Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek, ha a kölcsön...

Mit tennétek, ha a kölcsön adott ruha minősíthetetlen minőségben kerülne haza?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 05:02
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

4 éve kölcsön adtam egy nagy zsák ruhát a szomszédnak(a legtöbb prince oliver,next és c&a-s volt).

Előtte kipuhatoltam,hogy rendes,tiszta,mindenre nagyon vigyázó emberek.

Az évek során mindig adott vissza ruhákat,nem is volt semmi bajuk.

2 hónapja szóltam neki,hogy a maradékot is adja már vissza,mert a kisebbik fiamra már jók lennének(az ő fia kb.3 éve kinőtte őket méretileg).

Elkezdett hárítani,és szépíteni,hogy nem is tudja hol vannak azok a ruhák,de úgy emlékszik,hogy kicsit elhasználták őket.

Mondtam ,nem baj,akkor jó lesz bölcsis ruhának,oda úgyis több váltás kell,és egyébként is kezd a kisfiam szobatiszta lenni,így itthon is több fogy a bodykból.

Tegnap visszahozta,megint csak szabadkozott,hogy ne haragudjak,de nagyon elhasználták,és a bodyk velük nőttek.

Amikor elment,és kibontottam a szatyrot,azt hittem rosszul leszek.

A 92-98-as Prince Oliver bodykból 104-110-est csinált,egyik sem egyezett a régi színével(a kék-fehér csíkos lila-rózsaszín lett),a patentok leszakadva,az ülepénél a legtöbb bodyn fel volt szaladva a szem.


Tudom,hogy az én hibám,mert én adtam kölcsön őket,de magamból indultam ki,mert én a drágább,márkás kölcsönruhákra nagyon vigyázok,legtöbbször csak orvoshoz viszem benne a gyereket,vagy elfogadom,hogy ne bántsam meg a barátnőimet,de rá sem adom a gyerekere.

Azt sem mondhatnám,hogyha tesco-s body lett volna,akkor nem haragudnék ennyire,mert azok is már nagyon jó minőségűek,és ha nem akciósak,azok is nagyon drágák,de ezek Prince Oliver bodyk,aminek most darabja 1300-1500 ft(4-5 éve sem volt olcsó),és elnyűhetetlenek.Én is vettem már "használtan" is,és ugyanabban a szuper minőségben tudtam tovább adni.


Egész életemben kerültem a konfliktust,de most nem tudom,hogy mit tegyek....

2011. ápr. 20. 05:20
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Már ne is haragudj, de hogyan lehet gyerekruhát KÖLCSÖN ADNI???... 8-o


Nekem is vannak gyerekeim, a kinőtt rengeteg ruhákat (kb. 40 zsáknyit) egyszerűen odaajándékoztam olyan ismerősnek, ahol kisebb gyerekek voltak és örültek a cuccoknak...


Amit még a következő gyereknél használni akarsz, azt ne add másnak, hanem tedd el...


Gondolhatod, hogy a gyerekholmikat gyakorta kell mosni, piszkolódik, használódik, miért van, ha nem arra, hogy ráadjam a gyerekre?!...


Nem kell márkás cuccokat venni, hiszen úgyis pár hónap alatt kinövi a gyerek, arra tökéletesen megfelel az olcsóbb is!


SZÓVAL : legközelebb ruhaneműt ne adj kölcsön!

(Én semmit sem szoktam kölcsön adni, max. odaadom örökbe, aztán kész.)

2011. ápr. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Őszintén,semmit,a gyerekruha olyan ami koszolodik,lehányja,leeszi,összekakilja stb a gyerek,vagyis elég jól el tud használodni,főleg amit többször adnak rá.
2011. ápr. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Semmit nem tennék. Kisgyereknek felesleges márkás ruhákat venni. Ha akinek kölcsönadtad, állandóan ráadta a gyerekre,akkor természetes,hogy az nagyon elhasználódott.

Akkor is,ha márkás a cucc.

