Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden nap lelkifurdalásom...

Minden nap lelkifurdalásom van a dackorszakos veszekedések miatt. Akinek szintén akaratos a kisgyermeke, hogyan éli meg ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés
27 hónapos kisfiam rettentő akaratos. Mindig olyan dolgokat akar csinálni, amit nem szabad, és nem hajlandó kompromisszumra sem. Ma pl. azon vesztem vele össze, hogy a kutyánknak kidobott egy csirkecsontot az ajtón. Mivel bent meleg van csak rövidujjú kombidressz és harisnya volt rajta. Miután kidobta a csontot, közölte, hogy anya, kimegyek, ere én: akkor fel kell öltözni, meg cipőt kell felvenni, mert kint nem lehetsz cipő nélkül, meg megfázokl ilyen lengén. Persze közölte, hogy NEM és már indult is kifelé. Én utánamentem és ekkor éktelen hisztibe kezdett. Próbáltam neki szépen elmagyarázni a dolgot, leguggoltam hozzá, simogattam, de egyre idegesebb lett, leverte magát a földre, sőt még csapkodni is kezdett. Ezek a dolgok sajnos egyre többször fordulnak elő és már nem bírtam, elpattant a cérna és erőteljesen rászóltam, majd mikor ez csakl olaj volt a tűzre, akkor már ordítottam is vele. Ő nagyon megijedt, és patakokban kezdett folyni a könny a szeméből. Most itt alszik mellettem, és annyira bánt a dolog, hogy mindig kiabálnom kell vele, de már nem bírom, amiket csinál. ráadásul 33 hetes terhes vagyok, már aludni sem tudok a pici miatt, kimerült is vagyok, és gondolom ettől ingerültebb is. Ti szoktatok nagyon hangosan kiabálni a kicsitekkel, vagy szemét dolog ez tőlem? ...de akkor mit csináljak? Semmi sem működik.
2011. ápr. 7. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi..sajnos ez nálunk is előfordul.A kisfiam szintén 27 hónapos.Ő is akaratos,eleven,minden lében kanál kisfiú.Minden érdekli,és mindent ki szeretne próbálni..sajnos az én türelmem is véges.hisztikkor be szoktam küldeni a szobájába,vagy eljövök onnan,ahol éppen a földhöz vágja magát..ilyenkor rövid időn belül abbahagyja a hisztit,és mással kezd játszani.Vannak jó napjai,amikor megérti amit nem szabad,de vannak nehezebb napok.Most már,hogy jobb idők vannak,és többet lehetünk az udvaron a hisztik is kevesebbek..inkább csak akkor vannak,amikor be kell jönni az udvarról.Kitartás neked is,és boldog babavárást!
2011. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az én Lányom csak 19 hónapos és terhes sem vagyok, viszont a mai nap után elgondolkoztam, megérdemlem-e a Lányomat... :-(

Ő ugyan még csak szavakat mond, de ha vmit nem akar, Őt sem lehet meggyőzni és mindig hiszti a vége. Általában higgadt maradok, de az utóbbi 2 hétben nagyon sokszor elszakadt a cérna. Sokszor már igen cifrákat is mondtam Neki, (amit szerencsére nem ért) sőt! Ma el is bőgtem magam tehetetlenségemben, amire Ő is sírni kezdett, amitől én még jobban... Végül lehiggadtam, megnyugtattam, de érzem, hogy egyre kevésbé van erőm. :-( Már gondoltam rá, hogy elmegyek dokihoz (pszichiáter), mondja meg ő, hogy mit csináljak magammal az ilyen helyzetekben, mert egyelőre nem látom, hogy mi a megoldás. Nyilván jobb lenne türelmesnek maradni, csak amikor egész nap ezt mondom: nem szabad, ne csináld, stb., estére kicsit frusztrált leszek. Gyakorlatilag olyan, mint ha falnak beszélnék!

Amúgy Lányom sztem borzasztóan okos, nagyon büszke vagyok rá és nem bánom, hogy ilyen akaratos, csak hát mivel én is ilyen vagyok, nehezen tolerálom.

Hát, gondolom jobb kedved nem lett, engem meg majd jól lepontoznak, de hát ez van. Írhattam volna, hogy szuperanya vagyok, de 1. nem vagyok és nem szoktam hazudni, 2. asszem attól sem lenne jobb kedved! :-)

2011. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Ne aggódj,mert semmi rosszat nem csinálsz! Mindenkinél elszakad a cérna,nálam is és én is szoktam kiabálni a 2 éves kisfiammal. Én ma azt csináltam volna a helyedben,hogy amikor mondta,hogy NEM,akkor megfogtam volna és bevittem volna a szobájába,becsuktam volna az ajtót,aztán ha megnyugodott,akkor beszéltem volna vele. Úgyanis nálunk az működik,ha hisztikor beviszem a szobájába,ott szó szerint kiüvölti magát,majd egyszer csak kiabál,hogy anya gyere be és aztán minden oké. Ha nem veszek tudomást a hisztijéről és nem kezdek el vele hadakozni,alkudozni,akkor hamar lezajlik.

Persze minden gyerek más,de amíg nem ütöd meg,addig nem kell,hogy lelkiismeret fúrdalásod legyen. Nevelned kell,nem szabad hagyni,hogy a fejedre nőjjön. Kitartás és gratulálok a pocaklakóhoz!

