Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » GYED után újra munka?! Munkajo...

GYED után újra munka?! Munkajogi kérdés?!?!

Figyelt kérdés

Ha visszamegyek dolgozni és az a munkakör amiben voltam megszűnt akkor kötelesek felajánlani másik munkakört. Ha ezt a munkakört nem fogadom el akkor mi történik?!

Ki nem tehetnek a gyerek 3 éves koráig rendes felmondással, viszont arra sem kényszeríthetnek, hogy aláírjak olyan munkaszerződést amiben nekem nem megfelelő munkakör van, mivel nem abba a munkakörben vettek fel anno. Ilyenkor mi marad?! Állásidőt fizet?


2011. máj. 3. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sztem ha te nem fogadod el akkor amolyan közös megegyezésel elválhatnak utjaitok,mert ők nem akarnak kitenni,de te nem akarod a felajánlott állást,a régi meg megszünt.
2011. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vagy elfogadod a felajánlott munkakört, vagy közös megegyezéses elválás. De miért nem jó amit ajánlottak? A gyereked mennyi idős?
2011. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1 éves lesz mikor visszamegyek. Az eredeti munkaköröm megszűnt. Csak azt akarom kideríteni, hogy egy "alantasabb" munkakör felajánlásával elérhetik-e azt hogy önként mondjak fel?!!? .(
2011. máj. 3. 16:02
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem is érdekelne ez a kérdés, hasonló cipőben járok. Úgy néz ki, hogy megszűnt a munkaköröm, és már szóltak most (1 évvel a gyed vége előtt), hogy nem vesznek majd vissza. Vagyis a kedves főnököm a munkajogot bújja, hogy vmi 30 napra köteles visszavenni és utána viszlát. Vissza szerettem volna menni a gyed letelte után, mert a gyes sajnos nagyon kevés a megélhetésünkhöz. Közalkalmazottként dolgozom, nem tudom, mi lesz. Nem mondtak másik munkakört...

2011. máj. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

gyed letelte után nem rúghatnak ki ez fixxxxxxxxxxxxxxxxx!!!!!!!!!!! a gyermek 3 éves koráig felmondási védelem alatt állsz. ez biztos!!!!!

Csak rendkívüli felmondással tehetnének ki, de azt nehéz összehozni, meg ha utána perelnél nincs olyan munkaügyi bíróság aki ne neked ítélne kártérítést.

2011. máj. 3. 18:53
 6/12 anonim ***** válasza:

16:09-es vagyok.

Majd akkor jobban utánanézek a dolgoknak.

Tehát, ha azt mondom, hogy gyedről vissza akarok menni, akkor köteles visszavenni? Tanárként dolgozom, a pici lányom márciusban tölti majd be a két évet, úgy terveztem, hogy akkor visszamennék, kivenném a szabadságaimat és csak szeptemberben kezdenék el ténylegesen dolgozni.

2011. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

[link]


onnantól tehet ki ahogy a gyermeked elérte a 3 éves kor + 30 nap felmondási idő.

2011. máj. 4. 07:40
 8/12 anonim válasza:

Sziasztok!


Ha BÁRKI vissza szeretne menni dolgozni, és megszakítja a fizetés nélküli szabit, a munkáltató köteles visszavenni az eredeti munkakörébe, akkor is, ha oda felvett mást időközben. Ha a régi munkaköre megszűnt, akkor egy olyat kell felajánlani, ami a végzettségének, gyakorlatának megfelel, azaz hasonlót a korábbihoz. Titkárnőből nem lehet takarítónő, de lehet asszisztens, ügyfélszolgálatos... Ha semmi munka nincs, állásidőt kell fizetni. Na, itt szokott aztán mégiscsak valami munka akadni :-) De ez megegyezés kérdése, nektek isegyütt kell működni a munkáltatóval. A visszatérés szándékot tértivevényes levélben jelezzétek (bizonyíték!), közalkalmazottaknál 2 hónappal előtte, Mt. hatálya alá tartozó munkavállalóknál nincs előírt idő, én itt is az 1-2 hónapot ajánlom. Ne hagyjátok magatokat, mert sajnos erre megy ki a játék sok esetben. GYED után is bármikor visszamehettek, és a kicsi 3 éves koráig védve vagytok. Ha 3 éves lett, innenől számított 30 napig nem indulhat el a felmondási idő, de a felmondást kézbesíthetik. Figyeljetek arra, hogy bent ragadt szabit, esetleges végkielégítést, felmondási időre járó bért megkapjátok, és véletlenül se írjatok alá közöst, a legtöbb esetben ez nem tartalmazza azt, ami jár nektek anyagilag!!!! Ha kérdésetek van, írjatok nekem, ezzel foglalkozom, és blogot vezetek az anyukáknak. Ezen a honlapon egy kommentet írtok a kérdésetekkel, és igyekszem segíteni, de nagyon sok hasznos tanácsot is találtok ebben a témában: www.dolgozomami.blog.hu


Üdv:


Ági

2011. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ági!


Nagyon köszönöm a korrekt választ! Szerintem még fogok neked írni ha gond adódik a munkábaálláskor ;-)))

Azt is jól tudom, ugye hogyha más pozícióot ajánlanak fel (mert a régi munkaköröm megszűnt, ugyanis a céget beolvasztották az anyavállaltba, a felesleges funkciókat, mint pl. kontrolling/pénzügy/HR stb. megszüntették, pár kollégámat el is küldték, volt akiket külföldre pakoltak) szóval ha alacsonyabb poziba kerülök akkor sem kaphatok alacsonyabb fizut, ugye?! Hanem azt az alapbért kell kapjam amit kapnék a meglévő pozícióban is.?!!?!


Mi van akkor ha úgy akarnak felmondásra kényszeríteni, hogy pl. javasolnak egy tőlem soksok km-re lévő telephelyen végzett munkát?!!? Mi van ha ezt nem fogadom el?! Az idők végezetéig csak nem kötelesek munkaköröket ajánlani, nem?!

2011. máj. 4. 22:04
 10/12 anonim válasza:

Szia, ne haragudj, nem olvastam jó ideje a kérdéseket itt, és az értesítőt meg elfelejtettem bekapcsolni. A helyzet az, hogy ha nem tudtok megegyezni, nem tudod kényszeríteni őket a magasabb fizetés megadására. Ilyenkor sajnos a legtöbb anyuka visszamegy újra GYED-re, GYES-re... Ha a munkaköröd megszűnt és nem tud mást ajánlani, csak akkor köteles állásidőt fizetni, de ha ajánl valamit, ami hasonló feladatok, és annak megfelelő bérezés, akkor meg kellene egyezni. Ő eleget tesz ezzel az együttműködésnek, amit előír a törvény. Felmondani neked nem tud a gyermeked 3 éves koráig. Sajnos sok anyukát ezzel a taktikával "pattint" le a cég... :-(

Amit még megtehetsz, hogy itt maradsz fizetés nélkülin, és máshol elhelyezkedsz részmunkaidőben, ezt a törvény megengedi GYES mellett. Így kereshetsz valamennyit... bár, ilyen állást sem könnyű találni.

Sajnálom :-(

2011. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!