Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megfázhat téli hidegben a 3...

Megfázhat téli hidegben a 3 éves kislányom, ha a szabadban pisil? Egy községben lakunk, nyilvános WC egy van, a túlvégen és az sincs mindig nyitva.

Figyelt kérdés

Ha elindulunk itthonról, próbál pisilni, de nem mindig jön össze. Mit csináljak olyankor, ha útközben kell pisilnie? Megfázhat így? Hogy csinálhatnánk másképp?

És ráadásul elég érzékeny, már háromszor volt húgyúti fertőzése.


2011. nov. 15. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
akkor biztos megfázik.....:(
2011. nov. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nehéz kérdés...mi sosem megyünk el úgy otthonról, hogy ne pisilne. Már kiskorától megszokta. Így egy darabig nem kell majd neki...de ha sokáig vagyunk kint...passz.:S
2011. nov. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azalatt a rövid idő alatt nem fázik meg! ez egész biztos.

Csak úgy megemlítem, egy jó szórakozás volt a gyerekeknek, mikor már mindenkin overáll, bakancs, minden, teljes harci készültség. -Pisilni kell!- felkiáltás- és kezdhetjük előlről..

De nyugodtan a fa mellé, ha szól útközben, azalatt nem fázik meg. Pelenkát visszaadni: laikus tévedés.

2011. nov. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam nagyon sokat iszik, ha nem adok, hisztizik. Így ha kimegyünk 1,5 órára-sokszor pisil kint. Tegnap is:( Nem örülök neki, dehát ha kell?

Még szerencsére nem fázott meg.

3 éves lesz jövőre.

Én attól félek, hogy mi van, ha a kakilás jön rá kint? Egyszer már volt rá példa. Na az nem a legkellemesebb.

2011. nov. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a húgyuti fertőzés az nem megfázás, felfázás, hanem fertőzés, baktérium okozza, akettőnek semmi köze egymáshoz
2011. nov. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kiemelten a kedves előzőnek is, és a kedves kérdezőnek is üzenném:


Kérdésedet olvasva gondolkodtam, gondolkodtam, mert ez már nekem is megfordult a fejemben, de nem voltam még ilyen szituban, mert városi tapasztalatom van, kisgyermek-sétáltatás kapcsán, és ott számos helyre be lehet ruccanni. Arra jutottam kérdésedet átrágva, hogy ha nem falu, hanem nagyobbacska településről van szó, akkor csak akad valami KISbolt -papírírószer, vegyiárú, kutyafüle, nemtommi'- ahova legalább nagydolog esetén be lehet kéretőzni az alkalmazottak mellékhelyiségébe... Ha falu, akkor meg kb. mindenki ismer mindenkit, és a legkevesebb, hogy be lehet a picur nagydolga végzéséért valahova csöngetni, vagy mínusz 10-ben akár kisdologgal is. Ha csak pisi, és enyhébb a hőmérséklet, mint mínusz 10, akkor szerintem ennyi edződés belefér, hogy 3 percre szabadon van az ágyéka a szabadban, a kicsinyeket így is számos, az egészségét igénybe vevő hatás éri, ez a kisgyermekkorral jár, persze nem kell végletekbe esni, hanem amennyire lehet , óvni őket, de ennyi sztem belefér. A kakis szitura írtam inkább, mert az valóban kellemetlen is mindenkire nézve kint, meg nem is higiénikus... És hát nagyon fontosnak tartom, amit megírt már más: ha már nem pelusos, akkor ne szoktassuk vissza rá, ezt , gondolom, a kérdező is szem előtt tartja.


Még vmi eszembe jutott. Amikor én sétáltatni vittem ismerősök gyerekeit, vagy pisilt indulás előtt, ha nem, mondom, városban tudtunk. Tehát nem voltam rákényszerítve, hogy "otthon" (a gyerkőc szülei lakásán), pont indulás előtt vmi praktikával elérjem, hogy MINDENKÉPP pisiljen a gyermek. De most gondolkodtam, és felvetem: működne netán, hogy kompromisszumot kötsz mind több esetben az indulás időzítése terén? Úgy értem, ha nem kell percre pontosan indulnod (indulnotok) valahova, olyankor például javaslom, a gyermek pisiléséhez igazítsd az indulást. Tehát pl. 17 órakor indulnál, akkor ha a gyerkőc SPONTÁN -teszem azt- 16.15 -kor pisil, akkor azonnal felöltözteted, és hajrá, lehet indulni, hacsak nem túl korai neked 45 perccel előbb...

