Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csálén álló tejfogak = csálé...

Csálén álló tejfogak = csálé maradandó fogsor?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A lányom 2.5 éves, későn fogzott (13 hósan jöttek ki az elsők), még most is csak 16 foga van. Igaz, hogy makkegészségesek a fogai, de felül hézagosan, alul meg csálén jöttek ki az elülsők.

Az 1 éves fiamnak is UGYANÚGY állnak a fogai (bár neki még csak 7 db van).


Vajon később a maradandó fogsor is ilyen furán fog állni nekik? Jó lenne megúszni a fogszabályzást...


2011. ápr. 6. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy semmi köze egymáshoz.

Nekem gyerekkoromban gyönyörü, fehér, egészséges, teljesen szabályos fogaim voltak. Majd kijöttek a valódiak, amik össze-vissza állnak, sárgák (rendszeresen mosok fogat), és porladnak el, 23 évesen már 4 fogam hiányzik :(

Szóval lehetnek szabályos fogai az igaziak :)

2011. ápr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt en is nemreg tudtam meg de ha van res az jo, a kesobbi fogaknal van esely hogy szepek leszenk(az en lanyom 3szor lekorozi Madonna fogsorat).Nekem gyonyoru fogsorom volt,aztan kipotyogtak es a rendesek olyan benan jottek hogy fogszabajzo kellet ocsemnek szinten,Ferjemnek a tejfogai voltak benak es a rendes szep szabalyos.Ha igy van akkor inkabb a tejfogak legyenek benak ne a maradandok.
2011. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az a fontos, hogy minél tovább megmaradjanak a tejfogai, akkor nagyobb az esély, hogy a maradandók szabályosak lesznek
2011. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam most lesz 2 éves és neki is összevissza nőttek ki a fogai és minden fog közt nagy hézagok vannak.

Én se szeretném ha fogszabályzásra kerülne sor majd a maradandó fogaknál,de addig még annyi minden történhet.

Pl én gyerekként nagymamánál voltam és mentünk fel a lépcsőn és megbotlottam és arccal a lépcsőfokra estem.Az első két fogam azonnal kitört, és elferdül az ínyem.Mai napig ferdén áll az első két fogam,pedig gyerekként volt fogszabályzóm.Lehet az én fiamnak is ferdén fognak kijönni a maradandó fogai mert már neki is volt egy balesete teljes erőből nekivágta magát a járóka széléhez szét is nyílt az ínye.A tejfogai nem sérültek azt megnézték,de az ínyét nagy ütés érte.

2011. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodt lehetsz, nem befolyásolja. párom mesélte hogy ő is kiverte kisgyerekként az összes tejfogát alul-felül egy nagyon nagyra sikerült arcra esésnél, az ínyét is összevarrták, most viszont nagyon szép szabályos és egyenes fogsora van.
2011. ápr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!