Kisméretű bodykból pedig nem lehet nagyméretűt csinálni. Még fordítva sem igazán sikerül.

Máskor ne adj kölcsön ruhát.

2011. ápr. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Elhiszem, hogy pipa vagy, Én is egyetértek az előttem szólókkal.

A gyerekruha fogyóeszköz, én is csak úgy fogadok el, ha nem kell visszaadni, mert nem akarok ezen aggódni, hogy nem szakad-e el, vagy összekaksizza, vagy bármi.

Nálatok meg ráadásul nem is pár hónapról beszélünk, hanem évekről...szóval semmit nem tennék, viszont a szomszéd csaj helyében már eleve úgy vittem volna vissza a csomit, hogy a Te gyerekeidnek vmi kis ajándékot viszek...bocsiajándék, vagy vmi.


Ne légy haragos szerintem...

2011. ápr. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Az én fiamnak is rengeteg holmija volt kicsiként.Kb 3 zsák ruhát anyukámmal elvittünk egy anyaotthonba.Azokat a holmikat amik szépek márkásak voltak azokat pedig eladogattam.Pl most vettek meg tőlem egy ruhacsomagot 1,5 hónapja 21 ezer forintért.Jobban jársz te is ha legközelebb eladod a rucikat.Nekem meg sem fordult a fejembe,hogy költsön adjam a fiam ruháit másnak.Mikor 2-3 hónapos volt a fiam akkor mi is kaptunk két nagy doboz ruhát rokonoktól költsön na leragasztva ment mind a két doboz szekrény tetejére, eszembe nem volt,hogy hozzányúljak.

Egyébként meg igenis el tud nyúlni egy body úgy,hogy sokkal nagyobb lesz.Én mikor pici volt a fiam vettem a C&A-ba bodykat 56-os méreteket.Mindent kimostam és 1 darab közülük az első mosás után 80-as méretűre nyúlott.1 évesen tudta hordani a fiam ezt a bodyt.

2011. ápr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Most ezt a kérdést te komolyan is gondolod?

A gyermek használta a ruhákat, még jó hogy elhasználódik, nem dísznek adtad oda.

Ha meg ennyire félted, akkor minek adtad oda?

Nem értem az ilyen felfogást, magadra vess..

2011. ápr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%

Nem igazán értek egyet az előttem hozzászólókkal. Párom családjában hagyomány, hogy körbejárnak a ruhák és én amiket kaptam, pl.csak a rugikat használtam, a bodykat nem mertem, talán ha 1-2 alkalommal volt rajtunk, mind nagyon szép márkás ruha és igenis nagyon vigyáztam rá. A mi ruháinkat kölcsönadtam a barátainknak, de válogatva, adtam szép dolgokat is bőven, de a szívemnek nagyon kedves ruhákat nem adtam oda, remélem ők is hasonlóan vigyáznak majd a ruhácskákra(még a kistesőnak is szüksége lesz rá)

Szóval nagyon megértem a haragodat. Szerintem teljesen természetes, hogy elvártad volna, vigyázzanak rá. Sok mindent nem tudsz szerintem ellene tenni:((

2011. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

De most komolyan, mi értelme van kölcsönadni ruhát, amit ugyanolyan állapotban akarsz viszontlátni? Ha már annyira adni akartál valamit, akkor válogattál volna ki pár darabot és adtad volna örökbe oda. Ez annyira megalázó , adok egy zsák ruhát, de aztán vigyázz rá, mint a szemed fényére. És nem érezted magad furán, mikor visszakérted? És erőltetted, hogy márpedig adják vissza.

És mi értelme van elfogadni, ha úgysem mered ráadni?

Hát nekem is furcsa ez. Én egyébként semmit nem adtam oda, mert tudtam,hogy akarok még gyereket és mindent eltettem. De ha egyszer végleg lemondunk a gyerekről összecsomagolom és elajándékozom.

2011. ápr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Semmit sem tennék,így jártam.

Újjá már nem tudod varázsolni őket,elhiszem,hogy évek alatt jócskán elhasználódtak.

2011. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!