Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiskorú 2,5 éves gyermeknek...

Kiskorú 2,5 éves gyermeknek lakcímkártyát mennyibe kerül csináltatni?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó kategória, de ezt biztos többen látják az érintettek.

Mennyi idő alatt van kész? Azonnal?


2011. ápr. 22. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha lakcímváltozás miatt kéred ingyenes,elveszés,vagy egyéb esetben 500 ft,és azonnal kész van.
2011. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, változás miatt kellene.

Nem kérnek ugye friss tulajdoni lapot?

Nekem amúgy más a lakcímem, az enyém nem is változik, és ahova bejelenteném, régóta az én nevemen van a lakás, csak most szeretném őt ide átjelenteni.

Elég ha a papírjait viszem, a kicsit nem kell ugye? Nélküle egyszerűbb az ügyintézés. :)

2011. ápr. 22. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:
A kicsit nem kell vinned,mert úgyis te írod alá a papírját.Friss tulajdoni lap nem kell,de azért vidd a régit,és az adás-vételit,vagy amivel a nevedre került,mert kérik a tulajdonjog igazolását(mármint,hogy tiéd a lakás).És vidd el az eredeti születési anyakönyvi kivonatát a kicsinek.
2011. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2011. ápr. 22. 14:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy ekkora kisgyereket nem tudsz más lakcímre bejelenteni, csak oda, ahol Te is laksz papíron. Értem ez alatt azt, hogy ha Te vagy az anyuka.

2011. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok az anyuka igen, de a lakás az én nevemen van, akkor sem lehet?
2011. ápr. 22. 15:49
 7/9 anonim ***** válasza:

szia

kiskorú gyermek csak valamelyik szülővel lehet gy lakcímen bejelentve. Még nagyszülőhöz se lehet simán bejelenteni.

2011. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kiskorú gyermek csak oda lehet bejelentve, ahol az egyik szülője is be van. Amúgy ingyen van és pár perc alatt kész. A formanyomtatványt alá kell írnia a tulajnak és mind a 2 szülőnek is 14 év alatti gyerek esetében.
2011. ápr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is!

Közben már voltam elintézni. Úgy megoldható volt, hogy gyerkőcnek az új cím lett az állandó, nekem meg az állandó lakcímem maradt a régi, az új cím meg tartózkodási hely lett mellé.

2011. ápr. 28. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!