Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovikezdéssel egyidőben sportot...

Ovikezdéssel egyidőben sportot is kezdeni? Vagy legyen köztük x időnyi szünet? De mennyi?

Figyelt kérdés

3 éves lesz szeptemberben a kislányom, és kezdi az óvodát (bölcsibe könnyen beszokott, az ovit is várja, ismeri az óvónőket, és bölcsistársa is ebbe a csoportba kerül majd).

De mindenképpen szeretném valamilyen mozgásos foglakozásra is beíratni.

Több helyről hallottam, hogy a kétféle újdonság túl sok ennyi idős korban és ne terheljem őt ezzel, csak az a baj, hogy a csoportok is ősszel indulnak, és ha várunk x hetet, akkor kiesik a kezdeti közösség-épülésből és a technikai alapozásból.

Szerintetek?


Amúgy kicsi korától imád táncolni, jó mozgású, és érzéke is van az ilyesmihez (az egyensúly és ütemérzéke is nagyon jó) és akárhányszor mentünk pl táncházba, mindig kevesellte, egyfolytában nyúz hogy még-még-még.

Jazzbalett, néptánc és valami zenés-aerobik féle (nemtom a pontos nevét) indul 3 éves kortól, azt tervezem, hogy elviszem mindháromra pár alkalommal és ő kiválasztja majd, hogy melyik tetszik neki. Szerintetek ez így jó lesz? Azt szeretném, ha tényleg olyat csinálhatna,ami neki tetszik, de bizonytalan vagyok, mert olyat is hallottam már több helyről, hogy nem szabad a gyerekre bízni egy ilyen fajsúlyos döntést. Nekem teljesen mindegy, hogy im is az, amire jár, csak élvezze, és csiszolódjon a mozgása, és ez ne terhelje meg a kis szervezetét, de fejlessze őt fizikailag is. Szerintem erre akár a néptánc, akár a jazzbalett tökéletes, nem?



bocsi hogy hosszú lettem és köszönöm annak, aki végigolvasta és tanácsot ad! :-)


2011. máj. 11. 14:34
 1/3 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Szerintem nyugodtan elkezdheti, aztán ha nem tetszik vagy túlságosan leterheli, akkor kiveszed.


Az én lánykáim is jártak jazzbalettnek nevezett játékos tornára, szerették és olyan dolgokat is megtanítottak nekik (bukfenc, gyertya, stb), amire az oviban nincs mindig lehetőség hogy többet gyakorolják. Meg amúgy a mozgás alapból kell, nem is most, a jó időben, amikor rengeteget lehet a játszótéren szaladgálni, hanem főleg télen amikor alig vannak az udvaron az oviban is, utána meg mindenki rohan haza a meleg lakásba.


Amúgy a néptáncot nem mindegyik gyerek szereti (a jazzbalett jobban meg is mozgatja őket). Illetve nagyon vegyes véleményeket hallottam róla, volt akinek a gyereke szerette, de a legtöbben ebben a korban valahogy nem lelkesedtek érte, több ismerősöm gyereke félbe is hagyta. Szerintem arra érettebbnek kéne lenni - esetleg majd kisiskolás korban- míg egy játékos jazzbalett jobban leköti őket, ahol lehet ugrabugrálni, bukfencezni és hasonlók.

2011. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"olyat is hallottam már több helyről, hogy nem szabad a gyerekre bízni egy ilyen fajsúlyos döntést."


Most az a fontos, hogy megszeresse a mozgást, ezáltal fegyelmet is tanul majd. Ha a gyerek utál odajárni, akkor lesz elég hiszti és nyafogás. Egyébként hiába szereti, mindig lesz egy kis hullám, amin át kell segíteni egy kis lelkesítéssel. De fonsot, hogy alapból ő akarjon odajárni.


Amúgy nekünk azt javasolták, hogy ha a gyerek elkezd valamit, akkor ha nem akar járni, akkor ne vegyük ki, mert tanulja meg, hogy ha valamibe belekezd, akkor fejezze is be. De szerintem ha útközben kiderül, hogy nincs tehetsége, máshoz viszont lenne, akkor érdemes váltani. Csak tényleg ne legyen ide-oda csapongás belőle, hogy ma megyek, holnap nem, majd jövő héten megint, utána mégse...

2011. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azt hiszem, hogy a népitánc is tetszene neki, legalábbis a táncházakat imádja, szereti a népzenét és rengeteg népdalt tud.

Bukfencet 2 éves korától tud, törpejárást, óriásjárást szintén. A gyertya- és a mérlegállása közel szabályos. Gerendán egyedül végigaraszol, a labdaérzéke kitűnő. Csukott szemmel átsétál a szobán és aztán belecsap a tenyerembe. A nagyobbaknak való mászókára azóta felmászik, mióta eléri teljes tenyérrel a magasabban lévő fokot is, mert felhúzza magát izomból, mint egy tornász. A mászófal sem akadály neki, sem a kötéllétra, sem a rúd.


kíváncsi leszek, hogy melyik fajta dolog jön majd be jobban neki :-)

2011. máj. 11. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!