2011. nov. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Télen én is félnék, hogy megfázik. Nyáron semmi gond nem lenne.
2011. nov. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A "kakilós" vagyok. Csak egyszer volt eddig szerencsére. Egy 2,5-3 éves épphogy szobatiszta gyerek NEM tudja visszatartani sokáig. Legalábbis a fiam nem. Kertváros szélén lakunk. Még a játszótér is negyed óra séta a "pusztán". Egy spar van a környéken, az is 10 perc gyalogút, ott ugye nincs wc.

Nem tudom elképzelni, hogy a kisbabámmal a kocsiban és a nagyfiammal elkezdünk hazafelé szaladni, mert épp a kakilás jött rá. NEM bírja ki. Egyenlőre ez a helyzet.

2011. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt még hozzáteszem kedves nagyon jó elvi tanácsokat adó, hogy van napirend is, főleg ahol két gyermek van. Nemigen megoldható, hogy várjunk akár egy órát, hogy hátha kell pisilnie.

Pl Kislányom délelőtti alvásából 11kor kel, akkor fél órán belül indulunk a fiammal hármasban sétálni. Ha még várnánk akármennyit, akkor nem tudnánk kint lenni mégegy órát sem, mert akkor hol az ebéd, hogy a délutáni alvás. szóval ilyen tanácsokat csak úgy tudsz adni, hogy neked tuti,hogy nincs gyereked.


ui. egy pisilés kb fél perc, max egy. Nem 3.

2011. nov. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csupán szeretném megismételni, hogy valóban bizonytalan vagyok: "gondolkodtam, gondolkodtam", írtam is, hogy mások gyerekére vigyáztam, és arra is utaltam, hogy nekem is megfordult már a fejemben, hogy mi van, ha ilyen nehéz szitu alakul ki. Elnézést kérek tőled, hogy agyaltam a megoldáson, a kedves kérdező érdekében. Egy szóval nem mondtam, hogy biztosat tudnék mondani, utaltam is ebbéli bizonytalanságomra, inkább együttérzésemet fejeztem ki, milyen nehéz szitu, és csak találgatni tudok, mit lehet tenni. Tisztában vagyok avval, hogy napirend van gyermekkel, főleg annál inkább, minél kisebb. És pontosan azért lennék nehéz helyzetben -ezt írtam korábban is-, ha nem városban kellett volna sétálnom mások kisgyermekeivel, mert pl. egy faluban nem tudom, miképp lehetne megoldani. Ezért vetődött fel bennem, hogy más megoldást per pill nemigen látok -biztos van más megoldás is, de eddig egyikőnk se jött rá, se te, se ti, se a kedves kérdező, se én, de majd csak vki kitalálja-, szóval jelenleg más ötletet nem tudok, mint mégis csak beiktatni a spontán indulás tervezésért az amúgy aránylag szigorúan beosztott napirendbe.


Tudtál jobb megoldási javaslatot írni, kedves hozzászóló? :) Nem? Neked is probléma egy falusi esetre nézve, mint ahogyan nekem is az lenne? Akkor mi a bajod a beírásommal? :) Logikai alapon kérdem, nem sértődtem meg. :)

Avagy csupán panaszként írtál be, hogy milyen nehéz megoldanotok nektek is? Erről én is írtam, hogy milyen nehéz lenne, ha nem városban sétáltattam volna mások gyermekét, tehát ha ez baj a beírásomban, akkor önkritikát is írtál (feleslegesen, szerintem).

Azt sem értem, mi a pláne abban, amikor azt írtad: nekem tuti nincs gyermekem. De hát világosan utaltam rá, hogy tényleg nincs: MÁSOK gyermekével szerencsém volt e szempontból, mert városban volt lehetőségem sétáltatni őket - írtam. :)

2011. nov. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!