Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennétek a helyemben, mi...

Mit tennétek a helyemben, mi lehet a problémámra a megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval egy 19éves srác vagyok! Utóbbi években úgy érzem, mintha kezdenék megtelni feszültséggel. Én mindig is olyan ember voltam, ha valaki sértegetett, bántott (nem fizikailag), akkor én csak nyeltem egyet és folytattam vidám kis életem. De ez az utóbbi időben nem így van. Valahogy sok minden összejött, közbejött az, hogy érettségi után szülőkre hallgatva belevágtam egy szakmába, amit ott szeretnék hagyni, de hogy is mondjam el azt nem tudom, zavarnak a világ problémái, zavarnak Magyarország problémái, iskolán belül rengeteg a zavaró tényező, vagy talán az is lehet az ok, hogy változott a gondolkodás módom. És itt az a baj, hogy én magam szerint is egyszer még nagy probléma lehet ebből. Most itt megpróbálok a legőszintébb lenni. Mostanában kezdek agresszívabb lenni, noha nem voltam az a típus. Egyszerűen néha úgy érzem, hogy szívesen kitörne valami belőlem, és már azon kapom magam, hogy a legrosszabban fantáziálok, amit ember tehet emberrel, és ez mindig valamelyest megnyugtat, pedig nagyon jól tudom, hogy ez nem jó. És ettől félek én jómagam is, hogy nem tudom, hogy meddig bírom még. Ilyenkor automatikusan terelem a gondolataimat olyanra, hogy egyedül vagyok, szabadság, soha senki nem zaklat, stb.... Mert felfedeztem magamban, hogy tulajdonképpen a teljes szabadságra vágyom, és ebbe a társadalom egy tagja sem lehet benne, egyszerűen menekülnék a világ elől. Olyan érzésem van, mintha egy kötél szorulna nyakam körül, egyre nehezebben kapok levegőt. Pedig igazából sok haragosom nincsen, szüleimmel is nagyon jól kijövök, jól is élünk, de még is ez van. Bocsánatot kérek az összefüggéstelen mondatoknak, de egyszerűen ezt az érzést nehéz definiálni. Most viccesebben fogalmazva mondhatjuk úgy is, hogy a szelíd, normális ruhámat kezdem kihízni, míg nem egyszer csak elszakad az a bizonyos cérna, és félek, hogy mit is tennék, vagy lehet egyszerűen csak megőrülnék, vagy világgá mennék. Ehhez a változáshoz is kötöm azt, hogy már kb 5 éve nem volt barátnőm. Lehetőségek lettek volna, de egyszerűen nem akarok megkötött lenni, ezért is szeretek teljesen egyedül lenni. Mielőtt írnátok, öngyilkos hajlamaim nincsenek, én élvezni akarom még az életet, de jelen helyzetben csak tengődök a problémák is idegesség között.

Most jelenleg várom a katonaságtól a választ, mivel úgy gondoltam, ott talán valamelyest "nyugalmat" találnék, elterelné a gondjaimat, mitöbb, megszűnnének.

Nos, mi a véleményetek, mit tennétek a helyemben?


2011. okt. 11. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Most ez hülyén hangzik, de én is ilyen vagyok. Csendes, nyugodt ember vagyok önbizalomhiányos és én is olyan szakmát csinálok, ami nem igazán érdekel, de sajna nem volt más lehetőségem. Mivel önbizalomhiányos vagyok társaságban nem igazán merek kommunikálni, tehát nem fejtem ki a véleményem, mert tartok attól, hogy mások mit fognak gondolni. Suliba van egy-két arc, aki eléggé idegesítő és legszívesebben elküldeném őket melegebb éghajlatra, de nincs merszem hozzá. Utcán valamilyen oknál fogva lenézem az embereket, néha nekem is a gondolataim olyan pályára terelődnek, amik már nem minősülnek normálisan, de hülyén hangzik, mert megnyugtatnak. Szeretném leküzdeni az önbizalomhiányom, mert a mai világban olyan ember nem tud érvényesülni, aki nem mer ill nem tud kommunikálni. Ezen kívül a többi dolgot normálisnak tartom, mert szerintem másban is lefutnak ilyen kósza gondolatok.

21/F

2011. okt. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát most nem mondom, hogy örülök neki, hogy nem csak én vagyok így, mert ugye ez nem valami jó, de azért egy kicsit nyugtat. Úgy vettem észre, hogy nagyon sokan döntenek szakma terén meggondolatlanul, és hát ez lesz a vége. Én olyan szakmát tanulok, amivel elmehetek gyárakba technikusként, és viszonylag jól is keresnek, de kiráz a hideg, hogyha a gyárra kell gondolnom, hogy ott igázzak 3műszakban, inkább fele annyiért bevállalom a katonaságot... :D

Nálam ez az önbizalomhiány egy kicsit lazább, mint nálad, én azért szoktam nagy hanggal lenni, de mindenki normálisnak tart, tehát nem az az ordibáló azthiszihogyvicces vagyok...... :D

De nembaj, majd lesz valami velünk..... :D

2011. okt. 11. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok teljesen! Sok mondatodban magamra ismertem! Ebben az évben vagyok ötödéves, tehát most tanulom a szakmát, és nagyon ott szeretném hagyni a francba (mikor belevágtam még érdekelt, de most már egyáltalán nem.) De talán nem is ez a gond, mert a suli még könnyebb is lenne mint bármikor, csak egyszerűen betelt a pohár, úgy érzem. Szétnézek a világban és fájdalommal tölt el, hogy itt kell élnem...

Nekem bipoláris zavarom van évek óta de ez nem is volt baj (főleg mióta megtudtam, hogy ez a bajom, megtanultam vele együttélni), hatalmas önkontrolom van, és ezt fesztettem valahogy el... Bármilyen apróság miatt képes vagyok dühöngeni, vagy sírni (attól függ, épp milyen állapotban vagyok...)

Félek hogy valami olyan helyen jön ez elő újból, ahol lejáratom magam ezzel, például suliban, vagy utcán... Az idén már második nap elsírtam magam a fél osztály előtt, nem is nagy dolog miatt, hát nem volt épp kellemes...

Amúgy úgy veszem észre hogy egyre több embernek vannak hasonló problémái mostanában, egyre több a pánikbeteg vagy idegösszeomlásban vagy valamilyen más betegségben szenvedő emberke...

Okosat sajnos én sem tudok mondani, mivel én is még szenvedek csak. De hátha ezzel is segítünk egymásnak rájönni az okára :)


18/L

2011. okt. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Annyit tudunk csinálni, hogy létrehozunk egy kis közösséget, és tudunk beszélgetni egymás problémájáról... :D
2011. okt. 12. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!