Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztaltatok ilyet 3 éves...

Tapasztaltatok ilyet 3 éves gyermeketeknél? Normális, hogy ezt szeretné?

Figyelt kérdés

Mikor délelőtt megyünk sétálni,mindig egy magánovi előtt megyünk el és látja,hogy kint játszanak a gyerekek.

Már sokszor mondta,hogy be szeretne Ő is menni játszani velük,de úgy voltam vele,hogy ez még rá ér.Pénteken viszont anyukámmal mentek el sétálni és a nagyi bevitte és azt mondta,hogy nagyon jól eljátszott a gyerekekkel,semmi gond nem volt.

Mikor hazajött,akkor azt mondta a lányom,hogy oviba szeretne járni.Én azt hittem,hogy rosszul leszek.

Ilyet még sosem mondott.Rendszeresen járunk közösségbe(angol,úszás,játszóház és szinte minden nap találkozunk a barátnőivel),azt hittem,hogy neki ez így jó.

Én 4-5 éves koráig nem akarom beadni az oviba,de ez most meglepett.

Pl. ma reggel is megkérdezte,hogy elmegyünk-e az óvodába játszani.


Nálatok volt ilyen?

Ez miért van?



Köszönöm!


2011. jún. 26. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy igény van a rendszeres közösségre. Nem kell olyan soká óvodába iratni, 3 éves, mehet nyugodtan. Ha igénye van rá, meg főleg.
2011. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen ez a normális,hogy ennyi idősen az ovis társaságra vágyik.Szerintem engedd el előbb.Megkérdezhetem mi az oka hogy csak 4-5 évesen szeretnéd beadni?Tényleg kíváncsi vagyok.
2011. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Már miért ne lenne normális? El kell engedned, nem tarthatod magad mellett örökké a végtelenségig.
2011. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ez nagyon jó szerintem,örülj neki!

egyébként miért nem akartad beadni az oviba?

2011. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Igazából én sem tudom,csak még nem szeretném...

Barátnőm kisfia 2 hónapig minden reggel annyira sírt,hogy majdnem hányt(párszor hányt is szegényke) és én nem szeretném,hogy a lányom kikészüljön emiatt.

2011. jún. 26. 11:21
 6/10 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem kötelező 3 évesen oviba adni.még a szakemberek is a 4-5 éves kort látják a leg ideálisabbnak.Én is igy adnám be ha megtehetném.egyébként meg normális a viselkedése,az én fiam 2,5 éves,de nem mehetek az ovi felé mert akkor megy a sírás,hogy ő a gyerekekhez akar menni,amikor beiratkozni voltunk,nem tudtam hazahozni onnan.nem egyformák a gyereke sem.
2011. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Enyém 2,5 éves, de alig várja, hogy ovis legyen. Konkrétan ordít, ha meglátja az ovi udvarát, annyira be akar menni.

Amikor bemegyünk (ahova járni fog), boldogan játszik, itthon állandóan az óvónéniket emlegeti.

Én is várni akartam még egy évet az ovival (van kistesó), de nem, nem "kínzom" tovább itthon, megy oviba, ha betölti a 3-at. Minden nap játszóterezik, gyerektársaságban van, de ő ovis akar lenni.

2011. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amit írzatok, az mind szép és jó, és kívánok minden gyereknek és anyukának gördülékeny beilleszkedést, de azért azon gondolkozzunk el egy pillanatra, vajon egy hároméves fel tudja-e mérni, hogy ha elkezd oviba járni, az végleges, és ha később esetleg meggondolná magát, akkor is járni KELL? Mindennap! Ennek ellenére tényleg szuper, ha vágyik gyerekek közé.
2011. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ma 11:54 vagyok,ezen nem kell elgondoskodni,mert felesleges és egy kicsit buta kérdés is,mert természetes,hogy egy ilyen korú gyerek azt se tudja ha azt mondjuk egy hétig tart.Ennyi erővel azt is mondhatnánk,hogy most fiam 18 éves korodig nincs megállás,mert bizony ez lesz.De ez egy folyamat,és vannak jó és rossz napok,mint ahogy nekünk dolgozó embereknek is vannak jó és rossz napjaink is.Mi azért vagyunk hogy amíg lehet elviselhetővé,játékossá tegyük nekik az életet,és azért a gyerek többsége szeret oviba járni.
2011. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőhöz.

A kislányom 2 évesen bölcsibe járt, akkor sem maradtam volna otthon 3 évig ha megtehettem volna.Nekünk a beszokás egyszerűen és simán ment.Voltak gyerekek akiknél kevésbé volt zökkenő mentes.Most 3 éves és megyünk oviba.Már nagyon várja.2 vagy akár 3 éves gyereknek sokkal jobbat tesz ha közösségben van (ovi, bölcsi) mintha egész nap anyukával lenne otthon.Aki foglalkozik vele ugyan de ez a gyereknek egyáltalán nem elég,nem köti le.Sok ilyen gyereket ismerek és össze sem lehet hasonlítani azokkal akik már valamelyest "szocializálódtak".A gyerek + anya elválás pedig inkább az anyukát viseli meg mint a gyereket:)

2011. jún. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!