Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy aludjon...

Mit csináljak, hogy aludjon napközben 14 hós kisfiam?

Figyelt kérdés

Éjszaka alszik 19:00- 6:20-ig. Ez így rendben is van és nagyon jó. Noha 2-3 hónappal ezelőtt 8:15-ig aludt, kb 3 héttel ezelőttig pedig 7:15-ig.

Ezen kívül délelőtt és délután is aludt 40 percet. Letettem és pár perc alatt elaludt.

Kb 1,5 hete csinálja, hogy hiába teszem le napközben, csak üvölt, pedig hulla fáradt, látszik a szemén. Ha kiveszem vagy nem fektetem le akkor csak nálam akar lenni, és mindenért sír, nyűgösködik. Már kezdek kicsit kikészülni, most épp odacsaptam elé a reggelijét :'((( Huh ez már nagyon rossz, pedig alapból tiszta nyugis vagyok.

Segítsetek, mit csináljak, hogy aludjon?


2011. ápr. 12. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Megpróbáltad már, hogy mellé fekszel délben? Esetleg ha cumisüvegezik, adj neki egy kis teát, az enyém mindig elálmosodott a teásüvegen ebben a korban, és aludt is. Kb. 10 perc volt az altatási ceremónia, ha elaludt, elvettem tőle az üveget, én pedig kimentem a szobájából.
2011. ápr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy kint a levegőn sétálva a babakocsiban? Ott sem alszik el?
2011. ápr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Babakocsiban már nem alszik el, állandóan nézelődik, mutogat.

És nála az sem működött soha, hogy melléfekszem. Cicin is kb. 3x ha elaludt összesen.

2011. ápr. 12. 09:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ebben a korban kezdte a változtatást az alvási szokásokon.Addig a kiságyában aludt.Most 18hónapos és az ágyunkon alszik el,úgy,hogy mellette vagyok.Amikor elaludt átteszem a kiságyába...Eddig működik.Szerintem te is próbáld kitalálni,hogy mit szeretne változtatni...Talán megunta a kiságyát.Én már beszereztem a heverőt és néha azon alszik a lányom.Nem erőltetem a kiságyat,mert talán most jönnek rá,hogy igen be vannak zárva.
2011. ápr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Nálunk is addig napi két alvás volt,mint nálatok és így alakult ki az ebéd utáni egyszeri alvás.Nehezen ment nálunk is.
2011. ápr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát akkor kísérletezünk..

Ma aludt kicsit, de nem tudom mitől függ nála. Remélem hamar jobb lesz!

2011. ápr. 13. 19:38
 7/7 D.Andi75 válasza:

Hát ez gáz! Tuti megőrülnék. Szerintem 1-2 hét kitartó szoktatással megoldható a probléma. HA meg tudod szerezni a Szuperdada c. könyvet, abban vannak esti lefekvésre szoktató praktikák. Én minden este 8-kor leteszem a gyerekeket és legkésőbbb fél 9-kor alszanak. Ebéd után alszik a kicsi kb 2-3 órahosszat. Sokat levegőztetem (játszótér, séta, aztán jóllakik ebédre és alvás. Nehéz volt arra rászoktatni, hogy önállóan aludjon el, de már nagyon jól megy neki, este is 1-2szer ha be kell mennem míg elalszik.

Lehet, hogy a foga csigázza, nem? Olyankor sokminden felborul a napirendben és persze a közérzetében is?!

Esetleg dacból nem akar aludni? Megijedt valamitől és nem mer elaludni? Fél a sötétben?

2011. ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!