Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akarhat kisfiam a...

Miért nem akarhat kisfiam a fürdőkádban fürödni? Hogyan tudnánk visszacsábítani?

Figyelt kérdés
Két és fél éves kisfiam kb. egy hete nem hajlandó a nagy kádban fürödni, csak cicamosdással, lavórban. Előtte nyaralni voltunk, ahol volt kiskád is és abban fürdött. Aztán itthon 3-4 napig ugyanúgy a nagy kádban, mint azelőtt. Azóta viszont sírva kéri, hogy had ne kelljen ott fürödnie. A férjem azt mondta, ma este mindenképp beleteszi a nagy kádba, nem érdekli, ha sír. Kérdezgettük, mi zavarja, de nem hajlandó elárulni.
2011. máj. 22. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáljátok játékokkal, vagy egyikőtök fürödjön vele. Valamitől fél valószínűleg és azért nem akar ott fürdeni. Ezt ki kell deríteni, de addig is nem szabad erőltetni!
2011. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyot hibázna a férjed, ha beletenné erőszakkal - az ilyesmit nem szabad erőltetni.

Én is a közös fürdést ajánlanám, vagy egy kiskádat belerakni a nagy kádba és úgy; sok fürdősjáték, nagy hab.

Előbb-utóbb visszajön a kedve, ha nem érte semmi rossz élmény.

2011. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, nem tudja elmondani, hogy mitől fél vagy csak egyszerűen tetszik neki a kis kád. Ne erőltessétek, kevesebb vízben is tisztára lehet mosdatni, nem értem, miért probléma ez. Az enyém a zuhanytól fél, nem is zuhanyzom le a gyereket.
2011. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lányomnál dettó ugyanez a gond, de mi már túl vagyunk a közös pancsin, az sem nyugtatja meg. Most a felfújható bébi medence ott van a kád mellett, ő abban pancsizik, míg én a kádban tusolok, és így oké minden. Nem tudom meddig mehet ez így , de én már nagyon unom, de nem akarok én sem erőszakos lenni vele.
2011. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Megfürödtek együtt :), kisfiamnak tetszett, de azért reméljük, nem lesz belőle rendszer (elég kicsi kádunk van).
2011. máj. 22. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!