Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lesz bármilyen hátránya...

Lesz bármilyen hátránya annak, hogy a lányom jövőre úgy megy elő osztályba, hogy tud írni, olvasni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 10:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
bocsánat,elő=első*
2011. ápr. 9. 10:44
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Ez inkább előny. Én is tudtam olvasni és írni, és az ezért könnyeben is tanultam.
2011. ápr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálam hátrány volt, mert az első hónapokban nem tudtak nekem semmi újat tanítani. Így később, amikor viszont már kellett volna tanulni, én nem akartam.

De ez egy kis odafigyeléssel kezelhető.

2011. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az attól függ, milyen iskolába megy.

Tudok olyan általános iskolát, ahol felvételi van! (igen első osztályba) és ott alapkövetelmény az írni olvasni tudás. Ott nem hátrány.

Ha viszont "rendes" iskolába megy ott lehet hátrány is és előny is. A tanítótól függ. Ha tud neki külön feladatokat adni, amik lekötik a gyerkőc figyelmét, és nem fog unatkozni, míg a többiek olvasni és írni tanulnak, akkor előny.

Ha tanító néni nem foglalkozik azzal, hogy már tud írni olvasni, akkor hátrány, egyrészt ugye mert unatkozni fog. Lehetséges az is, hogy sikerként éli azt meg, hogy ő már mindent tud, amit a többiek még nem, és mindenkinél jobb az osztályban. Viszont nem köti össze az iskolát a tanulással, gyakorlással, akkor később lehetnek gondok, amikor a többiek "utólérik".


2 gyerekes, tanító anyuka

2011. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Max. annyi, hogy néha unatkozni fog órákon. De ha jó tanítónőt fogtok ki, akkor ő ezt helyén fogja kezelni.
2011. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem függ össze a könnyű tanulással, viszont unatkozni fog. Én személy szerint utáltam, hogy már tudtam olvasni, mert nekem semmi sikerélményem nem volt így, és irigyeltem a többieket, akik ott tanulták meg. Később utáltam otthon tanulni, mert meggyőződésem volt, hogy akkor megint előremegyek a többiekhez képest, így kínszenvedés volt a leckeírás is. Alsó tagozat második felére állt helyre a rend. Én nem fogom megtanítani a gyereket iskola előtt, pedig megtehetném, pedagógus lévén, de nem tartom túl jónak, pont a saját tapasztalatok miatt.
2011. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem lesz sikerélménye és unatkoni fog az órán.

Nem véletlenül van az 1. osztály.

2011. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó, de ez teljesen természetes, normálisan fejlődő gyerek első osztályra tud írni, olvasni. Én 35 éve voltam gyerek és visszagondolva, nincs olyan ismerősőm, aki ne olvasott volna, ne ismerte volna a betűket, ne írt volna- és én júliusban töltöttem a 6-ot és szeptemberben iskolás voltam.

A kisfiam egy nagyon jó ovis csoportba jár, tavaly kezdték az ovit most kiscsoportosok és mondta az óvónő, hogy már most írják a betűket, bizony 2 év múlva, mire kezdik az iskolát írni-olvasni fognak. De ők talán együtt mennek tovább, így nálunk nem lesz ez gond.

Mindenesetre megnézném, milyen iskolába adom, mert gyűjtőben biztos unatkozni fog. Egy hasonló képességű gyerekek közé adnám. Például, ahol van felvételi vagy jó hírű iskola.

2011. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, egyáltalán nem értek veled egyet. Mivel az iskola azért van, hogy az első osztályban olvasni és írni tanuljanak a gyerekek, így NEM természetes, ha egy gyerek úgy kezdi az iskolát, hogy ezeket már tudja.

Én csak 33 éves vagyok, de az én időmben az EGYETLEN gyerek voltam, aki tudott olvasni, és bizony megszenvedtem.

És ez a mai napig így van, aki elsős korára olvasni tud, az unatkozik.

2011. ápr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

16:15-nka

Azért van az iskola 1. osztálya, hogy MINDEN GYEREK ott tanuljon meg írni, olvasni a MEGFELELŐ MÓDSZERREL.

Én 39 éves vagyok, de elsőben tanultam írni, olvasni.

2011. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!