Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A tejfogak állásától mennyire...

A tejfogak állásától mennyire különbözhet a maradandó fogsor?

Figyelt kérdés
Pl. ha egy babának viszonylag egyenes a fogsora, akkor később a fogváltás után lehet "kapafoga"? Tudjátok, ami kiáll előrefelé.
2011. jún. 1. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem csak helyfenntartó szerepe van a tejfognak

tehát annyi: ott lesz.

A többi részben alkati, részben örökletes, és rossz szokás (pl.ujjszopással előrenyomhatja)

2011. jún. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

7 éves fiamnál épp most zajlik a fogváltás.

A tejfogai mind szépen sorban álltak,ahogy nőtt,úgy nőtt köztük a hézag,most esett ki a 6.foga,és mindegyik kicsit kusza.

Sajnos az én (anya)családomban ilyenek a családtagok fogai.

De szerencsére mostanában nagy hangsúlyt fektetnek a fogszabályozásra,így ha már lecserélődtek a fogai kap majd fogszabályzót.

Anno nekem a bölcsességfogaim kijövetele után kezdett az alsó fogsorom kicsit máshogy állni.

2011. jún. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak magamról tudok beszélni: gyönyörű szép tejfogaim voltak, mint a kis gyöngyök egymás mellett szépen sorban.

Erre az igazi fogaimat kb randomszerűen dobták a számba, totál össze-vissza, némelyik előre is áll. De legalább nincs köztünk se lyukas, se tömött, az is valami.

Nem volt fogszabályzóm, kellett volna, de már mindegy.

2011. jún. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A két dolognak nincs köze egymáshoz. Nagyon szép tejfogaim voltak. Olyannyira egészségesek, hogy mikor jött a csontfogam a tejfog egyszerűen nem hullott ki. Hiába vitt anyukám a fogorvoshoz, hogy húzza ki mert baj lesz nem nyúlt hozzá. Ennek eredménye, hogy jó ideig 2 fogsorom volt szó szerint. Majd kihullott a tej, és olyan kapafogam volt, hogy én voltam a suliba az első számú csúfolni való nyuszifog. Megműtötték az ínyemet, kihúzták 2 egészséges fogam majd 3,5 évig állandó fogszabályzó. Mára szép fogsorom van, és elég jók 32 éves vagyok 2 lyukas fogam volt idáig. De a mai időkben azért már rugalmasabban kezelik a fogszabályzás is. A szocializmusban 1 gyerekfogorvos volt akihez tartoztál, és slussz. Sajna én kifogtam a leg gyatrábbat.
2011. jún. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kisfiamnak hézagos felül a fogsora, úgy tudom, hogy ez jó, mert így lesz majd később elég hely a maradandóknak és nem nyomják el egymást. A családban nincsenek ki-vagy befelé dőlő fogúak, és nem cumis/ujjszopós.

Úgyhogy reménykedem, hogy nem kell majd fogszabályzás...

2011. jún. 2. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!