Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16-18 hónapos gyermeketeknél...

16-18 hónapos gyermeketeknél már elkezdtétek a bilire szoktatást, vagy esetleg már szobatiszta?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2 éve a fiam de még nem is kezdem,még nem kész rá.Én anno 18 hósan már nappalra szobat. voltam.:)
2011. ápr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Kicsit frusztrál, hogy mindenhol azt hallom, hogy már ennyi idősen pl. csak éjszakára kell pelus meg hasonlók, az én lányomnál még hozzá sem kezdtünk. Úgy veszem észre, még abszolút nem érdekli a téma, addig meg nem akarom erőltetni.
2011. ápr. 1. 13:59
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapos a fiam. Nagyon ügyin tudja mondani, hogy pipi miután bele pisilt a pelusba:) A kakinál ugyan ez a helyzet. A bili rendeltetésszerű használata a fején kalapként:) Mi ha jön a nyár akkor levesszük a pelust és remélem sikerül a bilibe pisilni-kakilni.
2011. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

2 éves a lányom.nyáron még nem érdekelte,értette.Ilyen időben meg nem kezdem el.Majd ha megjött a meleg belefogunk.

Különben több helyen olvastam,hogy akik 2 éves kor elött szobatiszták,azok közül több a "visszaeső":-)

2011. ápr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

18 hónapos a kisfiam. Most már több, mint egy hete fixen jelzi, ha bekakilt. Egyrészt először elvonul félre, becsukja az ajtót is pl. ha a szobájába vonul, majd kijön, és mondja nekem, hogy KAKA, PEJUSZÁT (pelusát cserélni kell).

Van bilije is, ráültettem, sírt. Vettünk wc-szűkítőt, tök aranyos kacsásat, ráültettem, sírt. Nem erőltetem. Jön a nyár, akkor megpróbálkozunk vele, pláne, hogy szeptembertől megy bölcsibe.

2011. ápr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18 hónapos korában megvettük a bilit, mert már mutatta, hogy kaki... de már csak akkor mikor bent volt a pelusba:-) Gondoltam hátha a bilibe is csinálná, de nem. Most 21 hónapos, még mindig nem érdekli, pedig már tudja, ha pisilni kell, kakilni kell, oda kéne ülni, mert mindig mutatja a bilit, de ha leveszem a pelust 1 mp múlva felugrik és elszalad meztelenül:-) Imád pelenka nélkül lenni, de nem hajlandó a bilibe csinálni. Úgyhogy majd idővel biztos kialakul, nem erőltetem.
2011. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is, akkor nem görcsölök rajta ennyit. Az én kicsim is bölcsibe megy szeptembertől, talán a nyáron már mi is rá tudunk feküdni a témára :)
2011. ápr. 1. 14:17
 8/16 anonim ***** válasza:
2év4hós a lányom, de még csak most kezdte jelét mutatni, hogy érdekli a téma.
2011. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

21 hónapos a kislányom. Kb 1 éves kora óta jelzi, hogy pisi, kaki, de ő is csak utána, vagy éppen akkor. Már sokszor próbáltam bilire ültetni, ezalatt az idő alatt egyszer sikerült oda pisilnie. Fél percnél tovább nem bír rajta ülni, csak játszik a bilivel, úgyhogy az az egy is csak a jó időzítésen múlt.

Én is nyáron szeretném elkezdeni úgy komolyan, ha már ő is kész lesz rá és hajlandó lesz tovább ülni rajta.

2011. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kb ennyi idősen sikerült az első pisi a bilibe,eleinte nagyon tetszett a lányomnak,elég sűrűn belepisilt,kakilt.De aztán az ősz beköszöntével visszaesett,akkor már egyre többször hanyagolta.Nem erőltettem,ha nem akar,hát nem.Most 23 hónapos,kb 2 hónapja a kakinál mindig szól időben,a pisinél ritkán.Így még pelusozunk.Talán idén nyáron összejön.De van még még időd bőven.
2011. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!