Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem? Kisfiam 2...

Hogyan kezeljem? Kisfiam 2 éves és egy pár napja iszonyat hisztiket vág le. Ha valamit nem engedek meg neki akkor leül a földre vagy oda jön és megüt!

Figyelt kérdés

Eddig nem csinált ilyet nekem azért furcsa. Hogyan kezeljem a hisztit? Nem tudom mikor teszek jót?

Tanácsokat várok aki hasonló cipőmben volt már?


2011. ápr. 30. 14:13
 1/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
74%

Előjáték a 3 éves dackorszakos hisztihez. :-)


Sürgősen vegyél nagy doboz Lesz.rom tablettát, különben kitéped a hajad. Végy nagy levegőt, ha magának hisztizik, akkor hagyd, ilyenkor ne vigasztald, ez nem horzsolás vagy bibi, ne dühöngj, hagyd ott és próbálj nyugodt maradni (vagy annak látszani). Azt ne hagyd hogy valamiben kárt tegyen és hogy téged megüssön. Határozottan told el a kezét amikor készül rád csapni, egy erőteljes NEM! vagy NEM ÜTHETSZ MEG! bőven elég.

Ilyenkor egyébként nem lehet velük értelmesen beszélni, olyan mint a tornádó, ki kell várni a végét.

2011. ápr. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én babysitter voltam, amikor a nagyobb fiúra (6 éves) megint rátört a szokásos hiszti, ez a bőgök, de amúgy semmi bajom

ahogy meg lett oldva:

nem foglalkoztam vele, nagyban takarítottam mellette(!)

bejött az apja, hogy úristen, mi baj van, aztán meglepődött, hogy nincs semmi csak ül a gyerek és ordít, amitől a gyerek is meglepődött és jé csend lett. aztán játszottunk


másik esetben:

elegem volt, beraktam a játszószobába és rácsuktam az ajtót, amikor nem hallottam már, hogy bőg, benyitottam és megkérdeztem, hogy akarsz játszani? erre azt mondta egyből, hogy igen és játszottunk


szóval én a "nem veszem fel, nem veszek róla tudomást" verziót alkalmazom, sikerrel

2011. ápr. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azt SOHA ne hagyd, hogy megüssön!

Mondd meg neki, hogy ha valamit szeretne azt tessék szépen mondani mert különben nem teszed meg neki. És ne is tedd! Ha azt látja, hogy ezzel a viselkedéssel célt ér akkor természetes lesz neki, hogy így kell valamit elérni. Meg is játszhatod magad, hogy nagyon fáj ha megüt, és sírsz, vagy ilyesmi, hogy lássa, hogy ez nem jó dolog.

2011. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia! én elküldöm a sarokba, vagy az ágyába azzal a felszólítással, hogy ha megnyugodott és hajlandó megbeszélni a dolgokat, helyesen viselkedni, kijöhet. elég hamar rendeződik így a dolog. fáradtságtól függően ordít fél-egy percet a sarokban, majd mindha elvágták volna, közli, hogy megnyugodtam, most már jó fiú vagyok :)

nálunk is volt csapkodós időszak (az enyém most 2 és fél éves) ami félelmetes volt! igyekeztem minden megbékélés után megbeszélni vele, hogy nem szabad mást bántani. ha mérges, inkább püföljön meg egy párnát. végül egyszer csak magától elmaradozott ez az ütlegelős hiszti (kb. 3 hét volt), most "csak" sima van :D

2011. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 19 hónapos, és nála is kb 1 hónapja tombol keményen a hiszti láz. Én mára már eljutottam oda, h nem foglalkozom vele, nem nyugtatgatom. Apja többször türelmetlen vele, de akkor inkább neki mondom h hagyja, ne foglalkozzon vele, és elmagyaráztam már az apjának, h ez miért van, nem ellenünk irányul, túl kell rajta esnünk. Persze, ami veszélyes, attól tiltjuk, de pl ha csak nekiáll hisztizni, akkor otthagyom. Még a mamának kell megértenie, h ilyenkor kár hozzá beszélni, mert nem hall.Nálunk 2,5 hónap múlva jön a kistesó, hát szerintem akkor lesz még csak igazán idegörlő a helyzet...
2011. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor magamhoz szorítom. Persze próbál menekülni, de nem engedem. Ölelem, csitítom, halkan beszélek hozzá. 1-2 perc után megnyugszik.

27 hónapos

2011. ápr. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hagyd hisztizni ha akkar valamit hagyd kiabálni, vágdos magát ha akkarja, ha meg megüt határozottan szólj rá hogy ezt nem szabad és vidd be egy szobába és pár percre hagyd ott, ha utánad jön szó nélkül vidd visza.
2011. ápr. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap 19:19-eshez

egy kicsit szadistának tűnik a módszer

ha belegondolok, amikor én vagyok ideges, vagy hisztis, ha engem elkezdenének ölelgetni, meg szorongatni ahelyett, hogy békén hagynának, vagy egy kicsit magamra, én abba beleőrülnék

2011. máj. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát nem könnyű időszak az biztos. Először is tudatosítsd magadban, hogy a fiadnak az égvilágon semmi baja nincs, teljesen normálisan viselkedik a korához képest. Ha ezt nem csinálná, akkor lehetne aggódnod, de akkor viszont nagyon.Most kezd rájönni hogy van saját akarata, és ezt igyekszik érvényesíteni, de ez jó! Azt jelenti hogy szépen fejlődik :)

Amikor nem engedsz neki valamit, és kiakad, ne csinálj belőle ügyet, sem kiabálni nem érdemes vele, sem leszidni, sem pedig engedni neki, vagy úgy tenni mintha ez nem lenne normális. Maradj következetes, ha valamire azt mondod hogy nem, akkor az maradjon is úgy, különben egy év múlva meg fogsz bolondulni. Aztán ha eltereled a figyelmét másra, az sokszor beválik.

Nem kell ügyet csinálni az ilyen hisztiből, előbb utóbb abba fogja hagyni, különösen akkor, ha látja, hogy semmit nem ér el vele, amit szeretne azt meg végképp nem.Próbálj kicsit az ő fejével gondolkozni, nem érti az összefüggéseket, kevés ismerete van, ami van az is gyakran csalóka, tehát pl az ő szemszögéből nézve ha a hajtűd szépen csillog, és ő azt szeretné a szájába dugni, abban nincs semmi kivetnivaló. Te tudod hogy a hajtű hegyes, balesetveszélyes, de ő csak azt tudja hogy szépen csillog, és nem érti hogyha a macit megkaphatja, akkor ezt a szuper jó játékot miért nem. Persze hogy bedühödik, és hisztizni kezd.Szóval türelem, maradj következetes, és ha toprzékol ne csinálj belőle ügyet. Megvárod míg abbahagyja ( mert abba fogja :) ), és megy minden tovább.

2011. máj. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!