Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Verekedős kisgyerekkel mit...

Verekedős kisgyerekkel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Nehezen tud megmaradni olyan gyerekekkel akikkel csak 1-2× találkozott vagy először. Ha ismerősről van szó akkor normális. Játszik velük egy darabig és utána elkezd verekedni elég durván. Múltkor az egyik gyereknek vérzett az orra és egy pár kék-zöld folt lett a karján miatta. Akármit mondunk neki ugyanúgy folytatja máskor. Már azt se lehet mondani h a felesleges energia miatt mert jár sportolni is meg itthon is rohangál egész nap. Mit lhet még?
2011. ápr. 5. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2011. ápr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ja bocs az lemaradt

3 éves fiú

2011. ápr. 5. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyermekpszichológus?!Talán valami érhette,amitől ilyen agresszív.Mert én ezt már annak tartom,amit írtál:"Múltkor az egyik gyereknek vérzett az orra és egy pár kék-zöld folt lett a karján miatta."Szerencse,hogy nem én voltam annak a kisgyereknek az anyukája...2 gyerekes anyuka
2011. máj. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
14.22-essel egyet értek,szerencse,hogy nem az én gyerekem agyalta meg.nem tudom te hol voltál,hogy ez megtörténhetett.ha tudod,hogy ilyen,duplán kellene figyelned nem?te mit szólnál,ha a tiédet verné meg egy gyerek,hogy vérezne az orra?szerintem is kérdezd meg a gyerekorvost,hogy ő mit javasol
2011. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezer oka lehet. Hogy mit tehetsz? Egy ötlet: amúgy is mindig felügyelni kell a 4 év alattiakat, tehát max. pár percre hagyató magára, akkor is házon belül kell lenni, és csak szülő teheti meg; intézményben egy pillanatra se maradhatnak az ovisok, bölcsisek magukra. Nos az ötletem: mivel jó esetben mindig vele van legalább egy felnőtt, és látja, hogy épp kitörni készül a feszültség a gyermekből, megfelelő mederbe tereli indulatait. Én pl. rombolósdit játszottam egy ilyen "gyermekemmel", olyasformán, hogy kedvesen felajánlottam neki: építek számára kockákból várat, és az ő feladata, hogy bombázza le. Máris lekötöttem energiáit, élvezte, ráadásul senkit nem zavart vele, és is egy jót játszottam. Igaz, türelem, kitartás kell, a felnőtt lehet, h már rég kimerült, a gyerek még rombolna, de a dackorszaknak lehet ilyen velejárója is.


Fontos tudni: a kisgyermek egyrészt (torz) tükörképe a szülei tudat alattijának, így tanulhatsz is gyermekedtől.


Másrészt fontos tudni: a kisgyermek telepatikus érzéke kiváló, pláne anyjával, és érzi, ha félrevezetik, füllentenek (más kérdés, hogy ettől függetlenül elcsábul, ha rosszindulattal csokival kínálják), és ezt csak amiatt mondom, hogy javaslom: belül őszinte szeretettel és TÜRELEMMEL, MEGÉRTÉSSEL viseltess őiránta és saját magad iránt; ha esetleg mást mutatnál, zavar keletkezik benne, nincs jó pszichés hatással rá. Ha viszont odaadó , megértő érzelmeket táplálsz iránta, segíted őt abban, hogy a dackorszaka segítse őt én-tudata megfelelő kialakulásában (hiszen ezért dacos!), és átvészelésében. Ha eddig is ilyen belső hozzáállásod volt ,akkor is lehet agresszív; a te, vagy párod tudat alá fojtott agressziói a kisgyermeken keresztül távozhatnak a kisgyermek bizonyos időszakaiban. Legyél tehát megértő magad iránt és őiránta. :)


Egyéni oka is lehet, látatlanban igen nehéz szűkíteni a kört, és nem akarok "kisregényt" írni a lehetséges okokról. ;) (Magzati élmény most "robban", vagy azóta érte trauma, érzékeny valamire, oltás hatás (nem viccelek!!), testi fájdalma lehet, de nem tudja jelezni, megfelelően kifejezni magát, de a dackorszak eleve feszültséggel teli, kinek-kinek temperamentuma szerint, tehát gyermeked eleve kolerikus(tüzes) típus lehet, ez a temperamentum a dackorszakkal párosulva önmagában is elegendő oka lehet.

2011. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!