Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejallergia bőrtünete kb...

Tejallergia bőrtünete kb mennyi idő alatt múlik el tejterhelés után? Mit szoktak adni rá? (krém, calcium. )

Figyelt kérdés
3 éves lesz a kislányom, tejterhelésen vagyunk 11. napon, pénteken kijött egy csúnya folt a mellkasán, azóta nem kap tejet. Mivel kenhetném be, hogy ne viszkessen neki?
2011. ápr. 25. 19:10
 1/6 anonim válasza:
100%

fenistil gel

sot adhatsz kalciumot is melle

2011. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, kipróbálom. nem tudod, mennyi idő után múlik el?
2011. ápr. 25. 19:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk az orvos ír fel mindig krémet,este bekenem,reggelre elmúlik szépen.

Sajnos nehéz egyébként is kivédeni a tejes dolgokat:(!

2011. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ezzel szoktam kenni a kisfiam bőrét, ill. az én csalánkiütésem is elmúlt tőle a múltkor pikk-pakk: [link]

Persze a kalcium is hatásos.


Off: otthon kellett tejterhelést csinálnotok? Érdekes, nekünk azt mondták, hogy pár napra be kell feküdni majd a kórházba, bár éjszakára hazajöhetünk majd, de reggeltől-estig bent kell maradnunk mindenképpen.

2011. ápr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Kórházban kezdtük a tej adagolását és itthon folytattuk.

Már ott kihányta a lányom a tejet, aztán túró rudit meg joghurtot kapott. 3 nap után hazajöttünk, itthon folytattuk. Elkezdett köhögni, meg folyik az orra, de nem beteg, láztalan. Állandóan fájlalta a hasát, amíg tejet kapott, fáradt volt, köhög és időnként nehezen vette a levegőt, folyik az orra, száraz volt a bőre, aztán 10-11. napon kijött a mellkasán egy kb 5 centis területen piros folt. Ma beszéltem az orvossal, elmondtam neki ezeket, és a válasz az volt, hogy ez nem a tejtől van, valami mástól.... de mi mástól?!?!?! SEMMITŐL! A TEJTŐL! csak ez nem tünet... felháborító a magyar egészségügy, hogy az ember gyereke tüneteket produkál, nem olyan, mint előtte (tejterhelés előtt), és ez nem elég az orvosnak, csak a hasmenés és a kiütés "elfogadható". Szóval tanácstalan vagyok, mert a gyerekem undorodik miden nemű tejterméktől, és az óvodába meg csak úgy adnak neki szeptembertől diétás ételt, ha viszek róla orvosi igazolást... kb ennyi :(

2011. ápr. 26. 22:21
 6/6 kicsiszolo ***** válasza:

Szia ,amiket leírtál tipikusan a tejfehérje érzékenység tünetei.

Keress másik orvost aki komolyan veszi a problémádat!

Átmenetileg adhatsz Aerius szirupot, kenheted Halicar kenőccsel, de a legfontosabb a diéta. Minimum 1 év tejmentes étrend és utána orvosi felügyelet mellett a visszaterhelés. Nagyon jó szakácskönyvek vannak amikben remek recepteket találsz.Komolyan kell venni, mert a bőrtünet mellet a bérnyálkahártya is állandóan irritálva van ami hosszútávon súlyos betegségeknek az alapja lehet.

2011. ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!