Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a lányom 2009. decemberi...

Ha a lányom 2009. decemberi születésű, akkor mikor megy a jelenlegi rendszer szerint oviba? 2012 dec-ben lesz ugye 3 éves, akkor 2012 szept-től már ovis lesz? Vagy ilyenkor év vesztesek a gyerekek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves kortól csak akkor kötelesek felvenni a gyereket, ha minden 3 év feletti gyermeknek helyet tudtak biztosítani, akinek a szülő kérelmezte. Ha mész dolgozni pl. már 2012. szeptembertől, akkor egy év bölcsi (ha van). Nevelési év közben, decembertől az esetleges túljelentkezést figyelembe véve vagy van hely vagy nincs. Legalábbis nálunk így van.
2011. júl. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Oviba legtöbb helyen feltétel a betöltött 3 év, a szobatisztaság és az érthető kommunikáció. Van ahol viszont már 2,5 évesen beveszik (általában ahol nincs bölcsi) ha a feltételek már adottak.

Oviban nincs évvesztesség, ha betölti a 3 évet, és előtte tavasszal beirattad, mehet.

A suli meg ha jól tudom most március 31-határral van évvesztes-nem évvesztes kérdéssel...

2011. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk úgy lenne, hogy 2013 szeptembertől lehetne ovis, de településfüggő, van, ahol 2,5 évesen már mehet, nem mindenhol veszik szigorúan a szobatisztaságot, beszédet sem
2011. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az en fiam 2008 november legvegen szuletett es iden mar mehetne szeptembertol oviba, ha lenne hely. Beiratkoztunk, de helyhiany miatt nem vettek fel. Azaz itt mar mehetne, nincs 3 evhez kotve.

A te lanyod is mehetne mar jovo szeptembertol, ha beferne a csoportba.


Az iskolazatasnal ettol meg nem feltetlenul lesz evvesztes, mert en ugy tudom, hogy akkor mehet suliba, ha annak az evnek a majus 31. napjaig betolti a hat evet. De elvileg szuloi kerelemre meg akkor is megkezdheti, ha csak december 31-ig toltene be a hat evet. Persze ez csak akkor igaz, ha minden egyeb kovetelmenynek megfelel.

Azaz a te lanyod is mehetne oviba 2012 szeptemberben es kezdhetne a sulit akar 2015 szeptembereben is, ha erett ra es te kered. De ha nincs hely az ovitokban, akkor csak 2013-ban fog oviba kerulni es nagy valoszinuseg szerint 2016-ban kezdi majd az iskolat.

Szerintem felesleges is siettetni.

Ha a fiam megis bejutott volna iden oviba, akkor is csak 2015-tol terveznem az iskolazatasat, nem hamarabb.

2011. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. Most szeptemberben kezdi a bölcsit, tehát egy év biztosan ott lesz, csak azt nem tudtam, hogy jövőre szeptembertől átteszik oviba (hál' istennek nálunk kivételesen nincs helyprobléma, várólista), vagy lesz még egy év bölcsi.
2011. júl. 4. 11:44
 6/9 A kérdező kommentje:
igazából én nem bánnám, ha maradhatna még egy évet bölcsiben, annak ellenére sem, hogy a kortársaihoz képest érettebb (1,5 éves, beszél, számol, kezdi a szobatisztaság is érdekelni, teljesen önállóan eszik). Ti beadnátok előbb a saját gyereketeket, ha lenne rá mód (akár oviba, akár suliba), vagy csúsztatnátok egy évet? Mi a jobb?
2011. júl. 4. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyerek válogatja. AZ óvodában azért jóval nagybbak az elvárások, mint a bölcsiben, mlg kiscsoportban is. De ha, mint írod, a kicsid korát meghaladóan ügyes, akkor szerintem érdemes lenne toább menni, pont azért, hogy az elvárások meg az ő szintje szinkronban legyenek. Iskolánál ennek sokkal nagyobb lesz a jelentősége, talán most még nem olyan lényeges.
2011. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tegnapi 14:30-as vagyok.

Oviba en szivesen beadnam szeptemberben annak ellenere, hogy csak telen lesz 3 eves, mert o is fejlett gyerek, siman elvan az ovis koruak kozott. Meretileg is inkabb 4 evesekhez illo. Oviban meg nem lenne gondja, max ha igen, akkor kiscsoportban ugyis latszik es visszatartjak mar akkor.

De suliba biztos, hogy nem adnam be korabban, mert o nagyon aktiv egyenlore. Tulsagosan is.

A ferjem volt hasonlo termeszetu, anyosomek ugy dontottek, hogy menjen suliba alig hat evesen, pedig az ovodaban javasoltak, hogy maradjon. de mivel az aktivitasa mellett okos is volt, igy suliba kuldtek. nem kellett volna, mert a figyelme meg nem volt az igazi, pontosabban mindennel nagyon hamar vegzett es orokosen gond volt vele emiatt.

utolag az iskolaban is mondta, hogy nem lett volna szabad beadni, varni kellett volna egy evet.

ennek a levet o hosszutavon is itta.

2011. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak: lehet, hogy ha a férjedet egy ével később adják suliba, nagyobb lett volna a fegyelme, de unatkozni csak még jobban unatkozott volna, ha már egy évvel korábban is a többiek előtt végzett a feladatokkal, nem? A megoldás szerintem az, hogy olyan tanító nénit kell keresni, aki differenciál.
2011. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!