Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kérdés az, hogy lesz-e...

Miért kérdés az, hogy lesz-e hova visszamenni dolgozni GYED után?

Figyelt kérdés
A legtöbb anyuka 2 év után megy vissza dolgozni és sokszor hallom, hogy mondják, hogy "hát, ha egyáltalán visszavesznek" ... Hogy van ez? A gyermek 3 éves koráig felmondási védelem alatt van az anya, tehát még egy évig nem lehet kitenni, rendes felmondással nem lehet felmondani neki. akkor miért kérdőjelezi meg sok anyuka, hogy lesz-e (min. még egy évig + 30 nap) munkája?!
2011. máj. 8. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ismerősöm vissza ment 2 év után dolgozni, rendkívüli felmondással kitették a szűrét. Ekkor jött be a gazdasági válság. Találtak indokot, sok munkáltató leszrja, hogy kisgyerekes vagy-e vagy tudsz-e venni kenyeret mindennap.

Saját érdekét nézi.

Szerencsére talált másik munkát, bár pénzben nem járt jobban. De, legalább van munkahelye a mai világban, ami lassan már nagy szó!

2011. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Védett a kismama, ahogy írtad! A gyermek 3 éves koráig + 30 nap!

Sajnos nem mennek a kismamák munkaügyi bíróságra elbocsátás után, pedig megtehetnék!

2011. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

én 1000% hogy mennék, ill. fogok ha erre kerülne a sor.


sajnos azt látom, hogy rettentő sok ember semmiféle jogának nem néz utána, csak ha kap egy papírt és rámordulnak gyorsan aláírja. Van egy ismerősöm aki terhesen kapott az orra alá egy közös megegyezéses papírt és aláírta mert lilafogalma nem volt mik a jogai :((((((

2011. máj. 8. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:
igen, törvény szerint így van, de hozhatják a kismamát olyan lehetetlen helyzetbe, hogy inkább felmond, vagy megfenyegetik, ha nem akar menni. És nem mindenkinek van pénze ügyvédre. Legtöbbször tanácsolják is, hogy maradjon otthon 3 évig, de ugye a 3. évben nagyon kevés a pénz.
2011. máj. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A törvény szerint a gyerek 3 éves korában köteles visszavenni a munkáltató, tehát ha úgy akarja, akkor nem vesz vissza a gyed lejárta után. Jól írták a többiek, a gyermek 3 éves koráig + 30 nap vagy védett, utána simán elküldhetnek. Nálunk például engem visszavett a munkáltató mikor 2 éves lett a fiam, de a kolléganőmet már nem, aki egy hónappal később akart visszajönni. Neki otthon kellett maradnia még egy évet, most ősszel fogják visszavenni csak.

A felmondásról meg csak annyit, hogy könnyen lehet indokot találni a rendkívüli felmondásra, mert aki dolgozik, az hibázik. Ezenkívül létszámleépítésnél rendes felmondással is meg lehet szüntetni a munkaviszonyt, csak ez esetben meg kell, hogy szűnjön teljesen az a munkakör, nem vehetnek fel mást a helyére, miután elküldték. Szóval bizonyos esetekben meg lehet oldani a védett időszak alatt is a rendes felmondást.

2011. máj. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lesz hova kérdés szerintem legtöbbször nem abból fakad, hogy mindenki sík hülye, és nem tudja a jogait. Hanem abból, hogy ha felvettek valakit a helyére sejti, hogy nincs meg a munkaköre.A munkáltató felajánl valami szarabb beosztást,vagy olyan körülményeket teremt,hogy jobb a munkavállalónak ha felmond,és akkor jogilag védve van.Ezért nem mennek bíróságra, és ezért érzik sokan, hogy nincs hova visszamenni.
2011. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Erre is van jogszabály, hogy a kismama Gyed után munkábaállás során vissza kell, hogy kapja a régi munkakörét! Nem hivatkozhat a munkáltató, arra sem, hogy már betöltötték! Nagyon komoly védettségi jogszabály áll szerencsére a kismamák hátamögött! Csak résen kell lenni és nem aláírni a felmondást, hanem követelni a jogait!!

Én, amikor terhes voltam, már akkor letisztáztam a főnökömmel, hogy megyek vissza dolgozni Gyed után és aki helyettem jött Ő is tisztában volt azzal, hogy meddig ülhet a helyemen! Vissza kértem a pozícióm és neki meg adtak más munkakört!

2011. máj. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6 hetes volt a kislányom,amikor szóltak a munkahelyről,hogy jogutód nélkül megszűnik.Az új munkáltató pedig nem köteles átvenni a gyes-en lévőket.A jogász sem tudott semmit sem segíteni!A volt főnöknőm az orrom alá dugta a közös megegyezéses felmondási papírt,amit nem írtam alá,ezen megsértődve semmilyen papíromat nem adott ki,szabadságomat nem fizette ki 2005-be szültem az első babát a másodikat2008-ban,(2005 januártól veszélyeztetett terhesként táppénzen voltam és a második baba 3 éven belül született meg) a végkielégítésről nem is beszélve.Mindez történt egy több embert foglalkoztató ABC-ben. Hát ennyire védik a gyes-en ,gyed-en lévő anyukákat.
2011. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!