Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesetekkel mennyit jártok...

2 évesetekkel mennyit jártok közösségbe? Én most babát várok, és nem merem gyerekek közé vinni a gyerekbetegségek miatt. Lelkifurdalásom van. Ti sokat jártok el ilyen helyekre? Vagy vannak kis barátok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Babaúszára, más ilyen helyre nem.

De amúgy járunk mindefelé

Majd szeptembertől megy bölcsibe.

A betegségeket addig is hazahozza bátyja a suliból:-))

2011. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

előző

az lemaradt, hogy 22 hónapos

2011. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sehova nem viszem csak nagyiékhoz. A barátnőmmel délelőttönként sétálunk és max hozzájuk beviszem ennyi. Nekem nem hiányzik a sok betegség. Én ilyen parás vagyok ennyi.
2011. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

márciusban lesz 2 éves


2. napja vagyunk bölcsiben, beszoktatás zajlik

(magán bölcsi, heti 2 délelőttre viszem)

így a második délelőtt után is úgy gondolom, hogy ez nagyon fontos. Annyit változott, megfigyeli a többieket és beilleszkedik a nagyok közé.

hihetetlen ! ez nagyon szükséges, hogy a korosztályával legyen, szerintem a későbbiekben ezt kamatoztatni fogja tudni, képes alkalmazkodni.

egyke gyermek is, de nincs elkényeztetve.


betegség ügyben kicsit félek, mivel van egy két nagyon taknyos , és nagyon köhögős gyermek, nem értem miért kell egy beteg ( hőemelkedéses , komolyan mondom a hőemelkedést) gyereket közösségbe vinni. a szülő miért viszi így a gyereket el? úgyhogy én így több c-vitamin dús ételt adok, hogy ne robbanjon le a csemetém.


másrészről viszont úgy fog megerősödni az immunrendszere is , ha néha kicsit ki van téve a bacinak is.

2011. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

semennyit, eddig se jrtunk ilyen helyekre, most meg terhes is vagyok meg járvány is van.

voltunk egy télapó-ünnepségen, ősszel néha játszótéren és ennyi. a barátainknak ugyanilyen korú gyereke van, kb. havonta egyszer találkozunk.

nem gondolom, hogy lényeges lenne a gyerektársaság még meg pénzem sincs ilyesmikre.

2011. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Mi elég sok helyre járunk. Hétfő este: Hevesi Imi zenés foglalkozása /kéthetente/, Szerda délelőtt Pici maci zenés foglalkozás, amit egy zenetanárnő tart, szerda este HelenDoron babaangol, csütörtök délelőtt babaúszás. Pénteken délelőttönként szoktunk "barátnőzni", vagy mi megyünk, vagy jön hozzánk kislányom egy-egy barátnője. Ez teljesen más szocializáció, mintha foglalkozásra megyünk. Szombat délelőttönként / kéthetente/ táncház, majd utána kézműves foglalkozás van piciknek. Mamiékhoz és dédihez is szoktunk menni hétvégén. Az a jó, hogy a legtöbb helyszínt gyalog vagy kis biciklivel közelítjük meg, így megvan a napi legalább egy óra is a levegőn. Kislányom nagyon szeret kint is lenni. / Én nem annyira ebben a hidegben../
2011. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2 éves mellett van egy 2 hónapos baba is, naponta járunk sétálni a környéken. Ha jön is velünk ismerős hasonló korú, nem sokat foglalkoznak egymással, pedig barátságos, barátkozó a kisfiam. Tavasztól őszig játszótereztünk, de most bölcsisek-ovisok a játszótéri gyerekek, játszóházba pedig nem megyünk ebben az influenzaszeonban. Szerintem 3 éves kortól van tényleg szükségük a gyerektársaságra, addigra pedig úgyis ovis lesz. Nekem akkor lenne lelkifurdalásom, ha nem mondókáznánk, énekelgetnénk, mesélnénk minden nap, örülök, hogy jó napirendünk van, és próbálok a kistesó meg a házimunka mellett játszani is a fiammal. Ha látogatóba megyünk néha más kisgyerekhez, főleg az ismeretlen játékok kötik le. Szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalásod, foglalkozz a gyerkőcöddel minél többet.
2011. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!