Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le kíméletes...

Hogyan szoktassam le kíméletesen 19 hónapos kislányomat a napközbeni cumizásról?

Figyelt kérdés
Ha nincs cumi egész nap nyűgös és keservesen sír ha nem adom oda, ha sikerül is elterelem valamivel akkor rövid időn belül ismét eszébe jut, egész napunk egy tortúra és estére már tiszta ideg vagyok és ő is, nemtudom hogy oldjam meg... most hogy elkezdett beszélni nem akarom hogy a cumi beszédhibát okozzon
2011. ápr. 10. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Elveszed és nincs cumi. Kíméletes módszer nincs, csak az, hogy egyik napról a másikra _végleg_ eltűnik. 1-2 napig keresni fogja, aztán elfelejti. Minél később veszed el tőle, annál nehezebb lesz.
2011. ápr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nálunk uez van kivéve hogy ő jóval idősebb, már 28 hónapos lassan. engem is idegesít, az apját meg főleg, mondjuk legalább ha a játszón vagyunk akkor nem kell neki, itthon sokszor igen....de sztem nem szabad erőszakkal elvenni,. most volt pár nap hogy nem kapta meg ha kérte....éjjel felébredt, sírva sikítva kereste a cumit, pedig meg szokta magának keresni ha éjjel ébred, és nincs a szájában. nappal is iszonyú lett a viselkedése. szóval neki ez nem csak megszokás, hanem valami lelki vigasz is, amúgy is elég izgékony darab. engem is főleg a beszéd miatt zavar.
2011. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kb. az én lányom is 19 hónapos volt, mikor megelégeltem a nappali cumizást. De én is azt vallom, hogy erőszakkal nem szabad elvenni tőle (ha már hagytuk, hogy rászokjon). Egy nap fogtam magam, és reggel elmagyaráztam neki, hogy ő most már nagylány, és a cumit mostantól csak alváshoz fogjuk használni. Felkészültem a legrosszabbra, hisztikre, sírásra, mindenre. És elképesztő jól fogadta. Megértette. Nem azt mondom, hogy nem jött rá 1-1 'roham', de ilyenkor mindig megbeszéltem vele, hogy otthon van a cumi és tudja-e mire használjuk már csak? Erre válaszolt mindig, hogy 'csicsi'. Örülök neki, hogy sikerült. Alváshoz még mindig használja, 22 hónapos lesz, de legalább már napközben nem kell ezzel bíbelődni. A végleges leszoktatással még várok, majd ha már ténylegesen meg tudom vele beszélni, hogy nincs rá szüksége (vagy megvárom, hogy esetleg ő maga adja ide - amelyik hamarabb lesz :)).

Ja, és amit észrevettem azóta: sokkal többet csicsereg, dumál és úgy általában a kedve is jobb. Mintha régebben már a cumi hiányától is nyűgössé vált volna. Ez most már nincs így.

2011. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jön a nyuszi, használd ki. Elvitte a nyuszi a cumit és ennyi. És amúgy is olyan nagylány vagy már, nincs szükséged rá. Lehet, hogy 1-2 keményebb napotok lesz, de túl lesztek rajta, csak tarts ki, próbáld mindig elterelni a figyelmét, ha eszébe jut.

26 hónapos anyukája

2011. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!