Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen a kislányom?...

Miért ilyen a kislányom? Nagyon elkeseredtem!

Figyelt kérdés

Lányom 2 éves lesz a nyáron.Nagyon-nagyon félős,gátlásos,mondhatni szorongós.Szinte csak a családtagokkal játszik el,de azok közül sem mindenkivel.Pl:nővérem férjétől fél,húgom pasijára rá se mer nézni,pedig egyik sem bántotta.Igaz egyik sem ül le hozzá játszani.Nővéremtől is mindig azt hallom:az én lányom egy "csodabogár",és hogy az ő lánya/már 7 éves/ nem volt ilyen.Odáig jutottunk hogy már papához sem megy.Idegentől fél,a szemét is elrejti,nem áll velük szóba,csak szorítja a kezem,és bújik belém.Nagyon anyás,el sem engedi a kezem a játszótéren sem.Járunk babás foglalkozásokra,ott is szinte csak az ölemben ül.Látom rajta,hogy nem felszabadult,nem vidám,mint a többi kisgyerek.Csak anya,és anya van egész álló nap!Ha elmegy egy nagyobb autó a házunk előtt,már bújik,és fél.

Azért is viszem közösségbe,hogy egy kicsit oldódjon.Nem tudom mi lesz az oviban.Van esetleg itt olyan anyuka,akinek ugyanilyen volt a gyermeke,és változott pozitív irányban?Köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 7. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyerekem, de volt a szomszédunkban egy kisfiú, aki teljesen ilyen volt. Idegenekkel nem állt szóba, csak azokkal, akiket régóta ismert, ő is nagyon anyás volt. Pont ugyanilyen. De kinövi, csak gondolom, ebben szerepet játszhat a kommunikáció hiánya, még nem tudja magában megítélni, kikben bízhat meg, és kikben nem. Egy 2 éves gyerek nem tud úgy kommunikálni, de óvodában tuti felkészültek ilyen esetekre is, hiszen gondolom, volt már ilyesmire példa. Közösségben lesz, hozzá fog szokni, biztos feloldóik, ha látja, hogy mások is jól érzik magukat.
2011. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kisfiú, akit ismertem, amikor felkerült óvodába, csak az első pár napon nem akart maradni, de utána elég hamar megszokta. Idegenekkel szemben nem lett sokkal nyitottabb, ez szerintem csak az életkorral fog megváltozni
2011. máj. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia !

Hasonló cipőben járunk..

Kislányom 3 hét múlva lesz 2 éves, és ugyanilyen. Én is aggódom miatta,mert a játszón sem tud önfeledten játszani, engem húz mindenhova. A gyerekektől fél, ha a közelébe megy valaki, elszalad. Én is próbálom sokat gyerekek közé vinni, de Ő is csak az ölemben ül, és kéri a cumit...

Engem is azzal biztatnak, hogy kinövi, hát remélem.

2011. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem ennyire, de az en fiam is ilyen.

nem eroltetem a kozosseget, de azert mindig viszem jatszohazba, jatszoterre, meno mano tornara, cifra palotaba, stb.

egyre gyakrabban engedi el magat, bar nagyon, nagyon lassan, de en latom a fejlodest.

ovodai nyilt napon (csak elballagtunk, megnezni, meg nem kell), kb vele egykoru kislany ott tepert az ovodasok kozt, fel a csuszdara, o meg a labamba kapaszkodva nezte :)

nem tudom, hogy ez "rossz" e, en elfogadom ot, nem aggodok miatta -vagyis probalok. szepen lassan valtozni fog.

(arrol nem is beszelek, hogy elmult ket eves, es kb 30 szót hasznal :( szomszed vele egyidos kislany mar 10ig szamol, es osszetett mondatokban beszel. mindenki maskepp fejlodik, nem eroltetek semmit. :))

2011. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 4 évesen szólaltam meg előszőr:D Gondolom, én is ilyen voltam anno, csak akkoriban nem figyeltek annyira erre, legyintettek felette. 1988-as vagyok, nem tudom, akkor mi volt a rendszer. Óvoda előtt emlékszem, nem játszottam, csak a testvéreimmel, kint is csak anyáékkal voltam, oda mentem, ahova ők, egyáltalán nem kerestem más gyerekek társaságát. De óvoda után ugyanolyan voltam, mint a többiek:D
2011. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne legyél elkeseredve, és főleg ne éreztesd vele, hogy más elvárásaid vannak. Legyél ott biztos pontnak ameddig csak igényli, és továbbra is járjatok társaságba, ahol lehetősége van kapcsolatba kerülni gyerekekkel, felnőttekkel. Idővel biztos javulni fog, ő ilyen alkat.
2011. máj. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát mindenkinek.Ő elég sokat beszél,persze csak a megszokott környezetében,ötig elszámol,mindent megért.Ha idegen kérdez tőle valamit,nem válaszol csak azt hajtogatja,hogy-nem,nem és hogy anya,anya!Egyébként elég akaratos kislány,valamikor semmi nem jó egész álló nap.Mióta megszületett nincs el magában,mindig húzza a kezem,hogy én is csináljam amit ő.Pl:nekem kell az első lapát homokot beletennem a vödrébe,talán utána ő is bekapcsolódik.A szobatisztaság még úgy érzem fényévekre van.
2011. máj. 9. 13:03
 8/9 anonim ***** válasza:

05.07. 14.19-es vagyok:)

Nem Pesten laktok véletlen?

Úgy szeretnék egy kis társat a kislányomnak, aki szintén ilyen kis félős, hátha jó hatással lennének egymásra..

2011. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Pesten lakunk,hanem Szolnok megyében:(
2011. máj. 13. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!