Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a vélemények a Moon dough...

Mik a vélemények a Moon dough gyurmáról? Leirnátok a tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan szuper? A fiam látta a reklámot és meg van érte őrülve, én meg annyira nem hiszem el h soha nem szárad ki.
2011. ápr. 13. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk Play Dooh van, szerintem ugyanaz lehet. Nagyon jó illata van, imádnak vele játszani, puha, kellemes a tapintása, de ha nem zárjuk le használat után rendesen a dobozt, akkor bizony hamar kiszárad. Ilyenkor szoktunk hozzá kevés vizet tenni, és átgyúrni megint.
2011. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz amit az elso ir, a play doh nagyon jo kiveve hogy nagyon hamar szarad, a moon dough gyurmat en is lattam es nekem is megtetszett, valaki azt mondta hogy tenyleg nem szarad ki, nagyon konnyen gyurhato viszont morzsal ezert nehezen formalhato. Van nekunk meg egy harmadik fajtank ami nagyon kemeny meg en sem tudom gyurni es csak sok gyuras utan lagyul meg. Jo lenne egy tokeletes gyurmat talalni mert a lanyom imadja a gyurmat, majdnem egesz nap aval jatszik.
2011. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Play dough házilag


Hozzávalók: 1 csésze liszt, 1/4 csésze só, 2 tk borkősav, 1 tk étolaj, kb. 1/2 csésze langyos víz, ételszínezék

A lisztet, sót, borkősavat elegyítjük, hozzáöntjük víz nagy részét és az olajat, és gyúrni kezdjük. Közben lassanként adagoljuk hozzá a vizet, míg el nem érjük azt az állagot, amit szeretnénk. (Az egyes lisztek vízfelvevő képessége különböző lehet, ezért nem tudok pontos vízmennyiséget megadni.)

A színezéket belerakhatjuk már a vízbe is, de utólag is hozzágyúrhatjuk.

A gyurma lezárt műanyag dobozban tárolható. Ha kicsit megkeményedik, vizes kézzel felfrissíthető.



Első vagyok, ezt egy fórumon olvastam, még nem próbáltam, de tervezem.

2011. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Köszi a receptet!:)
2011. ápr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
köszi
2011. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Play doh és nevenincs gyurmánk van, ami szintén a playhohhoz hasonlít, csak fele annyi.

A kisfiam kapott ajándékba moon doohot. Hát kivágtuk a francba. Piros színű volt, egy várforma volt hozzá. Minden piros lett, és olyan állaga volt, mint a takony. Már bocs. Ragadt, nyúlott és mikor elvittem kezet mosni a gyereket, a mosdó tele lett piros homokszemcsékkel.

2011. ápr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt a receptet kipróbálom, köszi!:o)
2011. ápr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Még az auchanban kapható rik rok gyurmát próbáltuk, 169 Ft,elég nagy adag, ajánlom, mert jó!

üdv

2011. ápr. 14. 07:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is azt hallottam, hogy sok vele a bosszúság, ezért nem vettem végül.

Mi "sünis" gyurmát szoktunk venni. Kicsit kemény, ezért jól át kell gyúrni használat előtt, viszont nekünk még soha nem száradt ki.

Só-liszt gyurmát 1x próbáltam, de nagyon gáz volt. Ételfestékkel csináltam és mindent megfogott! Még az a szerencse, hogy nem az asztalon gyurmáztunk, hanem egy deszkalapon, így csak az lett kék és piros :)

2011. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem Moon Sand yurmám van, vagyis magyarul hold por. Lehet, egyan az. Neekm bevállt de csak náha játszok vele. Anya nem szereti, elég porhagyós és az egész napom el megy azzal hogy feltakarítsak.
2011. máj. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!