Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Help, görcsben a gyomrom az...

Help, görcsben a gyomrom az idegtől. Nagymama elvitte a gyereket. Na de hogyan? Anya-gondok, beleőrülök!?

Figyelt kérdés

Ahogy belépett a lakásba, egyből sírva bújt a kicsi hozzám.

Egy kezemen meg tudom számolni hányszor ölelt eddig így a fiam. Teljesen kifordult, "anya is jön?" és úgy nézett rám.

Rettegek, mert fél a gyermekem a nagyanyjától(anyám:S), nem tudom mit csináljak, azon agyalok, hogy visszerendelem a gyerekem.

Azóta, hogy elviszi magával, a kicsi kivetkőzött magából. Nem egy sétagalopp a fiam alapból(kis házisárkány:)) de amit az utóbbi időben művel. És az anyám szavait hallom vissza a 28hónapos gyerek szájából.

Visszaigazoltatják, hogy szereti e a szüleit, a testvérét, hogy vele nem foglalkoznak... Közben délutánonként bepisil azóta, ami nem baj, de mellé úgy sír, komolyan mintha megtépnék vagy én nem is tudom. Alig lehet megnyugtatni. Pedig a kezdeti időkben még jött segíteni mosni a pisis ágyat, elmondta, hogy majd bilibe pisil, most:( Nem eszik, verekszik, csapkod, "nyámnyila lett": én ezt nem tudom(levenni a sapkát, felvenni a papucsot), nem akarom félek stb.

És még velem megy a veszekedés, ha nem engedem el a gyereket hozzá(most a hosszúhétvégére nem engedtem el, és duzzog, hogy az ő királyfia szenvedett biztos), kb mintha nem is az anyja lennék. Van valami eszköz, hogy jó messzire elkerülje a gyerekem? Mert rajtam átgyalogol, sajnos. Bármit mondok teszek azt kiforgatja, ellenem irányítja:(


Férjemet kell ráuszítani, hogy hagyjon minket békén? Vagy ti mit tennétek?(2évig felénk se bagózott, és tök nyugi volt az életünk, azóta, hogy "visszatért" mérgezi az életünk)


És a legjobb, hogy jövő héttől a lányom is vinni akarja(9hónapos anyatejes cicin alvó szep.szorongó csecsemőt péntek-szombat-vasárnapra) és nem tetszik neki a hozzáállásom, hogy nem adom oda, szerintem nincs itt az ideje.


2011. nov. 4. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiaddal semmi baj nincs csak éppen a nyenyere korban van. ez akkor is így lenne ha az anyád nem vinné el.


DE neked egy óriási problémád van méghozzá a saját anyád. a gyerek azért fél elmenni, mert te félsz. minden amit te cselekedsz az szavak nélkül is vissza üt a gyerekre és ö is azt érzi, mivel te vagy a példakép az ö számára.


Vagy is elöször neked kellene anyáddal kijönnöd, neked kellene a problémátitokat megoldani. (ugyan ez ha anyós lenne) majd ha ezen elkezdtek dolgozni, akkor a gyerek is mást lát.


Pl anyám sem egyszerü eset. ha mondom ne adjon csokit akkor tuti 2 táblával ad neki. na de közöltem vele hogy anya ha nem tudod betartani a szabályaimat akkor nem viszem oda. persze én is engedtem. én csoki ellenes vagyok, de engedem hogy egy kisszeletet adjon neki minden nap, még kettötöl sem vágom magam hanyatt, na de egy táblával ne nyomjon be, akkor már szólok. na de ekkor így elmondom neki, hogy egy szelet ok, a kettöért sem szoltam pedig az is több mint egy, de egy táblával nem ehet meg. na ekkor vissza is vesz és kb 2 hétig csak 1 szeletet ad, majd szépen lassan nyomja belé a csokit, és kb 1 hónap után megint jön ez a beszélgetés.


Egyszerüen te vagy az anyja és ezt anyukáddal is meg kell értetned, de úgy hogy az mindkettötöknek jó legyen.


ha a ti problémátok megoldódik akkor a gyerek is imádni fog oda menni.

