy mi van már, és azt mondta, hogy már csak az adós lakására kell kimennie, csak nem volt rá eddig ideje, én meg mondtam neki, hogy felesleges, mert a bírósági idézést sem vette át, nem is ott lakik, csak az az állandó címe. Erre azt mondta a végrehajtó, hogy ja oké, akkor nem megy ki, és másnap küldte a papírt.
2011. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj be a tartásdíjat megállapító bíróságra panasznapra, ügyfélnapra (a bíróság központi tel.számán érdeklődj hogy mikor van)és ott segítenek. Vidd magaddal a határozatot és addig tudd meg, hogy van-e bejelentett Moi lakóhelye, vagyona, ez segítség lehet a tanácsadáson.
2011. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!