Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodaválasztás? Református...

Óvodaválasztás? Református oviba írassam be fiamat vagy sima oviba? És mikor menjen? 2009. márciusi?

Figyelt kérdés
Azért kérdés ez mert egyáltalán nem vagyunk vallásosak és nem hiszünk az ilyen dolgokban.De nagyon tetszik az ovi, sokat tanulnának, fegyelmet kérnek, stb.De ettől nem veszítené el a "gyerekességét" a gyerek?
2011. ápr. 28. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megadná az alapot az élethez és nem kell hogy utánna vallásos legyen de talán elkerüli majd a káromkodást meg a sok kevésbé áldásos dolgokat ami máshol ráragadna.


a gyerekkorát + irányba befolyásolja szerintem.


Kérdezd meg az ovit hogy mikor irasd be mert 3 évet betöltve mehet ált. a legtöbb de ha van hely lehet beveszik elöbb is.


szóval intézményfüggő!

2011. ápr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Mi katolikus oviba járunk és a világ összes kincséért sem adnám máshova. Rengeteget foglalkozna a kislányommal. Sokat tanul. Rengeteget játszanak. Kivirulva jön haza minden nap. Édesek a gyerekek és a szülők is. Nagyon jó Óvoda és hogy Isten-ről is tanul valamit, az nem árt, sőt használ. Hogy tudja mi a jó, mit hogyan kell tenni. Na nem mondom, hogy ők aztán sose csinálnak rosszat. Mert ők is csak gyerekek. Csak tanulják közben a jót is. Mindegyik huncut, szeretnivaló kis bestia.
2011. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom Evangélikus oviba jár, mi sem vagyunk vallásosak, de annyira beleszerettem a családcentrikus nézetükbe és kiscsoportos létszámukba...

Sokan megszóltak emiatt, de már nem bánom. A lányom kiegyensúlyozott (nem úgy mint a bölcsiben volt), imád járni. Nem kötelezőek a vallási programok, a hittan alatt, meg nem elsősorban imádkoznak, hanem elsősorban bibliai történeteket mesélnek nekik, amiket átbeszélnek, hogy melyikből mi a tanulság. Szerintem egyáltalán nem baj, ha az alapműveltségéhez hozzátartozik majd, hogy ki volt Jézus, Noé, Mózes stb.

2011. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok vallásosak, akkor szerintem normál oviba menjen. Kezdheti március-áprilisban is, de ha meg tudjátok engedni, hogy otthon maradjon még, akkor én inkább a szeptemberre szavaznék.
2011. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hogy veszítené el a gyerekeséségét az egyházi ovitól?

Tényleg nem vagytok jártasak, ha ilyesmi miatt aggódsz.

Lehet, hogy jó ovi, de elvárják a szülőktől is az együttműködést. Elég nyitottak vagytok ti magatok?

Fel kell készülni, hogy hívő szülőkkel találkoztok, akiknek természetes lesz, hogy megélik hitüket, s azt várják az ovitól, hogy ezt támogassa.

A gyermeknek nem lesz gond, élvezni fogja, mert nagyon érdekes és jó hangulatú dolgokat csinálnak.

2012. dec. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!