2011. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen nagyon bűntudatod, mindenkinek véges a türelme, és hát őszintén, néha a picik nagyon megtalálják a hátrokat.

Amit meg lehet próbálni:

Ajánlj neki választási lehetőséget, hogy érezze, hogy az ő akarata is fontos, de anya adja meg, mi közül választhat. Pl. Várj, kimegyünk együtt! Melyik cipődet szeretnéd felvenni, a focisat, vagy a másikat? és közben már kézen ragadni és úgy folytatni.


Jópár hét mire bele lehet jönni az új fajta "gyakorlatba", de nagyon hatásos. Mikor én először próbáltam kisfiammal, kerek szemekkel nézett rám, és kezesbárányként viselkedett, ha nem ösztönből válaszoltam. Pl nem akart lejönni a lépcsőn, a vacsorához... már nagyobb volt: fogjam a kezedet, vagy kapaszkodsz egyedül a szélén amíg lejössz? mert kész a vacsora.

Fürdőkádból mikor ki akartam szedni: Gyere, segítek kijönni, a lábadat vagy a kezedet szeretnéd először megtörölni?

Nem akart enni. Kakaót vagy teát kérsz a szendvicshez? És már nem is azzal foglalkozott, hogy nem eszi meg azért sem, hanem azzal, hgoy mit fog hozzá inni.

Nálunk nagyon jól bevált, és le tudtam így nyugtatni. Jópár napi gyakorlás volt, majd pár hét mire belejöttem, néha elfelejtettem, de próbáltam mindig tudatosan, sőt még most is sokszor használom pedig már 9 éves.


Egy könyvben olvastam az ilyen taktikát, nagyon-nagyon okos könyv: nem tudom a pontos szerzőket most fejből, Beszélj úgy hogy érdekelje, hallgasd úgy hogy elmesélje


De nagyon röviden a lényeg:

Fogadd el az érzéseit, minden érzést el lehet fogadni, cselekedeteit ha kell, akkor korlátozni kell viszont. Adj választási lehetőséget, és gondolatban teljesítsd kívánságát. Pl. ha nem mehet ki egyáltalán: Bárcsak kimehetnénk együtt... stb.

2011. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az esettel kapcsolatban több észrevételem is van:


1. ahogy érzi, hogy a hisztivel reakciót vált ki (anya ideges)egyre inkább zt érzi, hogy elérte a célját. TUDOM!!! tapasztalatból, hogy marha nehéz egy kismamának egy dacos gyerekkel,. de minél higgadtabb tudsz maradni annál jobban javul majd a helyzet. Ez fordítva is igaz. Ha elveszted a fejed és belemész ebbe a dilibe akkor egy ördögi kör lesz.

2. Vekerdy is azt tanácsolja, hogy ilyen esetekben nem kell litániát tartani, hogy így a lenge ruha, meg úgy a nem tudom mi. Egy 2.5 éves a szövegünk FELÉT! érti meg. Csóri csak kihámoz kulcsszavakat a nagy monológodból. Amit én csináltam volna a helyedben:

Kimegy az ajtón, én utánanyúlok - "Petike, azonnal kimehetsz amint felöltöztél!" - semmi többet ne mondj. Mindig azt mond, hogy mit tehet soha ne azt, hogy mit ne. Legalábbis nálunk ha azt hallja ki a szövegből, hogy NEM az azonnali dacot hoz. Tehát ne azt mond, hogy amíg fel nem öltöztél nem mehetsz ki, hanem azt, hogy kimehetsz amint felöltöztél! Érzed a különbséget?

És nem dumálok többet, öltöztetem, mégha visít is esetleg. Majd abbaagyja. .))))))

2011. ápr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
22:48 -nak: az utolsó vagyok és én is olvastam azt a könyvet!! :)))) Tényleg jó. És a Te trükkjeidet is használom, tényleg működik!!!!!!!
2011. ápr. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

07:36 vagyok: ez az a könyv:

[link]

2011. ápr. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22:48-as Anyukanak!! koszonom, hogy bizalmat ontottel belem es gondolom mas anyuka is aterezte a melegseget es a jot szavaidbol....sokszor velem is elofordult mar, hogy turelmem elfogyott es...ugyanugy mint a kedves kerdezo leirta...utana meg jott a megbanas habar tisztaban vagyok vele, hogy nem szabad mindent utana engedjek. Es en is gondolok arra : vajon jo anya vagyok? ha mas kerdi az en valaszom mindig ugyanaz: biztos vagyok benne, hogy jo anyuka vagy es megprobalsz mindent, hogy a leheto legjobb nevelesben reszesitsd kicsikedet...hiszen annyira tudjuk szeretni csemeteinket....Ne aggodj Kedves Kerdezo!!!szerintem a leirtak alapjan nem vetettel semmit!!!a kis huncut tudja mivel lehet anyukat kiengesztelni....es raadasul a picike ott a hasiban...Turelmet kivanok es minden jot Neked es minden joindulatu hozzaszolonak!!!Nekem is jo volt a biztatas
2011. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok! Úgy érzem, nagyon hasznos dolgokat írtatok, kipróbálom őket!
2011. ápr. 8. 09:39
 10/10 anonim ***** válasza:
20 hónapos fiamnál szintén alkalmazzuk a beteszem a szobába még lenyugszik módszert,ma ő csukta be az apját,mert nem tetszett neki, hogy rászólt:)
2011. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!