Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodába íratkozáskor is...

Óvodába íratkozáskor is ugyanolyan túljelentkezés van, mint bölcsibe?

Figyelt kérdés
Budapesten élünk, egyelőre még korai, másfél éves a lányom, de érdeklődöm már az ovi felől is. Bölcsibe nem jár, de hallottam, hogy nagyon sokat kell várni annak, aki be szeretne kerülni. Igazából nem tudom, hogy abba az óvodába kötelesek felvenni a lányomat, amelyik kerületben élünk, vagy esetleg ott is közölhetik, hogy nincs hely, keressek másikat?
2011. ápr. 9. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kötelesek felvenni. Ha nincs hely, akkor nem tudják hova felvenni. Mi is így jártunk. Nem volt hely, gyereket nem vették fel.

Elsőbbséget élveznek a protekciósok (persze ezt nem vallanák be, de így van), a hátrányos helyzetű gyerekek. És utána jön a kor szerint. Aki pl. már 3,5 éves, annak nagyobb esélye van, mint annak, aki csak 3 éves lesz és pl. decemberben kezdi majd.

2011. ápr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van ott is sorrend van. Ahova az én fiam jár, egy jó hírű, menő, magán ovi (egyházi fenntartású)a nagy fiam úgy került be, hogy anyukám az ovi konyháján dolgozott és ismerte a vezetőt. A kicsit tavaly felirattam, hogy mindenképp szeretném és már akkor x. volt a listán, most mondták, hogy a 30 helyre (ennyi a csoportlétszám) 150 előzetesen jelentkező gyerek van. Valójában a testvérek kitesznek egy csoportot.

És így van ez vagy hasonlóan az állami, jó ovikban is. Mert testvérek is elsőbbséget élveznek, protekciósok, hátrányos helyzetűek, halmozottan hátrányos helyzetűek,akiknek kötelező ovit biztosítani 3 éves kortól.

Úgyhogy bizony van lista és nem könnyű bekerülni, de azért közel sem annyira tragikus a helyzet, mint a bölcsiknél. De időben el kell kezdeni tájékozódni.

2011. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ha most másfél éves a lányom, akkor időben vagyok még? kicsit megijesztettetek, azt hittem ide "alap", hogy felveszik. köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 9. 20:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Azokat a gyerekeket kötelesek felvenni,akik tárgy év augusztus 31-ig betöltik a 3.életévüket.Ha marad még hely,akkor azokat veszik fel,akik augusztustól számított féléven belül betöltik a 3-at.

Az én fiam novemberben lesz 3 éves,beíratom májusban,de nem fűzök nagy reményeket hozzá,hogy felvegyék,mert a mi lakótelepünkön rengeteg gyerek van,tavaly még a nyári gyerekeket sem tudták felvenni,így valószínűleg maradunk még 1 évig a bölcsiben.

2011. ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyira azért nincs, de van némi túljelentkezés. Annyiból jobb a helyzet, hogy szerintem oviból több van, mint bölcsiből. Bölcsit már 9 hónapos korában intéztem, az ovit csak most tavasszal, hogy ősszel mehessen.
2011. ápr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!