Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beteg kisfiammal orvosnál...

Beteg kisfiammal orvosnál voltunk, aholis a doktornő erélyesebben rászólt, hogy hagyja magát megviszgálni, majd jól leszidta. Egy 4,5 éves gyerektől elvárhatjuk, hogy úgy működjön együtt mint egy felnőtt?

Figyelt kérdés

Krónikus beteg,izületi gyulladása,autoimmun betegsége van,nagyon veszélyesek számára a léguti fertőzések,fájlalta a fülét,ezért a háziorvos beutalta a fül-orr-gégészetre.Sokat bántották,szúrták az elmúlt egy évben,félt szegénykém,az egyik fülét hagyta megnézni,majd miután a doktornő rászólt elkezdett sírni.A doktornő erre "Hagyjuk,írjuk azt,hogy nem vizsgálható".Holott egy kis gyöngéd meggyőzéssel rá lehetett volna venni őt az együttműködésre,a háziorvis is mindig megnézi a fülét és mosolyogva együttműködik.

Ez a gyerek a midenem ,nagyon fájt,hogy így beszéltek vele. :-(


2011. ápr. 20. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért hagytad? Miért nem kérted meg a dokit hogy beszéljen szépen a fiaddal és hagyni fogja hogy megvizsgálják... Ha te nem állsz a sarkadra, ki fog?!

Amúgy abszolút nem volt szép a dokitól hogy így cselekedett.

2011. ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én minimum orvost váltanék, szégyellje magát az ilyen! Egy gyerekorvosnak értenie kell a gyerekek nyelvén!
2011. ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Arra nem hagyott időt a doktornő,hogy megmutassam,hogy igenis képes a kisfiam együttműködni,feszült volt és türelmetlen,ezért is ijedt meg tőle a kisfiam,a lényeg az volt,hogy mielőbb távozzunk.
2011. ápr. 20. 12:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én is az elsővel értek egyet.így utólag már nem tudsz mit csinálni,csak bosszankódni.

Legközelebb szólj neki,hogy ha így beszél a kisfiadhoz,biztos nem fog együtt működni.

2011. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok olyan orvos van, aki elfelejtette, hogyan kell egy gyerekkel bánni (csak azt nem értem, minek megy az ilyen gyerekorvosnak:S)

Lehet ingerültebb volt, de én még (szerencsére) nem találkoztam olyan orvossal, aki ne lett volna hivatása megszállottja, mindegyik addig kedveskedett és hízelgett a fiamnak, amíg hagyta magát:)

SZámomra elfogadhatatlan az az orvosi hozzáállás, hogy hagyjuk, nem vizsgálható. Így felelősséggel nem is tud diagnózist felállítani.

Én elég nagyszájú vagyok, valószínű nem álltam volna meg szó nélkül, ha a doki ennyire nincs a helyzet magaslatán, de minimum elvittem volna egy másikhoz.

Ne is foglalkozz vele, a doki is emberből van, lehet olykor hülye. Legközelebb kerüld el messzire, most meg ne izgasd fel magad rajta!

Inkább ölelgesd meg a kicsit:D

2011. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajna ez ilyen.

Előzőeknek: nem a gyermekorvos volt bunkó, hanem a fül-orr-gégész.

Neked kellett volna a sarkadra állnod, hogy a fiad kicsit fél az orvosoktól. Én pl. meg szoktam mondani, hogy inkább nekem mondja mit szeretne, én meg megbeszélem a lányommal. Pl. tartsa oda fülét stb.

Sőt az is egy megoldás, hogy megkéred, hadd üljön az öledben közben a fiad.

Legközelebb ha ilyen helyre mentek, akkor esetleg az ápolónővel beszélj előtte, hogy akkor hívjon be, ha a doki már nem nagyon siet, mert problémás lehet a vizsgálat.

Sajna nekünk szülőknek kell közben lenyelnünk a békákat amiket kapunk :-(

2011. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, hogy nem szabadott volna szó nélkül hagyni.... hanem megkérni, hogy ne ijessze meg a gyereket stb. De már úgysem tudod visszacsinálni és talán most úgy érzed cserben hagytad, nem védted eléggé a gyermekedet. Szégyellnie magát az ilyen orvosnak kéne és te ne emészd emiatt magad. Legközelebb majd nem így lesz, de inkább ne legyen legközelebb... Szeresd csak nagyon, neki ez a legfontosabb, ő ezt úgyis elfelejti! (Amúgy tudom milyen érzés - ugyan más helyzetben-de történt velem is ilyen. A kisfiam - 2 éves volt - állt a bölcsi udvarán , mikor mentem érte. 30 fok meleg volt, ő meg kint állt a tűző napon , piros volt az arca mint a pipacs. Látszott , hogy nagyon-nagyon melege van, kicsit még pityergett is. A szívem belesajdult mikor megláttam, annyira sajnáltam és rettentően mérges voltam, amiért nem adtak rá rövid nacit, pólót pedig ott volt a szekrényében. Pont azért mert reggel még hűvös volt, de tudtuk, hogy délutánra meleg lesz. Vékony sapi sem volt a fején, vagy azt sem mondták volna neki, hogy állj be az árnyékos fa alá... A gondozónő már épp jött a rövid nadrággal. Nem szóltam semmit, de belül üvöltöttem. Otthon még sírtam is és nem csak amiatt, hogy sajnáltam a kisfiamat, hanem úgy érzetem nem tudtam "megvédeni". Lelkiismeret furdalásom volt, hogy nem kellett volna szó nélkül hagyni...stb. Azóta már persze "elfelejtettük"...

Tudom, nagyon más eset mint neked, de átérzem , amit írtál. Minden jót!!!

2011. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért mert nem szóltál,te rendkívűl jó anya vagy.És ne figyelj oda a kioktató hangnemre amit kaptál az előttem íróktól,mer kíváncsi lennék a valós helyzetben amikor a mami amúgy is betegre izgulja magát a gyermeke miatt hányan szóltak volna ugyan vissza.?Nekem is nagy a pofám,de azért tudom,hogy mikor kell befogni.

Ha a gyermekorvosoddal jó a kommunikációs kapcsolatod beszéld meg ezt vele és kérd meg,hogy váltsatok másik szakorvost.

2011. ápr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!