Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mikor fejeződött be...

Kinek mikor fejeződött be gyermeke dackorszaka?

Figyelt kérdés
Sokaktól hallom, hogy kb 3 éves kor körül van a fordulópont. Gyakran hirtelen, egyik napról a másikra "kisangyal" lesz az "ördögfiókából". Mit gondoltok erről?
2011. ápr. 6. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez gyerek és nevelés függő.Nekem van a családba 7 éves nagyon hisztis,raplis gyerek és van 2 éves tündér,türelmes kis angyal.én azért reménykedek hog igazad van,és még 1 éves kell harcolni,az nem is olyan sok.de azért ez biztos függ a szülőtől.
2011. ápr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a dackorszak. Mi 26 hónaposak vagyunk, elviekben már kellett volna lennie olyan másfél évesen és 2 évesen dackorszaknak, de eddig semmi. Ha próbálja is feszegetni a határokat, pár perc alatt megnyugtatható, nincs szó bolti üvöltésekről, úgy kell hazahúzni a földön, stb. Nem értem miért van az, hogy van akinek nagyon dacos a gyereknek, másnak meg, mint pl. nekünk könnyen megnyugtatható és kezelhető.
2011. ápr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy minket a dackorszak elkerül.

Nem. Majdnem 3 éves volt, (33 hónapos) mikor kezdődött, s nem tudom, mikor lesz vége...

2011. ápr. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk az egész durva dackorszak 2 hónap volt, 32 és 34 hónapos kora között (direkt így írtam), ezután lassan lecsengett és most kerek 3 éves, már teljesen kezelhető minden "hisztije"
2011. ápr. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Off ! :) Valamikor LESZ VÉGEEEE ???!!! :) Ez egy jó hír!
2011. ápr. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kb. 2,5 éves volt a kisfiam, amikor már többször is azt éreztem rajta, hogy együtt akar működni.

Aztán 3 évesen kistesója született és jött egy újabb hanyatlás :)

Jan-ban volt 4 éves, egy tündéri, aranyos, de nagyon eleven és rosszcsont kisfiú, aki mostanában nagyon szeret ellenkezni. Pl. "nem azt a pólót veszem fel, nem akarok fogat mosni, nem akarok összepakolni, bicikli nélkül nem megyek sehová", stb. Mostanában ezek a harcok mennek :)

2011. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, szóval nálunk még azért 4 évesen is maradt valami a dackorszakból :)
2011. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!