Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam lassan 2,5 éves,...

Kisfiam lassan 2,5 éves, cumizik alvásnál, néha napközben is. Le lehet úgy szoktatni a cumiról, hogy egyik napról a másikra elveszem tőle?

Figyelt kérdés
Nem okoz ez lelki sérülést?
2011. aug. 8. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
De, szerintem okoz. Az én fiam ugyan még csak 22 hónapos, ő is cumizik, de szerintem én majd valahogy szépen fokozatosan próbálom meg a leszoktatást. Úgy gondolom, hogy majd mindig magyarázom neki, hogy ilyen nagyfiúnak már nem kell cumi, X.Y. sem cumizik stb. De azért ha nagyon sír érte, akkor oda fogom neki adni, hogy megnyugodjon.
2011. aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De okoz. Ez nekik olyan függőség, mint egyeseknek a cigaretta. Szó szerint napokig idegbeteg lesz a gyerek (saját tapasztalat) Ha oviba megy, magától leszokik, mert látja, hogy a többi sem cumizik. Ne görcsölj ezen.
2011. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, az én fiam is 2,5 éves, kb fél éve szoktunk le a cumiról, pedig ő is imádta.

Úgy kezdtük, hogy előbb nappalra nem adtam oda, ha mentünk valahová, mondtam hogy te már nagy fiú vagy nem kell cumi, de azért nálam volt a táskában, ha nagyon kellett odaadtam neki.Egy idő után, ha kimentünk az utcára már ő adta ide, hogy tegyem a táskába...

Majd egyik este lefekvésnél, kérte a cumit, de nem találtam, akkor is mondtam neki , hogy a nagyfiúknak már nem kell....szépen el is aludt és nem is kérte..azóta nem is kéri :)

Nem hiszem hogy lelki sérülést okoztam volna neki, hiszen nem sirt utána , nem kéri...megérett rá, hogy elhagyjuk a cumizást...

Ha szépen fokozatosan csinálod, nem lehet baj szerintem , de ezt közben úgy is észreveszed, hogy megérett e rá, vagy sem.

2011. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sztem ez abszolút gyerekfüggő. ha nagyon ragaszkodik hozzá, akkor nem, ha csak sima megszokás, akkor igen. az enyém 2,5 éves, és alváshoz kell neki, ill. ha mér fáradt, vagy vmi nyűgje van, akkor kell neki. nem tudnám elvenni tőle, neki a cumik a barátai, mint másnak a kedvenc plüss. ha megkérdem tőle, neki minek kell cumi, akkor azt mondja, hogy ő még nem nagy. sztem te mint az anyja érzed, hogy ez mennyire vislené meg a ygerekedet.
2011. aug. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Menjetek el a játékboltba, válasszon valamit, ès a pénztáros néninek a cumival fizessen!


Kérdés mennyit cumizik, mennyire értelmes, felfogja-e, ha kéri, azért nincs cumi mert a boltban elcserélte kocsira. Vagy mert ő nagy, és a pici babáknak való a cumi...

2011. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem az a kérdés mennyire értelmes. az enyém felfogná mindenzt, csak épp eszébe nem lenne akár a legvágyottabb dologért cserébe sem odaadni a cumit. ui. ő nagyon ragaszkodik hozzá.
2011. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a dokino nalunk azt mondja, hogy eloszor csak napkozben vegyuk el, alvasnal legyen nala, utana meg teljesen

en masfel evesen probaltam elvenni, abbahagyta a beszedet (azota se kezdett beszelni, pedig mar lassan 2.5 eves), en meg egyszer nem fogok probalkozni, egyszer ugyis le fogja tenni

2011. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!