Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kullancs csípte meg a lányomat...

Kullancs csípte meg a lányomat, lehet baj?

Figyelt kérdés
Egy nagyon pici piros folt van a helyén, könnyen kijött, nagyon idegesít, írnátok róla?
2011. máj. 14. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:

A piros folt a kullancs nyálától van. Betadinnal kend be. Arra figyelj, az a piros folt ,ha megnő, belül fehér kör lesz és vándorol, akkor doki.

Megszívta magát, vagy azonnal kivettétek? Ha nem szívta meg magát, akkor még nem volt ideje semmire.

2011. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az mit jelent, hogy megszívta magát, hogyan vegyem azt észre?
2011. máj. 14. 21:43
 3/8 anonim ***** válasza:

A kullancs méretéből lehet látni hogy mennyit szívott magába, és hogy milyen mélyen volt a feje a gyerkőcbe!Ha könnyen kijött akkor szerintem nem volt régóta!

Fertőtlenítsd a helyet, és ha 1 hét után is bőrelváltozást tapasztalsz fordulj orvoshoz!A lányomból is 4 napja szedtünk ki egyet!Én ezért oltattam be a gyerekeimet, mert a dögök már mindenhol jelen vannak!

2011. máj. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amíg befúrja magát, addig pici, sötét. Amikor kezd vért szívni, a potroha nő és a kiesés előtt kb kisujjkörömnyire dagad.
2011. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
írd fel a dátumot,és figyeld a piros foltot,elég nehezen múlik el,az én fiamnak minden évben van pár kullancsa.volt olyan piros folt ami 3 hétig is megvolt.de figyelni kell,nem e nő a folt,nincs e körülötte duzzanat,gyulladás,nem vakarja e?ha egy idő múlva is tanácstalan vagy vidd el majd orvoshoz.Sajnos írhatjuk,hogy á semmi baja nem lesz,ami elképzelhető is de nagyon sok a fertőzött kullancs,ezért kell felírni a dátumot,hogyha később ne adj isten baj lesz,pontosan emlékezz rá.
2011. máj. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon pcike volt, szinte átlátszó, mikor szétnyomtam a körmömmel csak vízszerű dolog volt a potrohában, gombostű fejének a negyede ha volt! Remélem nem lesz gond!

Ja az oltás csak az agyhártya ellen véd az meg 1000-1, a többivel van a gond, az a 100 féle baktérium amit terjeszt, pl: Lyme kór, sajna látásból ismerek egyet aki már fertőzött, nagyon idegesít a dolog!

2011. máj. 15. 11:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen picike volt, valószínű, még nem szívta meg magát.
2011. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még el sem kezdett enni,nem lesz gond.
2011. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!