Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek ha a 2 éves fiam...

Mit tehetek ha a 2 éves fiam féltékeny a páromra? Van valami ami megoldás lehet a problémámra?

Figyelt kérdés
Az apukájától külön vagyunk már egy jó ideje és találkoztam valakivel akit imádok és a fiam is imádta ameddig össze nem költöztünk. Most egy erős féltékenység jelent meg nála. Régen mindig kereste és apának hívta. A párom nem kiabál vele, nem bántja sőt, mindent megad neki érzelmileg is és anyagialag is ami tőle telik. Nagyon szeret minket és félek ha ez így folytatódik "elveszítem" valamelyiküket.
2011. ápr. 1. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
dehogy fogod elveszíteni!!Még csak 2 éves,eddig te voltál csak neki,most meg van más is a színen.gondold el,hogy ilyen szitú még családon belül anyuval és apuval is előfordul.az én 2 évesen is volt hogy apa nem puszilhatott,ölelhetett meg,tehát lehet ez nem a párodnak szól igazán,hanem egy korszak amikor már érzi,hogy más érzelmek is vannak,főleg anya felé.Legyetek sokat együtt,játszanak kettesben sokat,és ne legyen az a nagyon engedékeny,mert az se jó.Nyugi nagyon boldogok lesztek,sok sikert.
2011. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is két éves. Imádja a nővérét, apját, engem. De ha mi egymást öleljük meg, akkor kiakad. Mind a hárman csak őt szerethetjük, egymást nem. Remélem kinövi.
2011. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Remélem elmúlik! Sokat vagyok a fiammal, járunk játszótérre, sétálunk, játszunk, együtt fürdünk stb... A párom fél hogy már nem szereti(én tudom hogy szereti mert néha megfeledkezik magáról a gyerkőcöm és akkor azt mondja szereti vagy éppen odaszalad hozzá és mikor odaér akkor tudatosul benne hogy jujuj ő a riválisom)próbál játszani vele de nem tolakodóan.

Akkor nincs más hátra mint türelmesnek lenni!

Köszönöm nektek a válaszokat. Továbbra is várom a tapasztalatokat.

2011. ápr. 1. 20:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak most lépet be a fallikus szakaszba ilyenkor kezdik el felfedezni a kicsik a nemi szerepeket és az ellenkező nemű szülöt vetélytársnak tekintik mindegy hogy apú vagy nevelő van melletük ezzen a szakaszon átesnek.
2011. ápr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!