2011. nov. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj de én ezt nem értem.Nekem bárki bármit mondjon nem adom senkinek oda a kislányom,bár ő még csak 4 hónapos de ha nagyobb lesz akkor is csak annak aki imádja a picit és a pici is őt és szívesen megy és persze jó helyre.Nehogy már más szabja meg mikor viszi el a te gyereked.Főleg ha eddig felétek se bagózott ahogy írtad.Állj a sarkadra.
2011. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Miért engeded, hogy elvigye? Én 3 éves fiamat sosem bíznám rá az anyósomra. Nem viheti el, bár nem is akarja.Ez csak a te hibád, a te gyereked, nőlj fel végre!
2011. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy a gyerek rossz irányba változott, szorong, ha a mamához kell mennie, akkor ne engedd el. Ennyire egyszerű. Nálunk mindig megkérdezzük a gyereket, hogy akar-e menni, mert nem muszáj, ha azt mondja, hogy nem, akkor otthon marad és kész. Lehet, hogy - ahogy az előző válaszadó is írja - a gyerek a te szorongásodra reagál, de az is lehet, hogy tényleg nincs jó hatással rá a mama. Egyet ne felejts el: te vagy az anyja, a gyerek a te felelősséged, ha úgy gondolod, akkor nem engeded el a mamához, akkor sem, ha a mama a fejeden táncol. Az pedig 100%, hogy az anyatejes, 9 hónapos kicsit NEM engedném el 3 napra. Ha szorongsz, csináljatok közös programokat a gyerekekkel, akkor együtt is vannak a mamával, és a szemed is rajta tarthatod az anyukádon és a kisfiadon egyaránt. Más ötletem nincs.
2011. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értelek! Miért viszi el az anyád a fiadat? Láthatása van? Úgy csinálsz mintha alanyi jogon járna a nagyinak a gyerek. Ha Te ráérsz és szeretsz a fiaddal lenni, egyszerűen mond meg, hogy most nem engeded el, de nálatok játszhat az unokával.

A fiam 2éves néha van a nagyiéknál,de csak 1 napot és nem alszik ott.

Most már Ti(férjed és a gyerekek vagytok a család),és Te vagy ANYA! Állj a sarkadra és mond meg.

2011. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát nem lányálom az én és anyám kapcsolata az tény, kb elmenekültem tőle... Sajna köztünk már szaki is próbálta a szakadékot betömni, évekig voltam nevtanácsadóban vele:S és semmi haszna. Kb egy drogfüggő prosti szintjét ütöm meg nála. Még akkor is az lennék a szemében ha a világot is megtudnám menteni. Szóval ez egy döglött ügy, sajna.


Azt hiszem ez volt elég hosszú időre az utolsó gyerek elvitel. És nem engedem el a gyerekeim. Max jöhet unizni. Ha ez nem elég, akkor majd a Lánya gyerekeivel foglalkozhat ahogy neki tetszik(édes húgom van)

2011. nov. 4. 12:29
 7/13 anonim ***** válasza:
szia! Tanácsot adni nem tudok, de együttérzek veled, az én anyám sem könnyű eset. Utoljára épp 2 napja borított ki annyira, hogy telefonon üvöltöztem vele egy teljesen idegen személy előtt (nem érdekelt, mit hall meg mit nem). Azóta mosolyszünet van. Nem tudja megérteni, hogy vannak dolgok, amiről nem vagyok vele hajlandó beszélni és nem látja be, hogy csak maga alatt vágja a fát, ha engem a férjem ellen uszít. Ha másról beszélgetünk, készséges vagyok, beszélgetek vele szívesen. De van, amiről nem vagyok hajlandó. Te is valahogy így kellene hozzáállj a dolgokhoz. Szorítok neked!!!!!:)
2011. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mondom én, hogy ugyanaz a szitu, mint nálunk:SSSS


Én vagyok, akinek hasonló problémái vannak, mint neked.


Ugyanez a helyzet. Ráadásul engem hibáztat, hogy a kisfiam olyan, amilyen. Sőt, azt mondja, hogy azért verekszik, mert én verem őszerinte. MI másért verekedne egy gyerek. Ezt látja, ezért csinálja-ezt mondja az anyám.


Amikor épp 1 hónapja itt volt és idegbajt kaptam én is, mert csak lelkizik, hogy miattunk éhezik, mert mi is elmenekültünk tőle, így neki kell a rezsijét fizetni. Lényeg, hogy én elmondtam, hogy sem a lányomnak, sem a fiamnak erre nincs szüksége, és nekem sem, ne jöjjön, majd ha hívom, akkor jöjjön. Annyira besértődött, hogy szerencsére nem jön.


Ugyanez:

"Mond hangosan, hogy szereted a mamát. mondjad már!!!!


Igaz én max 1 órára engedtem el eddig vele, de a fiam így jött haza a fiam:

"szemétláda anyád, szemétláda apád, palacsintafejű, hagyjál békén anya, nyalókát kérek-mama mindig vesz" és sorolhatnám.


Tudod ez nekem egyáltalán nem hiányzik. Ha segíteni nem tud, akkor ártani se ártson.


Küldd el te is, megérdemli, magának köszönheti.

2011. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mint az anyám:S:S:S:S

Elvben hazahozza a du alvás után a gyereket. Elveben, aztán lehet én megyek balhézni, hogy kérem vissza.

Kicsinek is ha mentünk valahová, akkor csak mézes mázos hazugsággal tudott elvinni magával a saját anyám. Most a gyereknek is azt mondta, hogy hazahozza.

2011. nov. 4. 13:10
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet?
2011. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!