Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én vagyok olyan szigorú...

Csak én vagyok olyan szigorú anya, hogy nem engedem a bútorokon ugrálni a gyerekemet? (2 éves múlt)

Figyelt kérdés

Én soha nem engedtem itthon ugrálni, sem az ágyon, sem a kanapén, sem felmászni az asztalra, semmi ilyesmit. Egész pici korától kezdve tiltottam neki, nem is volt ezzel soha gondunk.

De akárhányszor elmegyünk vendégségbe, mindig mindenhol mindenki ugrál. Szerintem rajtam kívül mindenki megengedi az ugrálást.

Pl ma egy vendégségben 2 kislány (2,5-3 évesek) ugráltak az emeletes ágy tetején. Én nem engedtem fel a lányomat, nemhogy még ugrálni is.

Csak engem idegesít ez? Szerintem a kanapé, ágy nem erre való. Nem az ugrálással van bajom, mert a szőnyegen, a földön engedem, és persze az utcán is.

Más is gondolkodik így, mint én?

Ti engeditek otthon?


2011. máj. 3. 22:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

Egy bútor tényleg nem arra való. Nagyon nem. Szerintem nagyon is helyesen teszed, hogy ( legalább te ) így neveled.

Pláne nem emeletes ágy tetején. -.-

2011. máj. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%
Nekem 2 gyerekem van!Egyiket sem engedem ugrálni én sem!Ha jönnek rokongyerekek( sok van, és mindennaposak vagyunk egymásnál)akkor nálunk a hálószoba is tilos!Nem azért mert épp bent vagyunk apával vagy ilyesmi, hanem a mi szobánk nem játszótér!Ezt tudják, és be sem mennek, pedig sosincs zárva!Ugrálásra kint az udvaron van bőven lehetőségük!
2011. máj. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%
Ugyan ki nem ugrált kiskorában az ágyon?
2011. máj. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
63%
Egyet értek.Én sem engedem.És nem csak azért,mert leeshet,mert nem arra való.Ezt hívják nevelésnek.
2011. máj. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%

Én sem engedem hogy az ágyon, kanapén ugráljon, asztalra sem engedem mászni. A konyhapultra felülhet, ha ott van velem amíg főzök.

Viszont a nagyszülőknél mindent lehet, hiába mondom el ott is, hogy nincs ugrálás, mert a nagypapa válasza a nem szabadra "a papáéknál lehet" ...:(

2011. máj. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
persze mi is megprobaltuk de nekunk sem engedtek a szuleink,es en sem engedem!
2011. máj. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
64%
Én is ugráltam gyerekkoromban, de akkor mások voltak a nevelési elvek! A lányomnak nem engedem, és mivel már 5 éves tisztában van vele mit szabad, és mit nem!Ha ugrálni van kedve kimegyünk, rajzolunk a betonra ugróiskolát, és ugrálunk egy fél órát, aztán már a végén ő könyörög hogy most már hagyjuk abba, mert "hulla fáradt" !
2011. máj. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

Erről eszembe jut egy szatíra.

-Anya elmehetek a discoba?

-Nem! Már discoba ménnél és elfelejted édesanyád 26. születésnapját?


"Mások a nevelési elvek" jó vicc...

2011. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%
Én sem engedem.
2011. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%

szia

én se engedem meg a gyerekeimnek a bútorokra való mászást, ugrálást.

Pedig az 1 éves pici lánykám most tanult mrg felmászni az ágyra, és mindenhova nagyon aranyosan felkucorodik - ennek ellenére mindig elmondom neki, hogy ezt nem szabad, és leveszem onnan, elterelem a figyelmét.

A fiam 3,5 éves, ő már ismeri a szabályokat.

És a háló nálunk is tiltott zóna, nyitva az ajtó bemehetnének, de nem teszik, mert a saját szobájukban, vagy a nappaliban játszanak.

2011. máj. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!