Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi kollégiumba költözés...

Egyetemi kollégiumba költözés esetén kell tartózkodási/ideiglenes lakcímkártyát csináltatni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2011. aug. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha a leveleimet a koli címére kérem?
2011. aug. 10. 17:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy levelezési cím beírásához kérnek tőled valahol lakcímkártyát?
2011. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért ezt a nemet mereven kijelenteni hülyeség.


Nálunk, Győrben pl. kötelező lenne ideiglenes lakcímnek bejelenteni, de gyakorlatilag nem tudok róla, hogy bárki megtette volna. De mondom szabály szerint kötelező lenne.

2011. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is elvileg kérték, de a kutya sem kérdezte, van-e.
2011. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekünk is elvették a lakcímkártyánkat már amikor beiratkoztunk a koleszba. mondjuk nagy f@szság, mert 10ból 6 ember 2-3 hónap múlva már úgysem ott lakott, mivel baromi szar egy kóter volt...
2011. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, KELL. De ezt általában intézik helyettetek, összeszedik a lakcímkártyákat és elviszik az okmányirodába. Ez teljesen ingyenes, és a tartózkodási helyedet illetően bejelentési kötelezettséged van. Mindenképp kell.
2011. aug. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kötelező (BME), magadnak is intézheted, de ki is jelölnek néhány napot, amikor leadhatod nekik az igénylőlapot, és megcsináltatják.

Nem egy nagy dolog egyébként. Ingyen van, kell hozzá a személyid, az ideiglenes lakcímed okmányirodájában helyben megcsinálják.

2011. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is voltam BME-s de akkor semmit se mondtak róla.

Elte koliban is laktam, ott beköltözéskor mondták, hogy kaptok papírt, menjetek el bejelenteni magatokat, de végül nem mentem el ahogy az ismerőseim sem. Évekig ellaktam lakcímkártya nélkül, csak az utolsó évben váltottam ki, hátha pesti címmel könnyebben kapok munkát.

2011. aug. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hivatalosan igen, de gyakorlatilag az emberek tojnak rá. elviekben pénzbüntetést kap, aki nem tudja igazolni lakcímkártyával vagy bejelentéssel (ld. szállodák esetében), miért ott lakik, ahol. a gyakorlatban a kutyát sem érdekli.
2011. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!