Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szokott lelkiismeret-furdaláso...

Szokott lelkiismeret-furdalásotok lenni? Hogyan nevelitek kicsi (2 éves) gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
Kislányom két éves és javában élem a dackorszak szépségeit. Nagyon lelkis gyerek, de sokszor már nem bírom idegekkel és rákiabálok, megszidom, vagy megvonok tőle valamit, ha nem fogad szót. Sokszor az az érzésem, ha megszidom csak azért nem csinálja utána már amit kértem tőle, mert megijed, elkezd pityeregni és csendben leragad egy helyen. Miután lehiggadtam sokszor bocsánatot is kérek tőle, furdal a lelkiismeret, hogy lehet, hogy még túl kicsi az ilyen fajta neveléshez. Nem tudom, sokszor mit tegyek, mert tudom, hogy sokszor nagyon dacos, de ha meg ráhagyok dolgokat, azzal nem teszek jót!
2011. ápr. 6. 14:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez tényleg nagyon hasznos volt! :)
2011. ápr. 6. 15:23
 12/13 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok. A barátnőmtől lestem el még, hogy a leghatásosabb, ha kreatívan próbálod megoldani a problémákat. Nagyon mókás volt kívülállóként látnom, hogy a kislánya állandóan az ajtót csapkodta meg ki akart menni az apjához a fürdőszobába, amikor épp mosógépet szerelt. Erre a barátnőm tök higgadtan mondta neki, hogy most oda fog ülni az ajtóba, oda tett egy széket, ráült, aztán beszélgettünk tovább:) A kislány egy ideig hisztizett, próbálkozott, de azért olyan erős nem volt, hogy arrébbrakja az anyukáját székestül:) szóval egy idő után feladta. Az életben nem jutott volna eszembe, hogy így kezeljem a problémát:D

Szóval csak kreatívan, én is próbálok belejönni több-kevesebb sikerrel...

2011. ápr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
szokott :( amikor rákiabálok :( megütni én nem szoktam, de néha elszakad a cérna, és kiabálok vele (21 hónapos) és ilyenkor tudjátok mit csinál? sír, és jön oda hozzám, és mutogatja az arcát, hogy puszit kér :)) na nekem ekkor végem is van, minden haragom elszáll, és úgy sajnálom amiért kiabáltam vele
2011. ápr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!