Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom eldönteni, meleg...

Nem tudom eldönteni, meleg kiütés vagy tejallergia?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja vannak a kisfiamnak pöttyök az arcán.Először csak a szája körül volt most már az orrán és a szeme körül is vannak.15 hós lesz,és kb egy másfél hónapja kapja a tejet.6 hónapos koráig anyatejes volt,utána a 2 es,majd a 3-as tápszert itta.Amikor elkezdtem adni neki a tejet,semmi különösebbet nem vettem észre.Nem volt pöttyös.A széklete rendben és sehol máshol nincs rajta kiütés csak a pofiján.A hasa nem fáj,nem puffad.A gasztroenterológiára csak okt-re kapnánk időpontot.Azt mondták hat hónapig teljesen vonjam meg tőle a tejet,még csak felvágottat sem ehetne olyat amibe tejszármazék van.Nem tudom hogy kezdjem-e el a diétát,amikor még csak nem is látta hogy milyen pöttyök vannak rajta.Jövőhéten viszem bőrgyógyászhoz,de addig is érdekelne a véleményetek.Ja és a lakásban kegyetlen meleg van,alig van rajta ruha és mégis izzad szegényem.Köszi a válaszokat.
2011. jún. 10. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A melegkiütés nálunk csak napokig tart mindig, és az egész testén van. Én Calcimusc-ot adtam a kisfiamnak, és 2 nap múlva már látszott a hatása.
2011. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha,nekünk a dokink nem mondott semmit,csak írt egy beutalót a gasztróra.recept nélkül is kapható?
2011. jún. 10. 15:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy vényköteles, de nem vagyok benne biztos. Nekünk volt itthon éppen, és már máskor is ezt javasolták.

Azért szólj az orvosodnak szerintem, és jobbulást!

Mi kettő hete szenvedtünk éppen a pöttyökkel, amikor az a nagy meleg volt.

2011. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a szja körül volt, az bizony étel allergiagyanús. A meleg kiütés az egész testen van, és leginkább a ruhával fedett területeken, de nem arcon.

Nálunk ugyanez volt lányomnál, kis pöttyök a testén, és a tej után jöttek ki valamivel.

A bőrgyógyász azért jó ötlet, mert vannak olyan vírusfertőzések, amik láz nélküliek, és kis pöttyök a tünetek (nagyobbik lányom átesett ilyenen), és a pöttyök nagyon sokára múlnak el, úgy két hónap alatt.

Picimmel meg mi is októberre kaptunk időpontot a gasztrora úgy, hogy a gyerekorvos kérte telefonon az én jelenlétemben. Ugyanahhoz az orvoshoz elmehettünk volna magánrendelésre másnap 8000 Ft-ért :o(

Én tej termékeket adok, csak tejet nem, és októberben megyünk. Néha vannak pöttyök, néha nincsenek. Ez van.

2011. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

15:32 vagyok

Igen, a Calcimusc vényköteles.

2011. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És lehet hogy csak az arcán lévő pöttyök a tünetek?nem kéne még hogy valami társuljon hozzá,úgy értem hasmenés vagy ilyesmi?annyira örültem volna ha nem tej:(
2011. jún. 10. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. De ehhez kell az orvos.

A tejfehérje allergiának nagy skálán mozognak mind a tünetei, mind az "erőssége".

De nem vészes, és ezt legtöbbször kinövik a gyerekek!

2011. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Vettem ma egy krémet a patikában,direkt meleg kiütésre van,és száj körülire.Igaz nem volt olcsó mert 2900 ft volt de hátha ettől elmúlik és ki is derül hogy mi volt.Köszönöm hogy válaszoltatok:)Mindenkinek szép hétvégét:)
2011. jún. 10. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!